- Org.nr.
- 928 467 317
- Adresse
- Valkyriegata 21B, 0366 Oslo
- Hovedeier
- Grains Holding AS, 100 %
Driftsresultat−151 843−2,8 % margin
EBITDA−52 621før av- og nedskrivninger
Årsresultat−235 314−4,4 % margin
Egenkapital−4 185 791−134,3 % av eiendelene
Grains Production AS er et aksjeselskap innen produksjon av brød og ferske konditorvarer, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 467 317
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 09.11.2021
- Registrert
- 04.01.2022
- Adresse
- Valkyriegata 21B, 0366 Oslo
- Postadresse
- Postboks 154
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 10.710 Produksjon av brød og ferske konditorvarerProduksjon av brød og ferske konditorvarer i Oslo (265)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Grains Production AS928 513 157 · OSLO5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet består i bakeri-, creperie- og cafédrift og virksomhet som står i naturlig sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 347 144 | 5 491 304 | 5 945 108 | 2 131 259 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 694 485 | 181 352 | - |
| Sum driftsinntekter | 5 347 144 | 5 491 304 | 6 639 593 | 2 312 611 | 0 |
| Varekostnad | 2 107 768 | 1 861 315 | 2 774 950 | 647 254 | - |
| Lønnskostnad Il, | 3 080 756 | 4 087 447 | 5 189 619 | 1 178 947 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 99 222 | 769 708 | 289 790 | 86 633 | - |
| Annen driftskostnad | 211 241 | 576 689 | 1 978 159 | 724 840 | - |
| Sum driftskostnader | 5 498 987 | 7 295 160 | 10 232 518 | 2 637 674 | 0 |
| Driftsresultat | −151 843 | −1 803 855 | −3 592 925 | −325 063 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 0 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −1 225 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 225 |
| Annen renteinntekt | - | - | 194 | - | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 247 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 247 | 0 | 194 | 0 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 25 000 | 25 000 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 112 750 | 222 685 | 37 402 | 3 521 | - |
| Annen finanskostnad | 12 339 | 12 352 | 8 359 | 18 139 | - |
| Sum finanskostnader | 150 090 | 260 038 | 45 762 | 21 659 | - |
| Netto finans | −149 843 | −260 038 | −45 568 | −21 659 | - |
| Resultat før skattekostnad | −301 685 | −2 063 893 | −3 638 493 | −346 722 | - |
| Skattekostnad | −66 371 | −183 656 | −809 331 | −76 279 | - |
| Årsresultat | −235 314 | −1 880 237 | −2 829 162 | −270 443 | 1 225 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 225 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 225 |
| Udekket tap | −235 314 | −876 526 | −2 829 162 | −269 218 | - |
| Annen egenkapital | 0 | −1 003 711 | 0 | −1 225 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −2 829 162 | −270 443 | 1 225 |
| Utsatt skattefordel | 1 136 862 | 1 070 491 | 886 835 | 77 504 | 1 225 |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 136 862 | 1 070 491 | 886 835 | 77 504 | 1 225 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 143 586 | 154 491 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 663 242 | 751 559 | 1 512 180 | 1 676 151 | - |
| Sum varige driftsmidler | 806 828 | 906 050 | 1 512 180 | 1 676 151 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 0 | 1 600 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 1 600 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 943 690 | 1 976 541 | 2 399 015 | 1 755 255 | 1 225 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 60 000 |
| Varer | 109 374 | 142 697 | 195 018 | 225 377 | - |
| Sum varer | - | - | 195 018 | 225 377 | - |
| Kundefordringer | 976 673 | 657 013 | 1 428 800 | 2 014 041 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 82 255 | 106 628 | 122 706 | 153 903 | - |
| Konsernfordringer | 0 | 8 862 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 058 928 | 772 503 | 1 551 505 | 2 167 944 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 734 | 118 492 | 125 683 | 458 704 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 734 | 118 492 | 125 683 | - | 60 000 |
| Sum omløpsmidler | 1 173 036 | 1 033 692 | 1 872 207 | 2 852 025 | 60 000 |
| Sum eiendeler | 3 116 726 | 3 010 233 | 4 271 221 | 4 607 279 | 61 225 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 1 225 |
| Udekket tap | 4 210 221 | 3 974 907 | 3 098 380 | 269 218 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −4 210 221 | - | −3 098 380 | −269 218 | 1 225 |
| Sum egenkapital | −4 185 791 | −3 950 477 | −3 073 950 | −244 788 | 25 655 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 4 251 667 | 4 191 667 | 3 500 000 | 3 000 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 251 667 | - | 3 500 000 | 3 000 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 500 000 | 3 000 000 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 288 918 | 283 119 | 248 743 | 0 | - |
| Leverandørgjeld | 605 631 | 511 485 | 2 450 626 | 1 181 447 | 5 570 |
| Skyldige offentlige avgifter | 120 941 | 203 150 | 382 789 | 183 089 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 450 912 | 1 081 420 | 9 000 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 584 448 | 689 869 | 754 013 | 487 531 | 30 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 050 850 | 2 769 043 | 3 845 171 | 1 852 068 | 35 570 |
| Sum gjeld | 7 302 517 | 6 960 710 | 7 345 171 | 4 852 068 | 35 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 116 726 | - | 4 271 221 | 4 607 279 | 61 225 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,38▲ | 0,37 | 0,49 | 1,54 | 1,69 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,74▲ | −1,76 | −2,39 | −19,82 | 1,39 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,9 %▲ | −49,5 % | −80,9 % | −13,9 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,8 %▲ | −32,8 % | −54,1 % | −14,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −4,4 %▲ | −34,2 % | −42,6 % | −11,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −134,3 %▼ | −131,2 % | −72,0 % | −5,3 % | 41,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 069 429
- Resultat per ansatt, kroner
- −30 369
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Grains Production AS−2,8 %
5,3 mill. 5 ansatte 2025
−4 %−20246
Grains Production AS−2,8 % 5,3 mill.5 ansatte 2025
Mesterbakeren AS3,3 % 1 298,8 mill.622 ansatte 2025
GOMAN AS3,8 % 1 481,6 mill.468 ansatte 2025
Bakehuset AS4,8 % 2 179,3 mill.1 115 ansatte 2025
−4 %−20246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 10.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Thomas Pierre Martinho | 1980 |
| Styrets leder | Frederic Jean Aguerre | 1967 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Grains Holding AS100,0 %Oslo · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Grains Holding AS
- Grains Mathallen AS100,0 %
- Grains Frysja AS100,0 %
- GRAINS LØREN AS100,0 %
- Grains Production AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.