Treningssentervirksomhet i Lillestrøm

Næringskode 93.130 kommune 3205 oppdatert 14.10.2026

Bransjen i hele landet: 1 759Kommunen i alt: 16 810
Enheter30av 1 759 i næringen
Av bransjen1,7 %av 1 759 i hele landet
Av kommunen0,2 %av 16 810 enheter i Lillestrøm
Nest størst: Oslo224mot 30 her
Rangering i Lillestrøm88av 443 næringer i kommunen

Kort fortalt

Treningssentervirksomhet har næringskode 93.130 i Enhetsregisteret, og i Lillestrøm står 30 enheter oppført på den. Det er 1,7 % av de 1 759 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,2 % av alt næringsliv i Lillestrøm. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 88 av 443.

12 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 44,9 mill. kr. Størst er AVANCIA SPORT CENTER SKEDSMO AS med 18,9 mill. kr, foran Fetsund Treningsenter AS med 7,3 mill. kr. De ti største står for 100 % av omsetningen i utsnittet.

Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 14 av enhetene (46,7 %). 4 har meldt inn ansatte, til sammen 95.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter301,7 %
Med ansatte413,3 %
Ansatte til sammen95-
Har levert regnskap1240 %
Med omsetning i kroner1240 %
Omsetning i alt44,9 mill. kr-
Median omsetning2,6 mill. kr-
Største omsetning18,9 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2017-

De 9 største i Lillestrøm

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1AVANCIA SPORT CENTER SKEDSMO AS18,9 mill. kr
2Fetsund Treningsenter AS7,3 mill. kr
3Sterkere Trening AS6,1 mill. kr
4Spenst Sørumsand AS5,9 mill. kr
5Aktivitetshuset Staals AS3,3 mill. kr
6ARENA TRENING AS1,9 mill. kr
7DENLANGU MUAY THAI AS1,2 mill. kr
8TEAM SKI PROJECT AS266,7k kr
9Wellness Trening NUF151,9k kr

Nøkkeltall

Næringskode
93.130
Kommune
3205 Lillestrøm
Enheter
30
Andel av næringen
1,7 %
Andel av kommunen
0,2 %
Enkeltpersonforetak
14
Med ansatte
4
Ansatte til sammen
95

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 2,6 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 499,4k kr og 6 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 41k kr mot 18,9 mill. kr. Den største omsetter 7 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av treningssentervirksomhet i Lillestrøm.

18 av de 30 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 60 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 2 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 12 enheter har levert årsregnskap, 40 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 34, Nordre Follo med 34, Asker med 25, Nesodden med 16, Lørenskog med 16, Ullensaker med 12. Størst i landet er Oslo med 224 enheter, mot 30 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 975 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 936 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 894 enheter, andre post- og budtjenester med 477 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2017: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1991, den ferskeste i 2025. 1 av dem er fra før år 2000, 7,1 % av dem vi har stiftelsesdato for.

5 enheter er stiftet de siste fem årene, 35,7 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 16 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «treningssenter»

Selskaper i næringsgruppe 93.1 med annen næringskode som oppgir «treningssenter» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange treningssentervirksomhet finnes det i Lillestrøm?

30 enheter står oppført med næringskode 93.130, treningssentervirksomhet, i Lillestrøm i Enhetsregisteret. Det er 1,7 % av de 1 759 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av treningssentervirksomhet i Lillestrøm?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. AVANCIA SPORT CENTER SKEDSMO AS med 18,9 mill. kr, 2. Fetsund Treningsenter AS med 7,3 mill. kr, 3. Sterkere Trening AS med 6,1 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 12 enhetene med tall er 2,6 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 499,4k kr og 6 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 7 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Lillestrøm er enkeltpersonforetak, med 14 av 30 enheter. 4 enheter, 13,3 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 95 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes treningssentervirksomhet?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 34. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 1 759 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Lillestrøm?

Median stiftelsesår er 2017, og 5 av enhetene er stiftet de siste fem årene (35,7 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1991.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 93.130 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 30 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 93.1 utenfor denne koden skriver «treningssenter» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 14.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 18 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (93.1) som skriver ordet «treningssenter» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (975), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (936), Utleie av egen eller leid fast eiendom (894), Andre post- og budtjenester (477), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (465), Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy (440).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562