Produksjon av låser og beslag i Bergen

Næringskode 25.620 kommune 4601 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 70Kommunen i alt: 56 336
Enheter4av 70 i næringen
Av bransjen5,7 %av 70 i hele landet
Av kommunen0 %av 56 336 enheter i Bergen
Nest størst: Oslo5mot 4 her
Rangering i Bergen369av 559 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av låser og beslag har næringskode 25.620 i Enhetsregisteret, og i Bergen står 4 enheter oppført på den. Det er 5,7 % av de 70 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Bergen. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 369 av 559.

2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 29,1 mill. kr. Størst er OVE ØEN BLIKKENSLAGER & TAKTEKKER AS med 16,7 mill. kr, foran LÅS 24 AS med 12,4 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 3 av enhetene (75 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 15.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter45,7 %
Med ansatte125 %
Ansatte til sammen15-
Har levert regnskap250 %
Med omsetning i kroner250 %
Omsetning i alt29,1 mill. kr-
Median omsetning14,5 mill. kr-
Største omsetning16,7 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2010-

De 2 største i Bergen

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1OVE ØEN BLIKKENSLAGER & TAKTEKKER AS16,7 mill. kr
2LÅS 24 AS12,4 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
25.620
Kommune
4601 Bergen
Enheter
4
Andel av næringen
5,7 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
3
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
15

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 14,5 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 13,5 mill. kr og 15,6 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 12,4 mill. kr mot 16,7 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av låser og beslag i Bergen.

2 av de 4 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 50 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 50 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 2 andre kommuner: Osterøy med 2, Askøy med 1. Størst i landet er Oslo med 5 enheter, mot 4 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 4 245 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 4 007 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 3 422 enheter, utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk med 2 036 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2010: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1983, den ferskeste i 2019. 1 av dem er fra før år 2000, 33,3 % av dem vi har stiftelsesdato for.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. 1 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 25.6 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

1 selskap oppgir ordet, men det har ikke omsetning i et innsendt årsregnskap.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av låser og beslag finnes det i Bergen?

4 enheter står oppført med næringskode 25.620, produksjon av låser og beslag, i Bergen i Enhetsregisteret. Det er 5,7 % av de 70 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av låser og beslag i Bergen?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. OVE ØEN BLIKKENSLAGER & TAKTEKKER AS med 16,7 mill. kr, 2. LÅS 24 AS med 12,4 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 2 enhetene med tall er 14,5 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 13,5 mill. kr og 15,6 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Bergen er aksjeselskap, med 3 av 4 enheter. 1 enheter, 25 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 15 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av låser og beslag?

I samme fylke har 2 andre kommuner enheter i næringen, flest i Osterøy med 2. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 70 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Bergen?

Median stiftelsesår er 2010, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1983.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 25.620 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 4 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 25.6 står 1 selskaper som SELV skriver «produksjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 2 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (25.6) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (4 245), Utleie av egen eller leid fast eiendom (4 007), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (3 422), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (2 036), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (1 809), Dataprogrammeringstjenester (1 103).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562