Bearbeiding og etterbehandling av tre i Suldal

Næringskode 16.120 kommune 1134 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 55Kommunen i alt: 1 066
Enheter1av 55 i næringen
Av bransjen1,8 %av 55 i hele landet
Av kommunen0,1 %av 1 066 enheter i Suldal
Nest størst: Larvik4mot 1 her
Rangering i Suldal106av 191 næringer i kommunen

Kort fortalt

Bearbeiding og etterbehandling av tre har næringskode 16.120 i Enhetsregisteret, og i Suldal står 1 enhet oppført på den. Det er 1,8 % av de 55 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,1 % av alt næringsliv i Suldal. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 106 av 191.

Ingen av dem har driftsinntekter i kroner i et innsendt årsregnskap, så omsetningen i bearbeiding og etterbehandling av tre i Suldal lar seg ikke måle her.

Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 1 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter11,8 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap00 %
Med omsetning i kroner00 %
Omsetning i alt--
Median omsetning--
Største omsetning--
MVA-registrert--
Median stiftelsesår--

De 0 største i Suldal

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

Ingen av de 1 enhetene har et årsregnskap i kroner.

Nøkkeltall

Næringskode
16.120
Kommune
1134 Suldal
Enheter
1
Andel av næringen
1,8 %
Andel av kommunen
0,1 %
Enkeltpersonforetak
1
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

1 av de 1 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 100 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 4 andre kommuner: Karmøy med 2, Sola med 1, Hjelmeland med 1, Vindafjord med 1. Størst i landet er Larvik med 4 enheter, mot 1 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er sauehold med 117 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 107 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 61 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 54 enheter.

Selskaper som selv oppgir «bearbeiding»

Selskaper i næringsgruppe 16.1 med annen næringskode som oppgir «bearbeiding» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange bearbeiding og etterbehandling av tre finnes det i Suldal?

1 enheter står oppført med næringskode 16.120, bearbeiding og etterbehandling av tre, i Suldal i Enhetsregisteret. Det er 1,8 % av de 55 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Suldal er enkeltpersonforetak, med 1 av 1 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes bearbeiding og etterbehandling av tre?

I samme fylke har 4 andre kommuner enheter i næringen, flest i Karmøy med 2. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 55 enhetene er samlet.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 16.120 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 1 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 16.1 utenfor denne koden skriver «bearbeiding» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Ingen i utsnittet har driftsinntekter i kroner, så det står ingen kronebeløp på denne siden.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 1 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (16.1) som skriver ordet «bearbeiding» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Sauehold (117), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (107), Utleie av egen eller leid fast eiendom (61), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (54), Oppføring av bygninger (29), Grunnarbeid (28).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562