Kort fortalt
Catering for arrangementer har næringskode 56.210 i Enhetsregisteret, og i Øvre Eiker står 10 enheter oppført på den. Det er 0,3 % av de 2 988 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,3 % av alt næringsliv i Øvre Eiker. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 73 av 308.
4 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 5,5 mill. kr. Størst er UNION PIZZA & GRILL AVD. VESTFOSSEN AS med 4,8 mill. kr, foran BING1 AS med 391,7k kr.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 6 av enhetene (60 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 8.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 10 | 0,3 % | av 2 988 i næringen |
| Med ansatte | 1 | 10 % | av 10 enheter |
| Ansatte til sammen | 8 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 4 | 40 % | av 10 enheter |
| Med omsetning i kroner | 4 | 40 % | av 10 enheter |
| Omsetning i alt | 5,5 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 363k kr | - | blant 4 med tall |
| Største omsetning | 4,8 mill. kr | - | UNION PIZZA & GRILL AVD. VESTFOSSEN AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2021 | - | av 4 med stiftelsesdato |
De 4 største i Øvre Eiker
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | UNION PIZZA & GRILL AVD. VESTFOSSEN AS | 920 475 604 | Øvre Eiker | 4,8 mill. kr | 8 |
| 2 | BING1 AS | 998 830 648 | Øvre Eiker | 391,7k kr | - |
| 3 | HOLTH SELSKAP OG CATERING AS | 933 376 745 | Øvre Eiker | 334,4k kr | - |
| 4 | Isperle AS | 932 331 438 | Øvre Eiker | 12,3k kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 56.210
- Kommune
- 3314 Øvre Eiker
- Enheter
- 10
- Andel av næringen
- 0,3 %
- Andel av kommunen
- 0,3 %
- Enkeltpersonforetak
- 6
- Med ansatte
- 1
- Ansatte til sammen
- 8
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Øvre Eiker
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 363k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 253,9k kr og 1,5 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 12,3k kr mot 4,8 mill. kr. Den største omsetter 13 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av catering for arrangementer i Øvre Eiker.
6 av de 10 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 60 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 4 enheter har levert årsregnskap, 40 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Drammen med 52, Ringerike med 12, Kongsberg med 10, Lier med 9, Hole med 5, Hemsedal med 5. Størst i landet er Oslo med 637 enheter, mot 10 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 296 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 229 enheter, oppføring av bygninger med 146 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 138 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2021: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2012, den ferskeste i 2024.
2 enheter er stiftet de siste fem årene, 50 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 6 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange catering for arrangementer finnes det i Øvre Eiker?
10 enheter står oppført med næringskode 56.210, catering for arrangementer, i Øvre Eiker i Enhetsregisteret. Det er 0,3 % av de 2 988 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av catering for arrangementer i Øvre Eiker?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. UNION PIZZA & GRILL AVD. VESTFOSSEN AS med 4,8 mill. kr, 2. BING1 AS med 391,7k kr, 3. HOLTH SELSKAP OG CATERING AS med 334,4k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 4 enhetene med tall er 363k kr. Midtre halvpart ligger mellom 253,9k kr og 1,5 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 13 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Øvre Eiker er enkeltpersonforetak, med 6 av 10 enheter. 1 enheter, 10 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 8 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes catering for arrangementer?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Drammen med 52. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 2 988 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Øvre Eiker?
Median stiftelsesår er 2021, og 2 av enhetene er stiftet de siste fem årene (50 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2012.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 56.210 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 10 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 22.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 6 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (296), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (229), Oppføring av bygninger (146), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (138), Avvirkning (135), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (113).