Bearbeiding av metaller i Oslo

Næringskode 25.530 kommune 0301 oppdatert 09.10.2026

Bransjen i hele landet: 2 007Kommunen i alt: 199 605
Enheter70av 2 007 i næringen
Av bransjen3,5 %av 2 007 i hele landet
Av kommunen0 %av 199 605 enheter i Oslo
Nest størst: Bergen53mot 70 her
Rangering i Oslo199av 635 næringer i kommunen

Kort fortalt

Bearbeiding av metaller har næringskode 25.530 i Enhetsregisteret, og i Oslo står 70 enheter oppført på den. Det er 3,5 % av de 2 007 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Oslo. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 199 av 635.

17 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 1,8 mrd. kr. Størst er Tibnor AS med 1,6 mrd. kr, foran STRYVO OSLO AS med 67,3 mill. kr. De ti største står for 100 % av omsetningen i utsnittet.

Vanligste selskapsform er norskregistrert utenlandsk foretak, med 28 av enhetene (40 %). 8 har meldt inn ansatte, til sammen 188.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter703,5 %
Med ansatte811,4 %
Ansatte til sammen188-
Har levert regnskap1724,3 %
Med omsetning i kroner1724,3 %
Omsetning i alt1,8 mrd. kr-
Median omsetning6,3 mill. kr-
Største omsetning1,6 mrd. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2010-

De 9 største i Oslo

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Tibnor AS1,6 mrd. kr
2STRYVO OSLO AS67,3 mill. kr
3OSLO MEKANISKE INDUSTRI AS45 mill. kr
4Takpartneren Knudsen AS29,6 mill. kr
5Weberg AS17,3 mill. kr
6Morgan R Larsen AS6,4 mill. kr
7PB SVETS AS6,3 mill. kr
8Multisveis AS5,7 mill. kr
9Blaster Services LTD NUF842,8k kr

Nøkkeltall

Næringskode
25.530
Kommune
0301 Oslo
Enheter
70
Andel av næringen
3,5 %
Andel av kommunen
0 %
Norskregistrert utenlandsk foretak
28
Med ansatte
8
Ansatte til sammen
188

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 6,3 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 627,7k kr og 29,6 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 14,8k kr mot 1,6 mrd. kr. Den største omsetter 257 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av bearbeiding av metaller i Oslo.

53 av de 70 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 75,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 4 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 17 enheter har levert årsregnskap, 24,3 % av utsnittet.

Geografi

Ingen annen kommune i samme fylke har enheter i denne næringen. Nest størst i landet er Bergen med 53 enheter, mot 70 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 12 325 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 9 274 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 8 763 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 8 729 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2010: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1925, den ferskeste i 2026. 5 av dem er fra før år 2000, 22,7 % av dem vi har stiftelsesdato for.

6 enheter er stiftet de siste fem årene, 27,3 % av bestanden. 2 av dem kom til det siste året. 48 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «bearbeiding»

Selskaper i næringsgruppe 25.5 med annen næringskode som oppgir «bearbeiding» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange bearbeiding av metaller finnes det i Oslo?

70 enheter står oppført med næringskode 25.530, bearbeiding av metaller, i Oslo i Enhetsregisteret. Det er 3,5 % av de 2 007 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av bearbeiding av metaller i Oslo?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Tibnor AS med 1,6 mrd. kr, 2. STRYVO OSLO AS med 67,3 mill. kr, 3. OSLO MEKANISKE INDUSTRI AS med 45 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 17 enhetene med tall er 6,3 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 627,7k kr og 29,6 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 257 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Oslo er norskregistrert utenlandsk foretak, med 28 av 70 enheter. 8 enheter, 11,4 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 188 ansatte meldt inn.

Er dette en ny eller en etablert næring i Oslo?

Median stiftelsesår er 2010, og 6 av enhetene er stiftet de siste fem årene (27,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1925.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 25.530 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 70 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 25.5 utenfor denne koden skriver «bearbeiding» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 53 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (25.5) som skriver ordet «bearbeiding» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (12 325), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (9 274), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (8 763), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (8 729), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (7 333), Dataprogrammeringstjenester (4 799).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562