Produksjon av sykler, rullestoler, elektriske mobilitetsscootere og lignende fremkomstmidler i Skien

Næringskode 30.920 kommune 4003 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 21Kommunen i alt: 9 319
Enheter3av 21 i næringen
Av bransjen14,3 %av 21 i hele landet
Av kommunen0 %av 9 319 enheter i Skien
Nest størst: Oslo5mot 3 her
Rangering i Skien222av 399 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av sykler, rullestoler, elektriske mobilitetsscootere og lignende fremkomstmidler har næringskode 30.920 i Enhetsregisteret, og i Skien står 3 enheter oppført på den. Det er 14,3 % av de 21 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Skien. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 222 av 399.

2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 6,4 mill. kr. Størst er EASY ROLLER AS med 6,4 mill. kr, foran Skiens Cykkelfabrik AS med 23,1k kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 2 av enhetene (66,7 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter314,3 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap266,7 %
Med omsetning i kroner266,7 %
Omsetning i alt6,4 mill. kr-
Median omsetning3,2 mill. kr-
Største omsetning6,4 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2005-

De 2 største i Skien

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1EASY ROLLER AS6,4 mill. kr
2Skiens Cykkelfabrik AS23,1k kr

Nøkkeltall

Næringskode
30.920
Kommune
4003 Skien
Enheter
3
Andel av næringen
14,3 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
2
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 3,2 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 1,6 mill. kr og 4,8 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 23,1k kr mot 6,4 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av sykler, rullestoler, elektriske mobilitetsscootere og lignende fremkomstmidler i Skien.

1 av de 3 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 33,3 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 66,7 % av utsnittet.

Geografi

Ingen annen kommune i samme fylke har enheter i denne næringen. Størst i landet er Oslo med 5 enheter, mot 3 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 772 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 644 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 225 enheter, utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk med 225 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2005: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1992, den ferskeste i 2017. 1 av dem er fra før år 2000, 50 % av dem vi har stiftelsesdato for.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. 1 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 30.9 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1MADE FOR MOVEMENT GROUP AS86,8 mill. kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av sykler, rullestoler, elektriske mobilitetsscootere og lignende fremkomstmidler finnes det i Skien?

3 enheter står oppført med næringskode 30.920, produksjon av sykler, rullestoler, elektriske mobilitetsscootere og lignende fremkomstmidler, i Skien i Enhetsregisteret. Det er 14,3 % av de 21 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av sykler, rullestoler, elektriske mobilitetsscootere og lignende fremkomstmidler i Skien?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. EASY ROLLER AS med 6,4 mill. kr, 2. Skiens Cykkelfabrik AS med 23,1k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 2 enhetene med tall er 3,2 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 1,6 mill. kr og 4,8 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Skien er aksjeselskap, med 2 av 3 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Er dette en ny eller en etablert næring i Skien?

Median stiftelsesår er 2005, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1992.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 30.920 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 3 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 30.9 står 1 selskaper som SELV skriver «produksjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 1 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (30.9) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (772), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (644), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (225), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (225), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (216), Oppføring av bygninger (215).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562