Kort fortalt
Reparasjon og vedlikehold av sivile luft- og romfartøy har næringskode 33.160 i Enhetsregisteret, og i Ullensaker står 4 enheter oppført på den. Det er 4,8 % av de 84 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,1 % av alt næringsliv i Ullensaker. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 172 av 349.
3 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 37,3 mill. kr. Størst er SAM AERO AS med 27,5 mill. kr, foran SAM AERO CAPITAL AS med 5,7 mill. kr.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 3 av enhetene (75 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 5.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 4 | 4,8 % | av 84 i næringen |
| Med ansatte | 1 | 25 % | av 4 enheter |
| Ansatte til sammen | 5 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 3 | 75 % | av 4 enheter |
| Med omsetning i kroner | 3 | 75 % | av 4 enheter |
| Omsetning i alt | 37,3 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 5,7 mill. kr | - | blant 3 med tall |
| Største omsetning | 27,5 mill. kr | - | SAM AERO AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2012 | - | av 3 med stiftelsesdato |
De 3 største i Ullensaker
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SAM AERO AS | 995 708 078 | Ullensaker | 27,5 mill. kr | 5 |
| 2 | SAM AERO CAPITAL AS | 999 262 201 | Ullensaker | 5,7 mill. kr | - |
| 3 | MAS AERO AS | 935 253 934 | Ullensaker | 4 mill. kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 33.160
- Kommune
- 3209 Ullensaker
- Enheter
- 4
- Andel av næringen
- 4,8 %
- Andel av kommunen
- 0,1 %
- Aksjeselskap
- 3
- Med ansatte
- 1
- Ansatte til sammen
- 5
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Ullensaker
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 5,7 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 4,9 mill. kr og 16,6 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 4 mill. kr mot 27,5 mill. kr. Den største omsetter 5 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av reparasjon og vedlikehold av sivile luft- og romfartøy i Ullensaker.
1 av de 4 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 25 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 3 enheter har levert årsregnskap, 75 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 7 andre kommuner: Lillestrøm med 4, Lørenskog med 2, Bærum med 1, Asker med 1, Nordre Follo med 1, Gjerdrum med 1. Størst i landet er Sandnes med 6 enheter, mot 4 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 435 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 362 enheter, passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy med 285 enheter, førskoleundervisning og drift av barnehager med 285 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2012: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2010, den ferskeste i 2025.
1 enheter er stiftet de siste fem årene, 33,3 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 1 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Selskaper som selv oppgir «reparasjon»
Selskaper i næringsgruppe 33.1 med annen næringskode som oppgir «reparasjon» i formålet. Ikke med i tallene over.
| # | Selskap | Omsetning | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | VIJO MASKINSERVICE AS | 997 675 630 | 33.120 | Ullensaker | 1,4 mill. kr | - |
| 2 | Cronor Service AS | 927 035 839 | 33.120 | Ullensaker | 1,3 mill. kr | - |
| 3 | Austad Bredde AS | 932 139 650 | 33.120 | Ullensaker | 157,2k kr | - |
Vanlige spørsmål
Hvor mange reparasjon og vedlikehold av sivile luft- og romfartøy finnes det i Ullensaker?
4 enheter står oppført med næringskode 33.160, reparasjon og vedlikehold av sivile luft- og romfartøy, i Ullensaker i Enhetsregisteret. Det er 4,8 % av de 84 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av reparasjon og vedlikehold av sivile luft- og romfartøy i Ullensaker?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. SAM AERO AS med 27,5 mill. kr, 2. SAM AERO CAPITAL AS med 5,7 mill. kr, 3. MAS AERO AS med 4 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 3 enhetene med tall er 5,7 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 4,9 mill. kr og 16,6 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 5 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Ullensaker er aksjeselskap, med 3 av 4 enheter. 1 enheter, 25 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 5 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes reparasjon og vedlikehold av sivile luft- og romfartøy?
I samme fylke har 7 andre kommuner enheter i næringen, flest i Lillestrøm med 4. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 84 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Ullensaker?
Median stiftelsesår er 2012, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (33,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2010.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 33.160 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 4 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 33.1 står 15 selskaper som SELV skriver «reparasjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 22.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 1 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (33.1) som skriver ordet «reparasjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (435), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (362), Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy (285), Førskoleundervisning og drift av barnehager (285), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (199), Oppføring av bygninger (175).