Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål i Alver

Næringskode 94.991 kommune 4631 oppdatert 09.10.2026

Bransjen i hele landet: 3 248Kommunen i alt: 5 183
Enheter9av 3 248 i næringen
Av bransjen0,3 %av 3 248 i hele landet
Av kommunen0,2 %av 5 183 enheter i Alver
Nest størst: Oslo1 048mot 9 her
Rangering i Alver92av 341 næringer i kommunen

Kort fortalt

Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål har næringskode 94.991 i Enhetsregisteret, og i Alver står 9 enheter oppført på den. Det er 0,3 % av de 3 248 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,2 % av alt næringsliv i Alver. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 92 av 341.

3 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 792,6k kr. Størst er Stiftelsen Alversund Kyrkjelydshus med 412,2k kr, foran Stiftinga Nordgardsløa med 361,8k kr.

Vanligste selskapsform er stiftelse, med 9 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter90,3 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap333,3 %
Med omsetning i kroner333,3 %
Omsetning i alt792,6k kr-
Median omsetning361,8k kr-
Største omsetning412,2k kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår1995-

De 3 største i Alver

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Stiftelsen Alversund Kyrkjelydshus412,2k kr
2Stiftinga Nordgardsløa361,8k kr
3ÅSANE LANDBRUKSFOND STI18,6k kr

Nøkkeltall

Næringskode
94.991
Kommune
4631 Alver
Enheter
9
Andel av næringen
0,3 %
Andel av kommunen
0,2 %
Stiftelse
9
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 361,8k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 190,2k kr og 387k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 18,6k kr mot 412,2k kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål i Alver.

6 av de 9 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 66,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 3 enheter har levert årsregnskap, 33,3 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bergen med 344, Voss med 16, Ullensvang med 15, Øygarden med 9, Sogndal med 8, Sunnfjord med 7. Størst i landet er Oslo med 1 048 enheter, mot 9 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 421 enheter, sauehold med 365 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 301 enheter, oppføring av bygninger med 180 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 1995: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1909, den ferskeste i 2008. 6 av dem er fra før år 2000, 66,7 % av dem vi har stiftelsesdato for.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «aktiviteter»

Selskaper i næringsgruppe 94.9 med annen næringskode som oppgir «aktiviteter» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1ZDG AS15,1k kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål finnes det i Alver?

9 enheter står oppført med næringskode 94.991, aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål, i Alver i Enhetsregisteret. Det er 0,3 % av de 3 248 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål i Alver?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Stiftelsen Alversund Kyrkjelydshus med 412,2k kr, 2. Stiftinga Nordgardsløa med 361,8k kr, 3. ÅSANE LANDBRUKSFOND STI med 18,6k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 3 enhetene med tall er 361,8k kr. Midtre halvpart ligger mellom 190,2k kr og 387k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Alver er stiftelse, med 9 av 9 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bergen med 344. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 3 248 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Alver?

Median stiftelsesår er 1995, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1909.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 94.991 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 9 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 94.9 står 32 selskaper som SELV skriver «aktiviteter» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 6 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (94.9) som skriver ordet «aktiviteter» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (421), Sauehold (365), Utleie av egen eller leid fast eiendom (301), Oppføring av bygninger (180), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (159), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (137).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562