- Org.nr.
- 894 529 172
- Telefon
- 916 09 060
- Adresse
- Elindveien 101, 1615 Fredrikstad
Driftsresultat−330 341ikke oppgitt
Årsresultat540 668ikke oppgitt
Egenkapital13 526 93523,6 % av eiendelene
Erling Manseterbak Holding AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 894 529 172
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 01.07.2009
- Registrert
- 16.09.2009
- Adresse
- Elindveien 101, 1615 Fredrikstad
- Telefon
- 916 09 060
- Kommune
- Fredrikstad
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Fredrikstad (991)
- Aksjekapital
- 488 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Porteføljeinvesteringer og andre produkter/tjenester som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Tidligere navn
- Fimamec AS16.09.2009 til 09.12.2013
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 29 866 | 36 151 |
| Sum driftskostnader | 330 341 | 33 998 | 276 884 | 29 866 | 36 151 |
| Driftsresultat | −330 341 | −33 998 | −276 884 | −29 866 | −36 151 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 21 | 1 |
| Verdiøkning av andre finansielle oml.m | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Sum finansinntekter | 6 515 254 | 3 231 544 | 220 881 | 21 | 1 000 001 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | 2 500 000 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern (0) | - | - | - | 34 536 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 111 102 | 75 792 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 53 735 | - |
| Sum finanskostnader | 5 644 245 | 3 180 391 | 1 482 698 | 2 699 373 | 75 792 |
| Netto finans | 871 009 | 51 153 | −1 261 817 | −2 699 351 | 924 209 |
| Resultat før skatt | 540 668 | 17 156 | −1 538 700 | - | 888 058 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −4 297 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 892 355 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | - | −2 729 217 | - |
| Årsresultat | 540 668 | 17 156 | −1 538 700 | −2 729 217 | 892 355 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 892 355 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 2 000 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −1 107 645 |
| Annen egenkapital | - | - | - | −2 729 217 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −2 729 217 | 892 355 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 0 | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 10 843 442 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 8 930 224 | 7 455 224 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 15 000 | 30 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | - | 1 408 250 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 329 888 | 500 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 20 118 554 | 22 736 916 |
| Sum anleggsmidler | 55 552 110 | 57 393 538 | 52 124 052 | 20 118 554 | 22 736 916 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 175 015 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 1 782 250 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 1 782 250 | 175 015 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 685 781 |
| Sum investeringer | - | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 137 463 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 137 463 | 685 781 |
| Sum omløpsmidler | 1 815 434 | 1 914 894 | 1 993 514 | 1 919 713 | 860 796 |
| Sum eiendeler | 57 367 545 | 59 308 433 | 54 117 566 | 22 038 267 | 23 597 712 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 13 343 442 |
| Aksjekapital | - | - | - | 488 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 488 000 | 488 000 | 488 000 | 488 000 | 488 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 14 019 812 | 16 749 028 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 038 935 | 12 498 267 | 12 481 111 | 14 019 812 | 16 749 028 |
| Sum egenkapital | 13 526 935 | 12 986 267 | 12 969 111 | 14 507 812 | 17 237 028 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 2 822 000 | 2 958 000 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 2 707 684 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 5 529 684 | 2 958 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 42 397 676 | 38 747 684 | 5 529 684 | 2 958 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 1 387 684 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 2 000 771 | 2 015 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 392 926 | 3 924 490 | 2 400 771 | 2 000 771 | 3 402 684 |
| Sum gjeld | 43 840 610 | 46 322 166 | 41 148 455 | 7 530 455 | 6 360 684 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 22 038 267 | 23 597 712 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 488 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,62▲ | 0,49 | 0,83 | 0,96 | 0,25 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,24▼ | 3,57 | 3,17 | 0,52 | 0,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,6 %▲ | 5,6 % | −0,1 % | −0,1 % | 4,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 23,6 %▲ | 21,9 % | 24,0 % | 65,8 % | 73,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Erling Mansæterbak | 1980 |
| Styrets leder | Erling Mansæterbak | 1980 |
| Styremedlem | Hans Bjørn Paulsrud | 1950 |
| Revisor | PLUSS & MINUS AS976 576 845 | - |
| Regnskapsfører | MOMSEN AS926 821 385 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Erling Mansæterbak100,0 %f. 1980 · Saltnes · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- INGULSTAD FELTET NORD AS100,0 %924 324 139 · 30 000 ordinære aksjer
- Skyward AS100,0 %912 524 310 · 4 530 ordinære aksjer
- ACTIV EIENDOM AS100,0 %888 909 192 · 4 100 ordinære aksjer
- HØYUM QUALITAS AS100,0 %894 871 652 · 100 ordinære aksjer
- 921 373 678 · 15 000 ordinære aksjer
- 930 732 591 · 10 000 ordinære aksjer
- Observe Medical ASA0,00 %822 907 822 · 1 331 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.