Rørleggerarbeid i Tinn

Næringskode 43.221 kommune 4026 oppdatert 11.10.2026

Bransjen i hele landet: 4 874Kommunen i alt: 1 391
Enheter8av 4 874 i næringen
Av bransjen0,2 %av 4 874 i hele landet
Av kommunen0,6 %av 1 391 enheter i Tinn
Nest størst: Oslo550mot 8 her
Rangering i Tinn42av 218 næringer i kommunen

Kort fortalt

Rørleggerarbeid har næringskode 43.221 i Enhetsregisteret, og i Tinn står 8 enheter oppført på den. Det er 0,2 % av de 4 874 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,6 % av alt næringsliv i Tinn. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 42 av 218.

6 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 52,8 mill. kr. Størst er Rjukan VVS & Elektro AS med 49,1 mill. kr, foran Rørlegger Bergan AS med 1,8 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 6 av enhetene (75 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 28.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter80,2 %
Med ansatte112,5 %
Ansatte til sammen28-
Har levert regnskap675 %
Med omsetning i kroner675 %
Omsetning i alt52,8 mill. kr-
Median omsetning770k kr-
Største omsetning49,1 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2015-

De 6 største i Tinn

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Rjukan VVS & Elektro AS49,1 mill. kr
2Rørlegger Bergan AS1,8 mill. kr
3ANGEN SERVICE AS1,1 mill. kr
4Klimafag AS440,3k kr
5Nettorør AS327,2k kr
6Byhjørnet AS39k kr

Nøkkeltall

Næringskode
43.221
Kommune
4026 Tinn
Enheter
8
Andel av næringen
0,2 %
Andel av kommunen
0,6 %
Aksjeselskap
6
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
28

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 770k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 355,5k kr og 1,6 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 39k kr mot 49,1 mill. kr. Den største omsetter 64 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av rørleggerarbeid i Tinn.

2 av de 8 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 25 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 6 enheter har levert årsregnskap, 75 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Skien med 58, Porsgrunn med 21, Bamble med 16, Kragerø med 15, Midt-telemark med 14, Notodden med 11. Størst i landet er Oslo med 550 enheter, mot 8 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 119 enheter, avvirkning med 101 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 88 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 64 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2015: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2000, den ferskeste i 2022.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 16,7 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 2 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «rørleggerarbeid»

Selskaper i næringsgruppe 43.2 med annen næringskode som oppgir «rørleggerarbeid» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange rørleggerarbeid finnes det i Tinn?

8 enheter står oppført med næringskode 43.221, rørleggerarbeid, i Tinn i Enhetsregisteret. Det er 0,2 % av de 4 874 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av rørleggerarbeid i Tinn?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Rjukan VVS & Elektro AS med 49,1 mill. kr, 2. Rørlegger Bergan AS med 1,8 mill. kr, 3. ANGEN SERVICE AS med 1,1 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 6 enhetene med tall er 770k kr. Midtre halvpart ligger mellom 355,5k kr og 1,6 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 64 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Tinn er aksjeselskap, med 6 av 8 enheter. 1 enheter, 12,5 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 28 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes rørleggerarbeid?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Skien med 58. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 4 874 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Tinn?

Median stiftelsesår er 2015, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (16,7 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2000.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 43.221 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 8 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 43.2 utenfor denne koden skriver «rørleggerarbeid» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 11.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 2 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (43.2) som skriver ordet «rørleggerarbeid» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (119), Avvirkning (101), Utleie av egen eller leid fast eiendom (88), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (64), Oppføring av bygninger (42), Grunnarbeid (42).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562