- Org.nr.
- 914 912 857
- Telefon
- 908 44 410
- Adresse
- Reise 21, 4790 Lillesand
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−38 136ikke oppgitt
Årsresultat2 706 047ikke oppgitt
Egenkapital3 946 18056,8 % av eiendelene
Fauskes Holding AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 912 857
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 26.01.2015
- Registrert
- 04.02.2015
- Adresse
- Reise 21, 4790 Lillesand
- Telefon
- 908 44 410
- Kommune
- Lillesand
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer og verdipapirer, og alt hva her står i forbindelse, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen driftskostnad | 38 136 | - | - | 25 327 | 16 597 |
| Sum driftskostnader | 38 136 | 25 571 | 15 801 | 25 327 | 16 597 |
| Driftsresultat | −38 136 | −25 571 | −15 801 | −25 327 | −16 597 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Inntekt på inv. i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 600 000 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 2 230 000 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 295 609 | - | - | - | 97 940 |
| Verdiøkning av markedsb. finansielle oml.m | - | - | - | - | 25 903 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 323 097 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 848 706 | 2 171 279 | 1 712 669 | 949 096 | 1 723 843 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 | - | - | - | 2 |
| Annen finanskostnad | 104 522 | - | - | - | 104 607 |
| Sum finanskostnader | 104 523 | 453 180 | 90 775 | −370 037 | 104 609 |
| Resultat før skatt | - | 1 692 528 | 1 606 093 | 553 732 | 1 602 637 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 16 489 | −84 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 602 721 |
| Resultat før skattekostnad | 2 706 047 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 2 706 047 | 1 692 528 | 1 589 982 | 537 243 | 1 602 721 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 602 721 |
| Ordinært utbytte | 1 500 000 | - | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 650 000 | - | - | - | 1 300 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 302 721 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 1 602 721 |
| Annen egenkapital | 556 047 | - | - | - | - |
| Lønnskostnad | - | - | - | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | 84 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 1 580 000 | - | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 31 280 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 289 656 | - | - | - | 2 119 656 |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 900 936 | - | - | - | 2 119 656 |
| Sum anleggsmidler | 2 900 936 | 2 150 936 | 2 150 936 | 2 150 936 | 2 119 740 |
| Andre kortsiktige fordringer | 730 000 | - | - | - | 799 |
| Konsernfordringer | 1 500 000 | - | - | - | 40 531 |
| Sum fordringer | 2 230 000 | - | - | - | 41 330 |
| Markedsbaserte aksjer | 1 789 328 | - | - | - | 769 196 |
| Sum investeringer | 1 789 328 | - | - | - | 769 196 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 554 641 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 22 630 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 22 630 | - | - | - | 554 641 |
| Sum omløpsmidler | 4 041 958 | 2 481 362 | 2 208 720 | 818 539 | 1 365 167 |
| Sum eiendeler | 6 942 894 | 4 632 298 | 4 359 656 | 2 969 475 | 3 484 907 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 84 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Beholdning av egne aksjer | 0 | - | - | - | - |
| Overkurs | 0 | - | - | - | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −8 666 | - | - | - | −8 666 |
| Sum innskutt egenkapital | 21 334 | 21 334 | 21 334 | 21 334 | 21 334 |
| Fond | 0 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 3 924 846 | - | - | - | 2 214 044 |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 924 846 | 3 368 798 | 3 176 270 | 2 201 288 | 2 214 044 |
| Sum egenkapital | 3 946 180 | 3 390 132 | 3 197 604 | 2 222 622 | 2 235 378 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 690 749 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 690 749 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 2 124 | - | - | - | - |
| Utbytte | 1 500 000 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 750 000 | - | - | - | 710 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 53 842 | - | - | - | 539 529 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 305 966 | 1 242 166 | 1 162 052 | 746 854 | 1 249 529 |
| Sum gjeld | 2 996 715 | 1 242 166 | 1 162 052 | 746 854 | 1 249 529 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 942 894 | - | - | - | 3 484 907 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,75▼ | 2,00 | 1,90 | 1,10 | 1,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,76▲ | 0,37 | 0,36 | 0,34 | 0,56 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 48,6 %▲ | 47,7 % | 46,3 % | 28,6 % | 49,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 56,8 %▼ | 73,2 % | 73,3 % | 74,8 % | 64,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan-Ivar Fauske | 1971 |
| Styrets leder | Jan-Ivar Fauske | 1971 |
| Varamedlem | Camilla Hansine Asmyhr Hansen | 1982 |
| Revisor | TEAM REVISJON AS921 403 585 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Jan-Ivar Fauske100,0 %f. 1971 · Lillesand · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Fauskes Eiendom AS100,0 %923 225 544 · 256 ordinære aksjer
- Fauskes Malerfirma AS100,0 %914 467 624 · 30 ordinære aksjer
- Rørhus AS50,0 %943 561 001 · 50 ordinære aksjer
- NYE FARGEHUSET AS50,0 %953 552 574 · 50 ordinære aksjer
- Senterveien 4 Eiendom AS33,4 %913 750 136 · 334 ordinære aksjer
- 989 750 186 · 10 070 ordinære aksjer
- 920 901 336 · 8 489 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.