Produksjon av ferdigblandet betong i Skien

Næringskode 23.630 kommune 4003 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 111Kommunen i alt: 9 319
Enheter3av 111 i næringen
Av bransjen2,7 %av 111 i hele landet
Av kommunen0 %av 9 319 enheter i Skien
Nest størst: Kongsvinger4mot 3 her
Rangering i Skien222av 399 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av ferdigblandet betong har næringskode 23.630 i Enhetsregisteret, og i Skien står 3 enheter oppført på den. Det er 2,7 % av de 111 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Skien. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 222 av 399.

2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 61 mill. kr. Størst er Alltid Betong AS med 35,7 mill. kr, foran Kristiansen Betongpumping AS med 25,3 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 3 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 10.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter32,7 %
Med ansatte133,3 %
Ansatte til sammen10-
Har levert regnskap266,7 %
Med omsetning i kroner266,7 %
Omsetning i alt61 mill. kr-
Median omsetning30,5 mill. kr-
Største omsetning35,7 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2020-

De 2 største i Skien

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Alltid Betong AS35,7 mill. kr
2Kristiansen Betongpumping AS25,3 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
23.630
Kommune
4003 Skien
Enheter
3
Andel av næringen
2,7 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
3
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
10

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 30,5 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 27,9 mill. kr og 33,1 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 25,3 mill. kr mot 35,7 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av ferdigblandet betong i Skien.

1 av de 3 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 33,3 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 66,7 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 2 andre kommuner: Midt-telemark med 1, Tinn med 1. Størst i landet er Kongsvinger med 4 enheter, mot 3 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 772 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 644 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 225 enheter, utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk med 225 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2020: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1995, den ferskeste i 2021. 1 av dem er fra før år 2000, 33,3 % av dem vi har stiftelsesdato for.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 33,3 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 23.6 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1Aaltvedt Betong AS74,1 mill. kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av ferdigblandet betong finnes det i Skien?

3 enheter står oppført med næringskode 23.630, produksjon av ferdigblandet betong, i Skien i Enhetsregisteret. Det er 2,7 % av de 111 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av ferdigblandet betong i Skien?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Alltid Betong AS med 35,7 mill. kr, 2. Kristiansen Betongpumping AS med 25,3 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 2 enhetene med tall er 30,5 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 27,9 mill. kr og 33,1 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Skien er aksjeselskap, med 3 av 3 enheter. 1 enheter, 33,3 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 10 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av ferdigblandet betong?

I samme fylke har 2 andre kommuner enheter i næringen, flest i Midt-telemark med 1. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 111 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Skien?

Median stiftelsesår er 2020, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (33,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1995.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 23.630 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 3 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 23.6 står 1 selskaper som SELV skriver «produksjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 1 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (23.6) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (772), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (644), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (225), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (225), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (216), Oppføring av bygninger (215).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562