Kort fortalt
Lotteri- og gamblingvirksomhet har næringskode 92.000 i Enhetsregisteret, og i Nittedal står 2 enheter oppført på den. Det er 1,1 % av de 181 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Nittedal. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 170 av 303.
2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 70,5 mill. kr. Størst er Vendcomatic AS med 60 mill. kr, foran GRUVI GAMES AS med 10,4 mill. kr.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 2 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 11.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 2 | 1,1 % | av 181 i næringen |
| Med ansatte | 1 | 50 % | av 2 enheter |
| Ansatte til sammen | 11 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 2 | 100 % | av 2 enheter |
| Med omsetning i kroner | 2 | 100 % | av 2 enheter |
| Omsetning i alt | 70,5 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 35,2 mill. kr | - | blant 2 med tall |
| Største omsetning | 60 mill. kr | - | Vendcomatic AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 1991 | - | av 2 med stiftelsesdato |
De 2 største i Nittedal
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Vendcomatic AS | 929 514 351 | Nittedal | 60 mill. kr | 11 |
| 2 | GRUVI GAMES AS | 987 692 847 | Nittedal | 10,4 mill. kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 92.000
- Kommune
- 3232 Nittedal
- Enheter
- 2
- Andel av næringen
- 1,1 %
- Andel av kommunen
- 0 %
- Aksjeselskap
- 2
- Med ansatte
- 1
- Ansatte til sammen
- 11
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Nittedal
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 35,2 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 22,8 mill. kr og 47,6 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 10,4 mill. kr mot 60 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av lotteri- og gamblingvirksomhet i Nittedal.
Alle de 2 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 3, Asker med 3, Lillestrøm med 3, Ullensaker med 2, Lørenskog med 2, Nordre Follo med 1. Størst i landet er Oslo med 36 enheter, mot 2 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 247 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 191 enheter, oppføring av bygninger med 117 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 110 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 1991: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1978, den ferskeste i 2004. 1 av dem er fra før år 2000, 50 % av dem vi har stiftelsesdato for.
Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange lotteri- og gamblingvirksomhet finnes det i Nittedal?
2 enheter står oppført med næringskode 92.000, lotteri- og gamblingvirksomhet, i Nittedal i Enhetsregisteret. Det er 1,1 % av de 181 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av lotteri- og gamblingvirksomhet i Nittedal?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Vendcomatic AS med 60 mill. kr, 2. GRUVI GAMES AS med 10,4 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 2 enhetene med tall er 35,2 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 22,8 mill. kr og 47,6 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Nittedal er aksjeselskap, med 2 av 2 enheter. 1 enheter, 50 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 11 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes lotteri- og gamblingvirksomhet?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 3. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 181 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Nittedal?
Median stiftelsesår er 1991, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1978.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 92.000 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (247), Utleie av egen eller leid fast eiendom (191), Oppføring av bygninger (117), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (110), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (106), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (102).