Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Nittedal

Næringskode 74.110 kommune 3232 oppdatert 09.10.2026

Bransjen i hele landet: 5 381Kommunen i alt: 4 043
Enheter23av 5 381 i næringen
Av bransjen0,4 %av 5 381 i hele landet
Av kommunen0,6 %av 4 043 enheter i Nittedal
Nest størst: Oslo1 360mot 23 her
Rangering i Nittedal47av 302 næringer i kommunen

Kort fortalt

Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet har næringskode 74.110 i Enhetsregisteret, og i Nittedal står 23 enheter oppført på den. Det er 0,4 % av de 5 381 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,6 % av alt næringsliv i Nittedal. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 47 av 302.

5 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 55k kr. Størst er HEIK AS med 45k kr, foran Trippeli AS med 10k kr.

Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 15 av enhetene (65,2 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter230,4 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap521,7 %
Med omsetning i kroner521,7 %
Omsetning i alt55k kr-
Median omsetning27,5k kr-
Største omsetning45k kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2025-

De 5 største i Nittedal

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1HEIK AS45k kr
2Trippeli AS10k kr
3Clarity AS0 kr
4Colere.Pro AS0 kr
5Daniel Ingebrigtsen Holding AS0 kr

Nøkkeltall

Næringskode
74.110
Kommune
3232 Nittedal
Enheter
23
Andel av næringen
0,4 %
Andel av kommunen
0,6 %
Enkeltpersonforetak
15
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 27,5k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 18,8k kr og 36,3k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 10k kr mot 45k kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av industri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Nittedal.

17 av de 23 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 73,9 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 3 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 5 enheter har levert årsregnskap, 21,7 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 167, Asker med 134, Nordre Follo med 72, Lillestrøm med 64, Lørenskog med 33, Nesodden med 31. Størst i landet er Oslo med 1 360 enheter, mot 23 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 247 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 191 enheter, oppføring av bygninger med 117 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 110 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2025: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2016, den ferskeste i 2026.

5 enheter er stiftet de siste fem årene, 71,4 % av bestanden. 1 av dem kom til det siste året. 16 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange industri-, produkt- og motedesignvirksomhet finnes det i Nittedal?

23 enheter står oppført med næringskode 74.110, industri-, produkt- og motedesignvirksomhet, i Nittedal i Enhetsregisteret. Det er 0,4 % av de 5 381 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av industri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Nittedal?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. HEIK AS med 45k kr, 2. Trippeli AS med 10k kr, 3. Clarity AS med 0 kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 5 enhetene med tall er 27,5k kr. Midtre halvpart ligger mellom 18,8k kr og 36,3k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Nittedal er enkeltpersonforetak, med 15 av 23 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes industri-, produkt- og motedesignvirksomhet?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 167. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 5 381 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Nittedal?

Median stiftelsesår er 2025, og 5 av enhetene er stiftet de siste fem årene (71,4 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2016.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 74.110 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 23 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 17 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (247), Utleie av egen eller leid fast eiendom (191), Oppføring av bygninger (117), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (110), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (106), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (102).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562