Produksjon av kommunikasjonsutstyr i Færder

Næringskode 26.300 kommune 3911 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 56Kommunen i alt: 5 208
Enheter2av 56 i næringen
Av bransjen3,6 %av 56 i hele landet
Av kommunen0 %av 5 208 enheter i Færder
Nest størst: Oslo17mot 2 her
Rangering i Færder198av 335 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av kommunikasjonsutstyr har næringskode 26.300 i Enhetsregisteret, og i Færder står 2 enheter oppført på den. Det er 3,6 % av de 56 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Færder. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 198 av 335.

Ingen av dem har driftsinntekter i kroner i et innsendt årsregnskap, så omsetningen i produksjon av kommunikasjonsutstyr i Færder lar seg ikke måle her.

Vanligste selskapsform er ansvarlig selskap med solidarisk ansvar, med 1 av enhetene (50 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter23,6 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap00 %
Med omsetning i kroner00 %
Omsetning i alt--
Median omsetning--
Største omsetning--
MVA-registrert--
Median stiftelsesår1995-

De 0 største i Færder

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

Ingen av de 2 enhetene har et årsregnskap i kroner.

Nøkkeltall

Næringskode
26.300
Kommune
3911 Færder
Enheter
2
Andel av næringen
3,6 %
Andel av kommunen
0 %
Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar
1
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

2 av de 2 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 100 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 3 andre kommuner: Larvik med 2, Tønsberg med 1, Sandefjord med 1. Størst i landet er Oslo med 17 enheter, mot 2 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 346 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 271 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 198 enheter, oppføring av bygninger med 147 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 1995: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1995, den ferskeste i 1995. 1 av dem er fra før år 2000, 100 % av dem vi har stiftelsesdato for.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. 1 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 26.3 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av kommunikasjonsutstyr finnes det i Færder?

2 enheter står oppført med næringskode 26.300, produksjon av kommunikasjonsutstyr, i Færder i Enhetsregisteret. Det er 3,6 % av de 56 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Færder er ansvarlig selskap med solidarisk ansvar, med 1 av 2 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av kommunikasjonsutstyr?

I samme fylke har 3 andre kommuner enheter i næringen, flest i Larvik med 2. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 56 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Færder?

Median stiftelsesår er 1995, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1995.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 26.300 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 26.3 utenfor denne koden skriver «produksjon» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Ingen i utsnittet har driftsinntekter i kroner, så det står ingen kronebeløp på denne siden.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 2 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (26.3) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (346), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (271), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (198), Oppføring av bygninger (147), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (122), Annen undervisning ellers (121).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562