Kort fortalt
All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted har næringskode 74.990 i Enhetsregisteret, og i Hå står 14 enheter oppført på den. Det er 0,3 % av de 5 495 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,4 % av alt næringsliv i Hå. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 46 av 272.
2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 2,3 mill. kr. Størst er Intellution AS med 2,2 mill. kr, foran VOLL ENTERTAINMENT AS med 122,3k kr.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 10 av enhetene (71,4 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 14 | 0,3 % | av 5 495 i næringen |
| Med ansatte | 0 | 0 % | av 14 enheter |
| Ansatte til sammen | - | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 2 | 14,3 % | av 14 enheter |
| Med omsetning i kroner | 2 | 14,3 % | av 14 enheter |
| Omsetning i alt | 2,3 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 1,2 mill. kr | - | blant 2 med tall |
| Største omsetning | 2,2 mill. kr | - | Intellution AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2022 | - | av 4 med stiftelsesdato |
De 2 største i Hå
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Intellution AS | 928 748 316 | Hå | 2,2 mill. kr | - |
| 2 | VOLL ENTERTAINMENT AS | 930 896 845 | Hå | 122,3k kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 74.990
- Kommune
- 1119 Hå
- Enheter
- 14
- Andel av næringen
- 0,3 %
- Andel av kommunen
- 0,4 %
- Enkeltpersonforetak
- 10
- Med ansatte
- -
- Ansatte til sammen
- -
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,2 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 638,9k kr og 1,7 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 122,3k kr mot 2,2 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Hå.
12 av de 14 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 85,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 14,3 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Stavanger med 142, Sandnes med 70, Haugesund med 29, Sola med 26, Karmøy med 24, Time med 20. Størst i landet er Oslo med 1 473 enheter, mot 14 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 306 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 232 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 171 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 121 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2022: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2016, den ferskeste i 2023.
3 enheter er stiftet de siste fem årene, 75 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 10 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted finnes det i Hå?
14 enheter står oppført med næringskode 74.990, all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted, i Hå i Enhetsregisteret. Det er 0,3 % av de 5 495 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Hå?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Intellution AS med 2,2 mill. kr, 2. VOLL ENTERTAINMENT AS med 122,3k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 2 enhetene med tall er 1,2 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 638,9k kr og 1,7 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Hå er enkeltpersonforetak, med 10 av 14 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.
Hvor ellers i nærheten finnes all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Stavanger med 142. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 5 495 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Hå?
Median stiftelsesår er 2022, og 3 av enhetene er stiftet de siste fem årene (75 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2016.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 74.990 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 14 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 23.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 12 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (306), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (232), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (171), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (121), Oppføring av bygninger (119), Svinehold (76).