Kort fortalt
Undervisning i form av arbeidsmarkedskurs/arbeidsrettede kurs har næringskode 85.592 i Enhetsregisteret, og i Nordre Follo står 2 enheter oppført på den. Det er 12,5 % av de 16 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Nordre Follo. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 257 av 394.
2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 2,6k kr. Størst er Naturebeings AS med 2,6k kr, foran Øgaard Holding AS med 0 kr.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 2 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 2 | 12,5 % | av 16 i næringen |
| Med ansatte | 0 | 0 % | av 2 enheter |
| Ansatte til sammen | - | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 2 | 100 % | av 2 enheter |
| Med omsetning i kroner | 2 | 100 % | av 2 enheter |
| Omsetning i alt | 2,6k kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 2,6k kr | - | blant 2 med tall |
| Største omsetning | 2,6k kr | - | Naturebeings AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2019 | - | av 2 med stiftelsesdato |
De 2 største i Nordre Follo
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Naturebeings AS | 925 428 000 | Nordre Follo | 2,6k kr | - |
| 2 | Øgaard Holding AS | 920 347 509 | Nordre Follo | 0 kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 85.592
- Kommune
- 3207 Nordre Follo
- Enheter
- 2
- Andel av næringen
- 12,5 %
- Andel av kommunen
- 0 %
- Aksjeselskap
- 2
- Med ansatte
- -
- Ansatte til sammen
- -
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Nordre Follo
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 2,6k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 2,6k kr og 2,6k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 2,6k kr mot 2,6k kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av undervisning i form av arbeidsmarkedskurs/arbeidsrettede kurs i Nordre Follo.
Alle de 2 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 3 andre kommuner: Lillestrøm med 1, Rælingen med 1, Gjerdrum med 1. Størst i landet er Oslo med 6 enheter, mot 2 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 607 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 501 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 499 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 480 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2019: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2017, den ferskeste i 2020.
Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Selskaper som selv oppgir «undervisning»
Selskaper i næringsgruppe 85.5 med annen næringskode som oppgir «undervisning» i formålet. Ikke med i tallene over.
| # | Selskap | Omsetning | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FRAM TRAFIKKSKOLE AS | 922 569 355 | 85.531 | Nordre Follo | 11,2 mill. kr | - |
| 2 | H&T Trening Bjørvika AS | 927 101 971 | 85.510 | Nordre Follo | 10,5 mill. kr | 7 |
| 3 | EN FORSKJELL AS | 924 740 760 | 85.597 | Nordre Follo | 8,3 mill. kr | - |
| 4 | SOLID TRAFIKKSKOLE AS | 934 899 709 | 85.531 | Nordre Follo | 6,5 mill. kr | - |
| 5 | STALL SANDVOLL AS | 929 414 748 | 85.510 | Nordre Follo | 3,1 mill. kr | - |
| 6 | VIKEN TRAFIKKSKOLE AS | 929 660 943 | 85.531 | Nordre Follo | 3,1 mill. kr | - |
| 7 | Gasolini Trafikkskole AS | 819 138 672 | 85.531 | Nordre Follo | 3,1 mill. kr | - |
| 8 | Latindancenorway AS | 998 843 243 | 85.529 | Nordre Follo | 2,7 mill. kr | - |
| 9 | HARALDS TRAFIKKSKOLE SKI AS | 826 516 372 | 85.531 | Nordre Follo | 2,4 mill. kr | - |
| 10 | Krysset AS | 932 392 283 | 85.531 | Nordre Follo | 1,7 mill. kr | - |
Vanlige spørsmål
Hvor mange undervisning i form av arbeidsmarkedskurs/arbeidsrettede kurs finnes det i Nordre Follo?
2 enheter står oppført med næringskode 85.592, undervisning i form av arbeidsmarkedskurs/arbeidsrettede kurs, i Nordre Follo i Enhetsregisteret. Det er 12,5 % av de 16 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av undervisning i form av arbeidsmarkedskurs/arbeidsrettede kurs i Nordre Follo?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Naturebeings AS med 2,6k kr, 2. Øgaard Holding AS med 0 kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 2 enhetene med tall er 2,6k kr. Midtre halvpart ligger mellom 2,6k kr og 2,6k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Nordre Follo er aksjeselskap, med 2 av 2 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.
Hvor ellers i nærheten finnes undervisning i form av arbeidsmarkedskurs/arbeidsrettede kurs?
I samme fylke har 3 andre kommuner enheter i næringen, flest i Lillestrøm med 1. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 16 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Nordre Follo?
Median stiftelsesår er 2019, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2017.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 85.592 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 85.5 står 169 selskaper som SELV skriver «undervisning» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (85.5) som skriver ordet «undervisning» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (607), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (501), Utleie av egen eller leid fast eiendom (499), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (480), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (310), Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer (296).