Rengjøring av bygninger i Nittedal

Næringskode 81.210 kommune 3232 oppdatert 12.10.2026

Bransjen i hele landet: 6 425Kommunen i alt: 4 045
Enheter54av 6 425 i næringen
Av bransjen0,8 %av 6 425 i hele landet
Av kommunen1,3 %av 4 045 enheter i Nittedal
Nest størst: Oslo1 371mot 54 her
Rangering i Nittedal14av 303 næringer i kommunen

Kort fortalt

Rengjøring av bygninger har næringskode 81.210 i Enhetsregisteret, og i Nittedal står 54 enheter oppført på den. Det er 0,8 % av de 6 425 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 1,3 % av alt næringsliv i Nittedal. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 14 av 303.

12 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 98,8 mill. kr. Størst er Bakken Renhold AS med 42,6 mill. kr, foran NORSK INDUSTRIVASK AS med 25,2 mill. kr. De ti største står for 99,6 % av omsetningen i utsnittet.

Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 40 av enhetene (74,1 %). 8 har meldt inn ansatte, til sammen 212.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter540,8 %
Med ansatte814,8 %
Ansatte til sammen212-
Har levert regnskap1222,2 %
Med omsetning i kroner1222,2 %
Omsetning i alt98,8 mill. kr-
Median omsetning2,6 mill. kr-
Største omsetning42,6 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2020-

De 9 største i Nittedal

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Bakken Renhold AS42,6 mill. kr
2NORSK INDUSTRIVASK AS25,2 mill. kr
3ABSOLUTT RENT AS11,5 mill. kr
4Skytta Industrivask AS5,8 mill. kr
5Expert Renholdsservice AS3,5 mill. kr
6Nordisk Renhold AS2,8 mill. kr
7Stephome AS2,5 mill. kr
8MC CLEAN HOLDING AS2,4 mill. kr
9M&J Hjemmeservice AS1,6 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
81.210
Kommune
3232 Nittedal
Enheter
54
Andel av næringen
0,8 %
Andel av kommunen
1,3 %
Enkeltpersonforetak
40
Med ansatte
8
Ansatte til sammen
212

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 2,6 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 1,3 mill. kr og 7,3 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 193k kr mot 42,6 mill. kr. Den største omsetter 16 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av rengjøring av bygninger i Nittedal.

40 av de 54 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 74,1 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 12 enheter har levert årsregnskap, 22,2 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 251, Lillestrøm med 172, Asker med 145, Lørenskog med 100, Nordre Follo med 87, Ullensaker med 87. Størst i landet er Oslo med 1 371 enheter, mot 54 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 247 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 191 enheter, oppføring av bygninger med 117 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 110 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2020: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1998, den ferskeste i 2026. 1 av dem er fra før år 2000, 7,1 % av dem vi har stiftelsesdato for.

6 enheter er stiftet de siste fem årene, 42,9 % av bestanden. 2 av dem kom til det siste året. 40 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «rengjøring»

Selskaper i næringsgruppe 81.2 med annen næringskode som oppgir «rengjøring» i formålet. Ikke med i tallene over.

1 selskap oppgir ordet, men det har ikke omsetning i et innsendt årsregnskap.

Vanlige spørsmål

Hvor mange rengjøring av bygninger finnes det i Nittedal?

54 enheter står oppført med næringskode 81.210, rengjøring av bygninger, i Nittedal i Enhetsregisteret. Det er 0,8 % av de 6 425 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av rengjøring av bygninger i Nittedal?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Bakken Renhold AS med 42,6 mill. kr, 2. NORSK INDUSTRIVASK AS med 25,2 mill. kr, 3. ABSOLUTT RENT AS med 11,5 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 12 enhetene med tall er 2,6 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 1,3 mill. kr og 7,3 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 16 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Nittedal er enkeltpersonforetak, med 40 av 54 enheter. 8 enheter, 14,8 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 212 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes rengjøring av bygninger?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 251. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 6 425 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Nittedal?

Median stiftelsesår er 2020, og 6 av enhetene er stiftet de siste fem årene (42,9 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1998.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 81.210 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 54 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 81.2 står 1 selskaper som SELV skriver «rengjøring» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 12.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 40 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (81.2) som skriver ordet «rengjøring» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (247), Utleie av egen eller leid fast eiendom (191), Oppføring av bygninger (117), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (110), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (106), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (102).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562