Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet i Oslo

Næringskode 23.610 kommune 0301 oppdatert 21.09.2026

Bransjen i hele landet: 159Kommunen i alt: 199 605
Enheter6av 159 i næringen
Av bransjen3,8 %av 159 i hele landet
Av kommunen0 %av 199 605 enheter i Oslo
Nest størst: Sandnes12mot 6 her
Rangering i Oslo458av 635 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet har næringskode 23.610 i Enhetsregisteret, og i Oslo står 6 enheter oppført på den. Det er 3,8 % av de 159 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Oslo. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 458 av 635.

5 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 1,3 mrd. kr. Størst er Saint-Gobain Byggevarer AS med 1,1 mrd. kr, foran SAINT-GOBAIN PAM NORGE AS med 162 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 6 av enhetene (100 %). 2 har meldt inn ansatte, til sammen 171.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter63,8 %
Med ansatte233,3 %
Ansatte til sammen171-
Har levert regnskap583,3 %
Med omsetning i kroner583,3 %
Omsetning i alt1,3 mrd. kr-
Median omsetning84,1 mill. kr-
Største omsetning1,1 mrd. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2009-

De 5 største i Oslo

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Saint-Gobain Byggevarer AS1,1 mrd. kr
2SAINT-GOBAIN PAM NORGE AS162 mill. kr
3BYGG INVEST AS6,1 mill. kr
4LOE EQUITY AS357k kr
5Magnumstein Støttemurer AS0 kr

Nøkkeltall

Næringskode
23.610
Kommune
0301 Oslo
Enheter
6
Andel av næringen
3,8 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
6
Med ansatte
2
Ansatte til sammen
171

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 84,1 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 4,7 mill. kr og 405,5 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 357k kr mot 1,1 mrd. kr. Den største omsetter 14 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet i Oslo.

1 av de 6 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 16,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 5 enheter har levert årsregnskap, 83,3 % av utsnittet.

Geografi

Ingen annen kommune i samme fylke har enheter i denne næringen. Størst i landet er Sandnes med 12 enheter, mot 6 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 12 325 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 9 274 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 8 763 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 8 729 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2009: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1986, den ferskeste i 2023. 3 av dem er fra før år 2000, 50 % av dem vi har stiftelsesdato for.

2 enheter er stiftet de siste fem årene, 33,3 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 23.6 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1Unicon AS1,1 mrd. kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet finnes det i Oslo?

6 enheter står oppført med næringskode 23.610, produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet, i Oslo i Enhetsregisteret. Det er 3,8 % av de 159 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet i Oslo?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Saint-Gobain Byggevarer AS med 1,1 mrd. kr, 2. SAINT-GOBAIN PAM NORGE AS med 162 mill. kr, 3. BYGG INVEST AS med 6,1 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 5 enhetene med tall er 84,1 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 4,7 mill. kr og 405,5 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 14 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Oslo er aksjeselskap, med 6 av 6 enheter. 2 enheter, 33,3 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 171 ansatte meldt inn.

Er dette en ny eller en etablert næring i Oslo?

Median stiftelsesår er 2009, og 2 av enhetene er stiftet de siste fem årene (33,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1986.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 23.610 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 6 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 23.6 står 4 selskaper som SELV skriver «produksjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 21.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 1 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (23.6) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (12 325), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (9 274), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (8 763), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (8 729), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (7 333), Dataprogrammeringstjenester (4 799).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562