Drift av deponi og permanent lagring av avfall i Lier

Næringskode 38.320 kommune 3312 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 27Kommunen i alt: 5 304
Enheter2av 27 i næringen
Av bransjen7,4 %av 27 i hele landet
Av kommunen0 %av 5 304 enheter i Lier
Nest størst: Stavanger2mot 2 her
Rangering i Lier205av 355 næringer i kommunen

Kort fortalt

Drift av deponi og permanent lagring av avfall har næringskode 38.320 i Enhetsregisteret, og i Lier står 2 enheter oppført på den. Det er 7,4 % av de 27 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Lier. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 205 av 355.

2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 16,5 mill. kr. Størst er EGGE MASSEDEPONI AS med 16,5 mill. kr, foran Nimeco AS med 0 kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 2 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter27,4 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap2100 %
Med omsetning i kroner2100 %
Omsetning i alt16,5 mill. kr-
Median omsetning16,5 mill. kr-
Største omsetning16,5 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2006-

De 2 største i Lier

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1EGGE MASSEDEPONI AS16,5 mill. kr
2Nimeco AS0 kr

Nøkkeltall

Næringskode
38.320
Kommune
3312 Lier
Enheter
2
Andel av næringen
7,4 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
2
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 16,5 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 16,5 mill. kr og 16,5 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 16,5 mill. kr mot 16,5 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av drift av deponi og permanent lagring av avfall i Lier.

Alle de 2 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 1 andre kommuner: Drammen med 2. Størst i landet er Stavanger med 2 enheter, mot 2 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 338 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 234 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 181 enheter, oppføring av bygninger med 142 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2006: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1990, den ferskeste i 2021. 1 av dem er fra før år 2000, 50 % av dem vi har stiftelsesdato for.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange drift av deponi og permanent lagring av avfall finnes det i Lier?

2 enheter står oppført med næringskode 38.320, drift av deponi og permanent lagring av avfall, i Lier i Enhetsregisteret. Det er 7,4 % av de 27 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av drift av deponi og permanent lagring av avfall i Lier?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. EGGE MASSEDEPONI AS med 16,5 mill. kr, 2. Nimeco AS med 0 kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 2 enhetene med tall er 16,5 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 16,5 mill. kr og 16,5 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Lier er aksjeselskap, med 2 av 2 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes drift av deponi og permanent lagring av avfall?

I samme fylke har 1 andre kommuner enheter i næringen, flest i Drammen med 2. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 27 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Lier?

Median stiftelsesår er 2006, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1990.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 38.320 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (338), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (234), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (181), Oppføring av bygninger (142), Annen teknisk konsulentvirksomhet (108), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (97).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562