All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Lillestrøm

Næringskode 74.990 kommune 3205 oppdatert 09.10.2026

Bransjen i hele landet: 5 495Kommunen i alt: 16 793
Enheter75av 5 495 i næringen
Av bransjen1,4 %av 5 495 i hele landet
Av kommunen0,4 %av 16 793 enheter i Lillestrøm
Nest størst: Oslo1 473mot 75 her
Rangering i Lillestrøm52av 443 næringer i kommunen

Kort fortalt

All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted har næringskode 74.990 i Enhetsregisteret, og i Lillestrøm står 75 enheter oppført på den. Det er 1,4 % av de 5 495 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,4 % av alt næringsliv i Lillestrøm. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 52 av 443.

19 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 434,6 mill. kr. Størst er RETURA NORGE AS med 389,1 mill. kr, foran Sikrer AS med 14 mill. kr. De ti største står for 99,6 % av omsetningen i utsnittet.

Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 50 av enhetene (66,7 %). 3 har meldt inn ansatte, til sammen 31.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter751,4 %
Med ansatte34 %
Ansatte til sammen31-
Har levert regnskap1925,3 %
Med omsetning i kroner1925,3 %
Omsetning i alt434,6 mill. kr-
Median omsetning1,9 mill. kr-
Største omsetning389,1 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2017-

De 9 største i Lillestrøm

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1RETURA NORGE AS389,1 mill. kr
2Sikrer AS14 mill. kr
3Radonspesialisten AS6,2 mill. kr
4Stigen Boligtakst AS5,6 mill. kr
5GJ BYGG AS4,9 mill. kr
6Søylen BSK AS4,1 mill. kr
7WATEC SOLUTIONS AS3,1 mill. kr
8Kitchen Consulting AS2,2 mill. kr
9Dynamic Precision Holding AS2 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
74.990
Kommune
3205 Lillestrøm
Enheter
75
Andel av næringen
1,4 %
Andel av kommunen
0,4 %
Enkeltpersonforetak
50
Med ansatte
3
Ansatte til sammen
31

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,9 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 154,3k kr og 4,9 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 5k kr mot 389,1 mill. kr. Den største omsetter 202 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Lillestrøm.

55 av de 75 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 73,3 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 2 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 19 enheter har levert årsregnskap, 25,3 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 171, Asker med 124, Nordre Follo med 69, Nesodden med 40, Ås med 34, Ullensaker med 33. Størst i landet er Oslo med 1 473 enheter, mot 75 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 975 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 937 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 895 enheter, andre post- og budtjenester med 474 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2017: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1993, den ferskeste i 2026. 2 av dem er fra før år 2000, 8,3 % av dem vi har stiftelsesdato for.

8 enheter er stiftet de siste fem årene, 33,3 % av bestanden. 2 av dem kom til det siste året. 51 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted finnes det i Lillestrøm?

75 enheter står oppført med næringskode 74.990, all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted, i Lillestrøm i Enhetsregisteret. Det er 1,4 % av de 5 495 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Lillestrøm?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. RETURA NORGE AS med 389,1 mill. kr, 2. Sikrer AS med 14 mill. kr, 3. Radonspesialisten AS med 6,2 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 19 enhetene med tall er 1,9 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 154,3k kr og 4,9 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 202 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Lillestrøm er enkeltpersonforetak, med 50 av 75 enheter. 3 enheter, 4 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 31 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 171. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 5 495 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Lillestrøm?

Median stiftelsesår er 2017, og 8 av enhetene er stiftet de siste fem årene (33,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1993.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 74.990 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 75 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 55 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (975), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (937), Utleie av egen eller leid fast eiendom (895), Andre post- og budtjenester (474), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (465), Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy (438).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562