Kort fortalt
Utvendig rengjøring av bygninger og industriell rengjøring har næringskode 81.220 i Enhetsregisteret, og i Bærum står 22 enheter oppført på den. Det er 2,9 % av de 771 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,1 % av alt næringsliv i Bærum. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 146 av 493.
6 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 18,3 mill. kr. Størst er NIWI MILJØTILTAK AS med 12,5 mill. kr, foran Nordic Industrial Services AS med 3,1 mill. kr.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 11 av enhetene (50 %). 3 har meldt inn ansatte, til sammen 18.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 22 | 2,9 % | av 771 i næringen |
| Med ansatte | 3 | 13,6 % | av 22 enheter |
| Ansatte til sammen | 18 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 6 | 27,3 % | av 22 enheter |
| Med omsetning i kroner | 6 | 27,3 % | av 22 enheter |
| Omsetning i alt | 18,3 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 1,1 mill. kr | - | blant 6 med tall |
| Største omsetning | 12,5 mill. kr | - | NIWI MILJØTILTAK AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2023 | - | av 10 med stiftelsesdato |
De 6 største i Bærum
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | NIWI MILJØTILTAK AS | 964 280 592 | Bærum | 12,5 mill. kr | 8 |
| 2 | Nordic Industrial Services AS | 923 592 636 | Bærum | 3,1 mill. kr | - |
| 3 | AVEA GRUPPEN AS | 832 744 832 | Bærum | 1,5 mill. kr | 5 |
| 4 | OSLO FASADESERVICE LIMITED NUF | 992 707 518 | Bærum | 706,4k kr | - |
| 5 | Renhold & Service AS | 832 761 362 | Bærum | 306,1k kr | - |
| 6 | RESPONSE NORGE AS | 847 434 732 | Bærum | 290,8k kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 81.220
- Kommune
- 3201 Bærum
- Enheter
- 22
- Andel av næringen
- 2,9 %
- Andel av kommunen
- 0,1 %
- Enkeltpersonforetak
- 11
- Med ansatte
- 3
- Ansatte til sammen
- 18
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Bærum
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,1 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 406,2k kr og 2,7 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 290,8k kr mot 12,5 mill. kr. Den største omsetter 12 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av utvendig rengjøring av bygninger og industriell rengjøring i Bærum.
16 av de 22 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 72,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 6 enheter har levert årsregnskap, 27,3 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Lillestrøm med 21, Lørenskog med 16, Nordre Follo med 13, Asker med 9, Eidsvoll med 8, Rælingen med 4. Størst i landet er Oslo med 91 enheter, mot 22 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 1 942 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 1 651 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 1 224 enheter, andre egeninvesteringsselskaper med 855 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2023: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1975, den ferskeste i 2026. 3 av dem er fra før år 2000, 30 % av dem vi har stiftelsesdato for.
6 enheter er stiftet de siste fem årene, 60 % av bestanden. 3 av dem kom til det siste året. 12 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange utvendig rengjøring av bygninger og industriell rengjøring finnes det i Bærum?
22 enheter står oppført med næringskode 81.220, utvendig rengjøring av bygninger og industriell rengjøring, i Bærum i Enhetsregisteret. Det er 2,9 % av de 771 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av utvendig rengjøring av bygninger og industriell rengjøring i Bærum?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. NIWI MILJØTILTAK AS med 12,5 mill. kr, 2. Nordic Industrial Services AS med 3,1 mill. kr, 3. AVEA GRUPPEN AS med 1,5 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 6 enhetene med tall er 1,1 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 406,2k kr og 2,7 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 12 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Bærum er enkeltpersonforetak, med 11 av 22 enheter. 3 enheter, 13,6 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 18 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes utvendig rengjøring av bygninger og industriell rengjøring?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Lillestrøm med 21. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 771 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Bærum?
Median stiftelsesår er 2023, og 6 av enhetene er stiftet de siste fem årene (60 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1975.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 81.220 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 22 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 16 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (1 942), Utleie av egen eller leid fast eiendom (1 651), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (1 224), Andre egeninvesteringsselskaper (855), Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer (800), Dataprogrammeringstjenester (673).