Produksjon av sanitærutstyr av keramisk materiale i Risør

Næringskode 23.420 kommune 4201 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 10Kommunen i alt: 1 520
Enheter1av 10 i næringen
Av bransjen10 %av 10 i hele landet
Av kommunen0,1 %av 1 520 enheter i Risør
Nest størst: Oslo3mot 1 her
Rangering i Risør143av 220 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av sanitærutstyr av keramisk materiale har næringskode 23.420 i Enhetsregisteret, og i Risør står 1 enhet oppført på den. Det er 10 % av de 10 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,1 % av alt næringsliv i Risør. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 143 av 220.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Størst er Sawhas Toilet AS med 0 kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter110 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap1100 %
Med omsetning i kroner1100 %
Omsetning i alt0 kr-
Median omsetning--
Største omsetning0 kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2019-

De 1 største i Risør

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Sawhas Toilet AS0 kr

Nøkkeltall

Næringskode
23.420
Kommune
4201 Risør
Enheter
1
Andel av næringen
10 %
Andel av kommunen
0,1 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

Alle de 1 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

Ingen annen kommune i samme fylke har enheter i denne næringen. Størst i landet er Oslo med 3 enheter, mot 1 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 134 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 125 enheter, avvirkning med 71 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 57 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2019: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2019, den ferskeste i 2019.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 23.4 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av sanitærutstyr av keramisk materiale finnes det i Risør?

1 enheter står oppført med næringskode 23.420, produksjon av sanitærutstyr av keramisk materiale, i Risør i Enhetsregisteret. Det er 10 % av de 10 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av sanitærutstyr av keramisk materiale i Risør?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Sawhas Toilet AS med 0 kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Risør er aksjeselskap, med 1 av 1 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Er dette en ny eller en etablert næring i Risør?

Median stiftelsesår er 2019, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2019.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 23.420 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 1 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 23.4 utenfor denne koden skriver «produksjon» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (23.4) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (134), Utleie av egen eller leid fast eiendom (125), Avvirkning (71), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (57), Oppføring av bygninger (51), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (44).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562