Produksjon av batterier og akkumulatorer i Rana

Næringskode 27.200 kommune 1833 oppdatert 24.08.2026

Bransjen i hele landet: 21Kommunen i alt: 3 892
Enheter1av 21 i næringen
Av bransjen4,8 %av 21 i hele landet
Av kommunen0 %av 3 892 enheter i Rana
Nest størst: Oslo5mot 1 her
Rangering i Rana222av 313 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av batterier og akkumulatorer har næringskode 27.200 i Enhetsregisteret, og i Rana står 1 enhet oppført på den. Det er 4,8 % av de 21 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Rana. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 222 av 313.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 92,2 mill. kr. Størst er T1 ENERGY NORWAY AS med 92,2 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 5.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter14,8 %
Med ansatte1100 %
Ansatte til sammen5-
Har levert regnskap1100 %
Med omsetning i kroner1100 %
Omsetning i alt92,2 mill. kr-
Median omsetning92,2 mill. kr-
Største omsetning92,2 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2022-

De 1 største i Rana

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1T1 ENERGY NORWAY AS92,2 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
27.200
Kommune
1833 Rana
Enheter
1
Andel av næringen
4,8 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
5

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 92,2 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 92,2 mill. kr og 92,2 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 92,2 mill. kr mot 92,2 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av batterier og akkumulatorer i Rana.

Alle de 1 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

Ingen annen kommune i samme fylke har enheter i denne næringen. Størst i landet er Oslo med 5 enheter, mot 1 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 407 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 310 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 248 enheter, aktiviteter i idrettslag og -klubber med 104 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2022: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2022, den ferskeste i 2022.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 100 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 27.2 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av batterier og akkumulatorer finnes det i Rana?

1 enheter står oppført med næringskode 27.200, produksjon av batterier og akkumulatorer, i Rana i Enhetsregisteret. Det er 4,8 % av de 21 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av batterier og akkumulatorer i Rana?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. T1 ENERGY NORWAY AS med 92,2 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 92,2 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 92,2 mill. kr og 92,2 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Rana er aksjeselskap, med 1 av 1 enheter. 1 enheter, 100 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 5 ansatte meldt inn.

Er dette en ny eller en etablert næring i Rana?

Median stiftelsesår er 2022, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (100 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2022.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 27.200 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 1 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 27.2 utenfor denne koden skriver «produksjon» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 24.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (27.2) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (407), Utleie av egen eller leid fast eiendom (310), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (248), Aktiviteter i idrettslag og -klubber (104), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (82), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (79).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562