- Org.nr.
- 913 651 898
- Telefon
- 51801402
- Adresse
- Bedriftsveien 22, 4313 Sandnes
Driftsresultat161 43811,6 % margin
Årsresultat162 26111,6 % margin
Egenkapital557 10389,0 % av eiendelene
Balansen går ikke opp i registeret: eiendelene avviker 68 955 kr fra egenkapital pluss gjeld. Egenkapitalandelen er usikker.
EIERSEKSJONSSAMEIET SMIETUNET B1 er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 651 898
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.03.2014
- Registrert
- 19.07.2014
- Adresse
- Bedriftsveien 22, 4313 Sandnes
- Telefon
- 51801402
- Postadresse
- c/o PHM Forvaltning AS, Bedriftsveien 22
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Sandnes (387)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- EIERSEKSJONSSAMEIET SMIETUNET B1920 207 758 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Innbet. felleskost. | - | - | 1 035 084 | 964 124 | 911 354 |
| Andre inntekter | - | - | - | - | 6 000 |
| Sum driftsinntekter | 1 396 310 | 1 116 584 | 1 035 084 | 964 124 | 917 354 |
| Varekostnad | - | - | - | 3 819 | 9 293 |
| Styrehonorar, lønn | - | - | 57 050 | 57 050 | 45 640 |
| Strøm - energi | - | - | 92 417 | 106 688 | 104 312 |
| Kommunale avgifter | - | - | 249 980 | 198 868 | 194 061 |
| TV og internett | - | - | 169 927 | 172 471 | 170 731 |
| Drift og vedlikehold | - | - | 213 753 | 172 893 | 543 962 |
| Annen driftskostnad | - | - | 109 749 | 140 060 | 117 609 |
| Revisjonshonorar | - | - | 9 000 | 8 375 | 8 125 |
| Forretningsførerhonorar | - | - | 43 220 | 40 572 | 38 616 |
| Konsulenthonorar | - | - | 3 772 | 11 383 | 2 500 |
| Forsikring | - | - | 78 832 | 70 142 | 63 117 |
| Sum driftskostnader | 1 234 871 | 1 178 762 | 1 027 701 | 982 322 | 1 297 966 |
| Driftsresultat | 161 438 | −62 178 | 7 383 | −18 198 | −380 613 |
| Annen renteinntekt | - | - | 1 135 | 306 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 1 135 | 306 | - |
| Resultat før skatt | 0 | 0 | 8 518 | −17 892 | −380 613 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 8 518 | −17 892 | −380 613 |
| Årsresultat | 162 261 | −60 996 | 8 518 | −17 892 | −380 613 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 8 518 | −17 892 | −380 613 |
| Totalresultat | - | - | 8 518 | −17 892 | −380 613 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | 34 110 | 17 344 | 13 570 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 74 438 | 72 213 | 71 332 |
| Sum fordringer | - | - | 108 548 | 89 557 | 84 902 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 461 588 | 473 058 | 472 284 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 461 588 | 473 058 | 472 284 |
| Sum omløpsmidler | 626 058 | 462 915 | 570 136 | 562 615 | 557 185 |
| Sum eiendeler | 626 058 | 462 915 | 570 136 | 562 615 | 557 185 |
| Opptjent egenkapital | - | - | 455 838 | 448 026 | 465 918 |
| Sum opptjent egenkapital | - | 455 838 | 455 838 | 448 026 | 465 918 |
| Sum egenkapital | 557 103 | 394 842 | 455 838 | 448 026 | 465 918 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 97 815 | 109 290 | 90 442 |
| Kostnader til avregning | - | - | 6 444 | 5 300 | 826 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 10 039 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 68 954 | 68 073 | 114 298 | 114 589 | 91 268 |
| Sum gjeld | 0 | 0 | 114 298 | 114 589 | 91 268 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 570 136 | 562 615 | 557 185 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | −60 996 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,08▲ | 6,80 | 4,99 | 4,91 | 6,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,25 | 0,26 | 0,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 29,6 %▲ | −12,0 % | 1,5 % | −3,2 % | −68,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,6 %▲ | −5,6 % | 0,7 % | −1,9 % | −41,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,6 %▲ | −5,5 % | 0,8 % | −1,9 % | −41,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 89,0 %▲ | 85,3 % | 80,0 % | 79,6 % | 83,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
EIERSEKSJONSSAMEIET SMIETUNET B111,6 %
1,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
EIERSEKSJONSSAMEIET SMIETUNET B111,6 % 1,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Håvard Kleppe | 1951 |
| Styremedlem | Magne Sele | 1949 |
| Styremedlem | Henrik Eimstad | 2000 |
| Varamedlem | Asbjørn Hiksdal | 1952 |
| Varamedlem | Einar Magne Malmin | 1956 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | PHM FORVALTNING AS977 023 017 | - |
| Forretningsfører | PHM FORVALTNING AS977 023 017 | - |