Bearbeiding og etterbehandling av tre i Rennebu

Næringskode 16.120 kommune 5022 oppdatert 09.10.2026

Bransjen i hele landet: 55Kommunen i alt: 739
Enheter2av 55 i næringen
Av bransjen3,6 %av 55 i hele landet
Av kommunen0,3 %av 739 enheter i Rennebu
Nest størst: Larvik4mot 2 her
Rangering i Rennebu58av 149 næringer i kommunen

Kort fortalt

Bearbeiding og etterbehandling av tre har næringskode 16.120 i Enhetsregisteret, og i Rennebu står 2 enheter oppført på den. Det er 3,6 % av de 55 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,3 % av alt næringsliv i Rennebu. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 58 av 149.

2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 3,3 mill. kr. Størst er RENNEBU SAG OG TREKULTUR AS med 3,3 mill. kr, foran HÅGENSTAD BRUG AS med 49,2k kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 2 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter23,6 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap2100 %
Med omsetning i kroner2100 %
Omsetning i alt3,3 mill. kr-
Median omsetning1,7 mill. kr-
Største omsetning3,3 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2006-

De 2 største i Rennebu

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1RENNEBU SAG OG TREKULTUR AS3,3 mill. kr
2HÅGENSTAD BRUG AS49,2k kr

Nøkkeltall

Næringskode
16.120
Kommune
5022 Rennebu
Enheter
2
Andel av næringen
3,6 %
Andel av kommunen
0,3 %
Aksjeselskap
2
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,7 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 850,5k kr og 2,5 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 49,2k kr mot 3,3 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av bearbeiding og etterbehandling av tre i Rennebu.

Alle de 2 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 4 andre kommuner: Meråker med 2, Trondheim med 1, Overhalla med 1, Orkland med 1. Størst i landet er Larvik med 4 enheter, mot 2 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 60 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 54 enheter, sauehold med 49 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 40 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2006: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2004, den ferskeste i 2007.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «bearbeiding»

Selskaper i næringsgruppe 16.1 med annen næringskode som oppgir «bearbeiding» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange bearbeiding og etterbehandling av tre finnes det i Rennebu?

2 enheter står oppført med næringskode 16.120, bearbeiding og etterbehandling av tre, i Rennebu i Enhetsregisteret. Det er 3,6 % av de 55 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av bearbeiding og etterbehandling av tre i Rennebu?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. RENNEBU SAG OG TREKULTUR AS med 3,3 mill. kr, 2. HÅGENSTAD BRUG AS med 49,2k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 2 enhetene med tall er 1,7 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 850,5k kr og 2,5 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Rennebu er aksjeselskap, med 2 av 2 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes bearbeiding og etterbehandling av tre?

I samme fylke har 4 andre kommuner enheter i næringen, flest i Meråker med 2. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 55 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Rennebu?

Median stiftelsesår er 2006, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2004.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 16.120 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 16.1 utenfor denne koden skriver «bearbeiding» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (16.1) som skriver ordet «bearbeiding» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (60), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (54), Sauehold (49), Utleie av egen eller leid fast eiendom (40), Eiendomsforvaltning på oppdrag (26), Grunnarbeid (24).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562