- Org.nr.
- 928 793 141
- Adresse
- Florabakken 1, 1890 Rakkestad
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−639 259−48,4 % margin
EBITDA−558 009før av- og nedskrivninger
Årsresultat26 469 221
Egenkapital31 631 24499,2 % av eiendelene
CLA HOLDING AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 793 141
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 15.01.2022
- Registrert
- 02.03.2022
- Adresse
- Florabakken 1, 1890 Rakkestad
- Kommune
- Rakkestad
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CLA HOLDING AS872 643 052 · RAKKESTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggervirksomhet og konsulent innen faget, samt investere i aksjer i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 320 000 | 1 091 000 | 1 280 350 | 1 184 150 |
| Sum driftsinntekter | 1 320 000 | 1 091 000 | 1 280 350 | 1 184 150 |
| Varekostnad | - | - | 0 | 4 200 |
| Lønnskostnad | 1 205 687 | 1 000 047 | 1 238 392 | 1 005 905 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 20 833 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 81 250 | 75 000 | - | - |
| Annen driftskostnad | 672 322 | 76 782 | 81 435 | 42 665 |
| Sum driftskostnader | 1 959 259 | 1 151 829 | 1 340 660 | 1 052 770 |
| Driftsresultat | −639 259 | −60 829 | −60 310 | 131 381 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 26 716 287 | 4 000 640 | 1 842 400 | - |
| Annen renteinntekt | 318 237 | 195 479 | 16 779 | - |
| Annen finansinntekt | - | 4 460 | 501 | 1 158 080 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 75 104 | 0 | - | - |
| Sum finansinntekter | 27 109 628 | 4 200 579 | 1 859 680 | 1 158 080 |
| Annen rentekostnad | 1 148 | 0 | 439 | 54 |
| Sum finanskostnader | 1 148 | 0 | 439 | 54 |
| Netto finans | 27 108 480 | 4 200 579 | 1 859 241 | 1 158 026 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 1 289 406 |
| Resultat før skattekostnad | 26 469 221 | 4 139 750 | 1 798 931 | - |
| Skattekostnad | - | 56 836 | 2 693 | 36 535 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 252 871 |
| Årsresultat | 26 469 221 | 4 082 914 | 1 796 238 | 1 252 871 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 300 000 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 1 496 238 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 26 469 221 | 4 082 914 | - | 1 252 871 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | 1 252 871 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - |
| Totalresultat | 26 469 221 | 4 082 914 | - | - |
| Ordinært utbytte | - | 800 000 | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 26 469 221 | 3 282 914 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 26 469 221 | 4 082 914 | 1 796 238 | 1 252 871 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 291 667 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | 135 416 | 216 666 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 135 416 | 216 666 | 291 667 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 14 210 884 | 74 900 | 74 900 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 0 | 74 900 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 210 884 | 74 900 | 74 900 | 74 900 |
| Sum anleggsmidler | 14 346 300 | 291 566 | 366 567 | 74 900 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - |
| Kundefordringer | 137 500 | 312 500 | 303 750 | 303 750 |
| Andre kortsiktige fordringer | 53 772 | 125 001 | 2 | - |
| Sum fordringer | 191 272 | 437 501 | 303 752 | 303 750 |
| Markedsbaserte aksjer | 891 115 | 278 128 | - | - |
| Sum investeringer | 891 115 | 278 128 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 3 076 816 | 1 718 902 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 16 470 277 | 5 450 296 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 16 470 277 | 5 450 296 | 3 076 816 | 1 718 902 |
| Sum omløpsmidler | 17 552 664 | 6 165 925 | 3 380 568 | 2 022 652 |
| Sum eiendeler | 31 898 964 | 6 457 491 | 3 747 134 | 2 097 552 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 31 601 244 | 6 032 023 | 2 749 109 | 1 252 871 |
| Sum opptjent egenkapital | 31 601 244 | 6 032 023 | 2 749 109 | 1 252 871 |
| Sum egenkapital | 31 631 244 | 6 062 023 | 2 779 109 | 1 282 871 |
| Utsatt skatt | 7 956 | 7 956 | 2 693 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 7 956 | 7 956 | 2 693 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 7 956 | - | 2 693 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 22 748 | 1 706 |
| Betalbar skatt | 0 | 51 573 | 0 | 5 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 287 176 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 104 969 | 135 647 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 154 795 | 200 292 | 655 408 | 476 607 |
| Sum kortsiktig gjeld | 259 764 | 387 512 | 965 332 | 814 681 |
| Sum gjeld | 267 720 | 395 468 | 968 025 | 814 681 |
| Sum egenkapital og gjeld | 31 898 964 | 6 457 491 | 3 747 134 | 2 097 552 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 67,57▲ | 15,91 | 3,50 | 2,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,07 | 0,35 | 0,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 138,0 %▲ | 81,1 % | 61,6 % | 61,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −48,4 %▼ | −5,6 % | −4,7 % | 11,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2 005,2 %▲ | 374,2 % | 140,3 % | 105,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,2 %▲ | 93,9 % | 74,2 % | 61,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CLA HOLDING AS−48,4 %
1,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
CLA HOLDING AS−48,4 % 1,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hans Carlo Haga | 1961 |
| Styrets leder | Hans Carlo Haga | 1961 |
| Revisor | CENTER REVISJON AS916 788 517 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HANS CARLO HAGA100,0 %f. 1961 · Rakkestad · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 933 941 582 · 25 093 ordinære aksjer
- Photocure ASA0,00 %967 598 593 · 820 ordinære aksjer
- SELVAAG BOLIG ASA0,00 %992 587 776 · 2 130 ordinære aksjer
- DOF GROUP ASA0,00 %930 053 112 · 1 530 ordinære aksjer
- VÅR ENERGI ASA0,00 %919 160 675 · 750 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.