Regnskapsføring og bokføring i Indre Østfold

Næringskode 69.202 kommune 3118 oppdatert 14.10.2026

Bransjen i hele landet: 4 299Kommunen i alt: 8 639
Enheter45av 4 299 i næringen
Av bransjen1 %av 4 299 i hele landet
Av kommunen0,5 %av 8 639 enheter i Indre Østfold
Nest størst: Oslo764mot 45 her
Rangering i Indre Østfold43av 392 næringer i kommunen

Kort fortalt

Regnskapsføring og bokføring har næringskode 69.202 i Enhetsregisteret, og i Indre Østfold står 45 enheter oppført på den. Det er 1 % av de 4 299 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,5 % av alt næringsliv i Indre Østfold. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 43 av 392.

39 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 173,3 mill. kr. Størst er Abacus Økonomitjenester AS med 24,7 mill. kr, foran Brænds Økonomi AS med 20,5 mill. kr. De ti største står for 73,6 % av omsetningen i utsnittet.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 34 av enhetene (75,6 %). 13 har meldt inn ansatte, til sammen 133.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter451 %
Med ansatte1328,9 %
Ansatte til sammen133-
Har levert regnskap3986,7 %
Med omsetning i kroner3986,7 %
Omsetning i alt173,3 mill. kr-
Median omsetning2,8 mill. kr-
Største omsetning24,7 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2012-

De 9 største i Indre Østfold

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Abacus Økonomitjenester AS24,7 mill. kr
2Brænds Økonomi AS20,5 mill. kr
3Spydeberg Regnskapslag SA17 mill. kr
4PSO REGNSKAP AS11,3 mill. kr
5RCC Regnskap AS10,6 mill. kr
6EIKA ØKONOMI ASKIM AS10,5 mill. kr
7INDRE ØSTFOLD REGNSKAPSBYRÅ SA10,5 mill. kr
8TORP REGNSKAP AS8,9 mill. kr
9Askimconsult AS6,9 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
69.202
Kommune
3118 Indre Østfold
Enheter
45
Andel av næringen
1 %
Andel av kommunen
0,5 %
Aksjeselskap
34
Med ansatte
13
Ansatte til sammen
133

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 2,8 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 876,4k kr og 6,7 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 26,9k kr mot 24,7 mill. kr. Den største omsetter 9 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av regnskapsføring og bokføring i Indre Østfold.

6 av de 45 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 13,3 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 4 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 39 enheter har levert årsregnskap, 86,7 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Fredrikstad med 61, Sarpsborg med 52, Moss med 48, Halden med 20, Råde med 8, Hvaler med 4. Størst i landet er Oslo med 764 enheter, mot 45 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 686 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 531 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 449 enheter, oppføring av bygninger med 275 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2012: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1946, den ferskeste i 2026. 8 av dem er fra før år 2000, 21,6 % av dem vi har stiftelsesdato for.

8 enheter er stiftet de siste fem årene, 21,6 % av bestanden. 1 av dem kom til det siste året. 8 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «regnskapsføring»

Selskaper i næringsgruppe 69.2 med annen næringskode som oppgir «regnskapsføring» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1Smaalenene Revisjon AS5 mill. kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange regnskapsføring og bokføring finnes det i Indre Østfold?

45 enheter står oppført med næringskode 69.202, regnskapsføring og bokføring, i Indre Østfold i Enhetsregisteret. Det er 1 % av de 4 299 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av regnskapsføring og bokføring i Indre Østfold?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Abacus Økonomitjenester AS med 24,7 mill. kr, 2. Brænds Økonomi AS med 20,5 mill. kr, 3. Spydeberg Regnskapslag SA med 17 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 39 enhetene med tall er 2,8 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 876,4k kr og 6,7 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 9 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Indre Østfold er aksjeselskap, med 34 av 45 enheter. 13 enheter, 28,9 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 133 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes regnskapsføring og bokføring?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Fredrikstad med 61. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 4 299 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Indre Østfold?

Median stiftelsesår er 2012, og 8 av enhetene er stiftet de siste fem årene (21,6 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1946.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 69.202 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 45 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 69.2 står 1 selskaper som SELV skriver «regnskapsføring» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 14.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 6 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (69.2) som skriver ordet «regnskapsføring» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (686), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (531), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (449), Oppføring av bygninger (275), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (233), Godstransport på vei (185).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562