Bearbeiding og etterbehandling av tre i Skien

Næringskode 16.120 kommune 4003 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 55Kommunen i alt: 9 319
Enheter2av 55 i næringen
Av bransjen3,6 %av 55 i hele landet
Av kommunen0 %av 9 319 enheter i Skien
Nest størst: Larvik4mot 2 her
Rangering i Skien254av 399 næringer i kommunen

Kort fortalt

Bearbeiding og etterbehandling av tre har næringskode 16.120 i Enhetsregisteret, og i Skien står 2 enheter oppført på den. Det er 3,6 % av de 55 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Skien. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 254 av 399.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 567,4 mill. kr. Størst er KEBONY NORGE AS med 567,4 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (50 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 9.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter23,6 %
Med ansatte150 %
Ansatte til sammen9-
Har levert regnskap150 %
Med omsetning i kroner150 %
Omsetning i alt567,4 mill. kr-
Median omsetning567,4 mill. kr-
Største omsetning567,4 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår1997-

De 1 største i Skien

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1KEBONY NORGE AS567,4 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
16.120
Kommune
4003 Skien
Enheter
2
Andel av næringen
3,6 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
9

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 567,4 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 567,4 mill. kr og 567,4 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 567,4 mill. kr mot 567,4 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av bearbeiding og etterbehandling av tre i Skien.

1 av de 2 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 50 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 50 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 3 andre kommuner: Kragerø med 1, Drangedal med 1, Nome med 1. Størst i landet er Larvik med 4 enheter, mot 2 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 772 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 644 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 225 enheter, utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk med 225 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 1997: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1997, den ferskeste i 1997. 1 av dem er fra før år 2000, 100 % av dem vi har stiftelsesdato for.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. 1 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «bearbeiding»

Selskaper i næringsgruppe 16.1 med annen næringskode som oppgir «bearbeiding» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange bearbeiding og etterbehandling av tre finnes det i Skien?

2 enheter står oppført med næringskode 16.120, bearbeiding og etterbehandling av tre, i Skien i Enhetsregisteret. Det er 3,6 % av de 55 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av bearbeiding og etterbehandling av tre i Skien?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. KEBONY NORGE AS med 567,4 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 567,4 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 567,4 mill. kr og 567,4 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Skien er aksjeselskap, med 1 av 2 enheter. 1 enheter, 50 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 9 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes bearbeiding og etterbehandling av tre?

I samme fylke har 3 andre kommuner enheter i næringen, flest i Kragerø med 1. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 55 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Skien?

Median stiftelsesår er 1997, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1997.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 16.120 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 16.1 utenfor denne koden skriver «bearbeiding» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 1 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (16.1) som skriver ordet «bearbeiding» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (772), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (644), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (225), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (225), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (216), Oppføring av bygninger (215).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562