- Org.nr.
- 926 448 269
- Adresse
- Forneburingen 5, 1360 Fornebu
Gateway Studios AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 448 269
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 04.01.2021
- Registrert
- 25.01.2021
- Adresse
- Forneburingen 5, 1360 Fornebu
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerProduksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Bærum (202)
- Aksjekapital
- 120 000
- Ansatte
- 43
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- GATEWAY STUDIOS AS AVD FORNEBU926 626 353 · BÆRUM30 ansatte
- GATEWAY STUDIOS AS AVD DRAMMEN934 808 614 · DRAMMEN13 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å investere i og eie selskaper som driver med film-, TV- og e-sportsproduksjon, spillutvikling, lyd, musikk og gaming, samt det å stå som produsent eller co-produsent innenfor ulike prosjekter i spill og mediebransjen, utleie av studio og undervisningsvirksomhet innen disse områdene.
Tidligere navn
- Gateway Studio AS25.01.2021 til 08.05.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 27 250 264 | 16 720 548 | 17 050 849 | 341 834 | 1 710 130 |
| Annen driftsinntekt | 8 009 | 36 464 | 36 636 | 513 331 | - |
| Sum driftsinntekter | 27 258 273 | 16 757 012 | 17 087 485 | 855 165 | 1 710 130 |
| Varekostnad | 7 177 111 | 4 892 544 | 6 384 338 | 575 859 | 1 628 575 |
| Lønnskostnad | 15 010 558 | 13 446 379 | 7 482 172 | - | - |
| Avskrivning | 5 451 484 | 5 115 513 | 3 233 844 | - | - |
| Annen driftskostnad | 18 938 566 | 13 499 195 | 7 302 074 | 295 223 | 26 325 |
| Sum driftskostnader | 46 577 719 | 36 953 631 | 24 402 428 | 871 082 | 1 654 900 |
| Driftsresultat | −19 319 446 | −20 196 619 | −7 314 943 | −15 917 | 55 230 |
| Annen finansinntekt | 37 805 | 13 979 | 12 490 | 303 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 12 490 | 303 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | 29 999 | - | - |
| Annen finanskostnad | 2 519 307 | 832 747 | 51 943 | 16 002 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 81 942 | 16 002 | - |
| Netto finans | −2 481 502 | −818 768 | −69 452 | −15 699 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −7 384 395 | −31 616 | 55 230 |
| Resultat før skattekostnad | −21 800 948 | −21 015 387 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 978 136 | −3 850 634 | −1 127 502 | - | 10 925 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −6 256 893 | −31 616 | 44 305 |
| Årsresultat | −26 779 084 | −17 164 753 | −6 256 893 | −31 616 | 44 305 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 44 305 |
| Udekket tap | −26 779 084 | −17 164 753 | −6 256 893 | −31 616 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −26 779 084 | −17 164 753 | −6 256 893 | −31 616 | 44 305 |
| Varige konsesjoner, patenter, lisenser, rettigheter med mer | 15 680 | 22 400 | 29 120 | - | - |
| Utsatt skattefordel | - | 4 978 136 | 1 127 502 | - | - |
| Goodwill | 7 778 500 | 11 235 611 | 14 692 722 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 7 794 180 | 16 236 147 | 15 849 344 | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 416 617 | 10 039 925 | 1 195 513 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | 2 668 726 | 2 974 606 | 1 565 624 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 12 085 343 | 13 014 531 | 2 761 137 | - | - |
| Investering i datterselskap | 1 | 1 | 25 501 | 30 000 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 296 314 | 250 314 | 250 314 | 5 000 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | 395 148 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 200 | 4 200 | - | - | - |
| Andre fordringer | 2 114 386 | 2 630 081 | 513 967 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 414 901 | 2 884 596 | 789 782 | 430 148 | - |
| Sum anleggsmidler | 22 294 424 | 32 135 274 | 19 400 263 | 430 148 | 0 |
| Sum varer | 155 032 | 75 806 | 32 703 | - | - |
| Kundefordringer | 2 731 465 | 1 168 832 | 1 356 599 | 182 726 | 981 925 |
| Sum fordringer | 3 717 705 | 2 871 555 | 2 191 966 | 182 764 | 981 925 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 288 656 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 282 829 | 2 098 022 | 16 687 042 | 136 193 | 288 656 |
| Sum omløpsmidler | 6 155 566 | 5 045 383 | 18 911 711 | 318 957 | 1 270 581 |
| Sum eiendeler | 28 449 990 | 37 180 657 | 38 311 974 | 749 105 | 1 270 581 |
| Aksjekapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 50 000 | - |
| Overkurs | - | 15 546 219 | 32 710 972 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 120 000 | 15 660 649 | 32 825 402 | 44 430 | 44 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 12 689 | 44 305 |
| Udekket tap | −11 238 435 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −11 238 435 | - | - | 12 689 | 44 305 |
| Sum egenkapital | −11 118 435 | 15 660 649 | 32 825 402 | 57 119 | 88 735 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 129 032 | 211 432 | 293 320 | 358 883 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 31 470 572 | 17 274 136 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 31 599 604 | - | 293 320 | 358 883 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 293 320 | 358 883 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 671 525 | 773 373 | 2 083 303 | 173 307 | 275 724 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 10 925 |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 487 453 | 983 808 | 1 394 224 | 5 109 | 117 146 |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 809 843 | 2 277 259 | 1 715 725 | 154 687 | 778 052 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 968 821 | 4 034 440 | 5 193 252 | 333 103 | 1 181 846 |
| Sum gjeld | 39 568 425 | 21 520 008 | 5 486 572 | 691 986 | 1 181 846 |
| Sum egenkapital og gjeld | 28 449 990 | 37 180 657 | 38 311 974 | 749 105 | 1 270 581 |
| aksjer å kr 1,00) | - | - | - | - | 50 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,77▼ | 1,25 | 3,64 | 0,96 | 1,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,56▼ | 1,37 | 0,17 | 12,11 | 13,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −58,9 %▼ | −53,5 % | −37,4 % | −1,5 % | 4,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −70,9 %▲ | −120,5 % | −42,8 % | −1,9 % | 3,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −98,2 %▲ | −102,4 % | −36,6 % | −3,7 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −39,1 %▼ | 42,1 % | 85,7 % | 7,6 % | 7,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 633 913
- Resultat per ansatt, kroner
- −449 289
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Espen Tveit Fredriksen | 1985 |
| Styrets leder | Per Christian Voss | 1957 |
| Styremedlem | Javed Nadeem Kurd | 1967 |
| Styremedlem | Åsmund Bernhard Knutson | 1984 |
| Styremedlem | Ola Torgeir Stykket | 1990 |
| Styremedlem | Benedicte Stiberg | 1990 |
| Styremedlem | Espen Tveit Fredriksen | 1985 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | ELVEGRUPPEN REGNSKAP AS931 124 099 | - |
| Regnskapsfører | ACCOUNTOR VALDRES OG LAND AS988 847 798 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Stykket Holding AS50,0 %Drammen · 60 000 ordinære aksjer
- KURDER KING AS16,7 %Heggedal · 20 000 ordinære aksjer
- Knutson Incentiv AS16,7 %Lier · 20 000 ordinære aksjer
- Oslo · 20 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MEDIA CITY DRAMMEN AS100,0 %928 035 212 · 300 ordinære aksjer
- BYEN VÅR DRAMMEN AS1,20 %865 936 702 · 420 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.