Dataprogrammeringstjenester i Rælingen

Næringskode 62.100 kommune 3224 oppdatert 09.10.2026

Bransjen i hele landet: 17 187Kommunen i alt: 2 720
Enheter54av 17 187 i næringen
Av bransjen0,3 %av 17 187 i hele landet
Av kommunen2 %av 2 720 enheter i Rælingen
Nest størst: Oslo4 803mot 54 her
Rangering i Rælingen10av 235 næringer i kommunen

Kort fortalt

Dataprogrammeringstjenester har næringskode 62.100 i Enhetsregisteret, og i Rælingen står 54 enheter oppført på den. Det er 0,3 % av de 17 187 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 2 % av alt næringsliv i Rælingen. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 10 av 235.

20 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 47,3 mill. kr. Størst er Invite AS med 20,4 mill. kr, foran Investant AS med 16,9 mill. kr. De ti største står for 99,9 % av omsetningen i utsnittet.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 32 av enhetene (59,3 %). 3 har meldt inn ansatte, til sammen 15.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter540,3 %
Med ansatte35,6 %
Ansatte til sammen15-
Har levert regnskap2037 %
Med omsetning i kroner2037 %
Omsetning i alt47,3 mill. kr-
Median omsetning1,2 mill. kr-
Største omsetning20,4 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2020-

De 9 største i Rælingen

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Invite AS20,4 mill. kr
2Investant AS16,9 mill. kr
3KILDE KONSULT AS3,1 mill. kr
4ARK SOLUTION NORWAY AS2,5 mill. kr
5Orteliu AS2,3 mill. kr
6TM Sports Technologies AS2,1 mill. kr
7Løsningsarkitekten AS1,8 mill. kr
8Torena AS517k kr
9Supersymmetric AS335,9k kr

Nøkkeltall

Næringskode
62.100
Kommune
3224 Rælingen
Enheter
54
Andel av næringen
0,3 %
Andel av kommunen
2 %
Aksjeselskap
32
Med ansatte
3
Ansatte til sammen
15

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,2 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 243,1k kr og 2,4 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 3,2k kr mot 20,4 mill. kr. Den største omsetter 17 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av dataprogrammeringstjenester i Rælingen.

32 av de 54 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 59,3 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 8 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 20 enheter har levert årsregnskap, 37 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 673, Asker med 456, Lillestrøm med 305, Nordre Follo med 245, Lørenskog med 131, Ullensaker med 115. Størst i landet er Oslo med 4 803 enheter, mot 54 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 158 enheter, andre post- og budtjenester med 122 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 113 enheter, passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy med 92 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2020: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1997, den ferskeste i 2026. 1 av dem er fra før år 2000, 3 % av dem vi har stiftelsesdato for.

15 enheter er stiftet de siste fem årene, 45,5 % av bestanden. 7 av dem kom til det siste året. 21 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «dataprogrammering»

Selskaper i næringsgruppe 62.1 med annen næringskode som oppgir «dataprogrammering» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange dataprogrammeringstjenester finnes det i Rælingen?

54 enheter står oppført med næringskode 62.100, dataprogrammeringstjenester, i Rælingen i Enhetsregisteret. Det er 0,3 % av de 17 187 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av dataprogrammeringstjenester i Rælingen?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Invite AS med 20,4 mill. kr, 2. Investant AS med 16,9 mill. kr, 3. KILDE KONSULT AS med 3,1 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 20 enhetene med tall er 1,2 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 243,1k kr og 2,4 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 17 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Rælingen er aksjeselskap, med 32 av 54 enheter. 3 enheter, 5,6 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 15 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes dataprogrammeringstjenester?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 673. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 17 187 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Rælingen?

Median stiftelsesår er 2020, og 15 av enhetene er stiftet de siste fem årene (45,5 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1997.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 62.100 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 54 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 62.1 utenfor denne koden skriver «dataprogrammering» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 32 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (62.1) som skriver ordet «dataprogrammering» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (158), Andre post- og budtjenester (122), Utleie av egen eller leid fast eiendom (113), Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy (92), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (91), Oppføring av bygninger (76).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562