Kort fortalt
Produksjon av brød og ferske konditorvarer har næringskode 10.710 i Enhetsregisteret, og i Oslo står 266 enheter oppført på den. Det er 14 % av de 1 905 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,1 % av alt næringsliv i Oslo. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 102 av 635.
95 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 7,8 mrd. kr. Størst er Bakehuset AS med 2,2 mrd. kr, foran GOMAN AS med 1,5 mrd. kr. De ti største står for 84,8 % av omsetningen i utsnittet.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 138 av enhetene (51,9 %). 59 har meldt inn ansatte, til sammen 4 596.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 266 | 14 % | av 1 905 i næringen |
| Med ansatte | 59 | 22,2 % | av 266 enheter |
| Ansatte til sammen | 4 596 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 95 | 35,7 % | av 266 enheter |
| Med omsetning i kroner | 95 | 35,7 % | av 266 enheter |
| Omsetning i alt | 7,8 mrd. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 11,3 mill. kr | - | blant 95 med tall |
| Største omsetning | 2,2 mrd. kr | - | Bakehuset AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2020 | - | av 124 med stiftelsesdato |
De 9 største i Oslo
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bakehuset AS | 914 183 332 | Oslo | 2,2 mrd. kr | 1 115 |
| 2 | GOMAN AS | 863 948 592 | Oslo | 1,5 mrd. kr | 468 |
| 3 | Mesterbakeren AS | 986 821 058 | Oslo | 1,3 mrd. kr | 622 |
| 4 | Westend Bakeri AS | 914 531 616 | Oslo | 409,5 mill. kr | 39 |
| 5 | Mustad Industrier AS | 920 844 766 | Oslo | 330,3 mill. kr | - |
| 6 | Backstube AS | 916 106 432 | Oslo | 316,9 mill. kr | 382 |
| 7 | W B Samson AS | 915 647 774 | Oslo | 276,1 mill. kr | 337 |
| 8 | Mustad Industrier Holding AS | 925 269 042 | Oslo | 143,4 mill. kr | - |
| 9 | ÅPENT BAKERI PRODUKSJON AS | 999 255 930 | Oslo | 129,7 mill. kr | 79 |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 10.710
- Kommune
- 0301 Oslo
- Enheter
- 266
- Andel av næringen
- 14 %
- Andel av kommunen
- 0,1 %
- Enkeltpersonforetak
- 138
- Med ansatte
- 59
- Ansatte til sammen
- 4 596
Samme bransje andre steder
Andre bransjer i Oslo
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 11,3 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 2,4 mill. kr og 39,2 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 29k kr mot 2,2 mrd. kr. Den største omsetter 193 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av brød og ferske konditorvarer i Oslo.
170 av de 266 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 63,9 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 12 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 95 enheter har levert årsregnskap, 35,7 % av utsnittet.
Geografi
Ingen annen kommune i samme fylke har enheter i denne næringen. Nest størst i landet er Bergen med 74 enheter, mot 266 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 12 325 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 9 274 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 8 763 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 8 729 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2020: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1911, den ferskeste i 2026. 9 av dem er fra før år 2000, 7,3 % av dem vi har stiftelsesdato for.
50 enheter er stiftet de siste fem årene, 40,3 % av bestanden. 10 av dem kom til det siste året. 142 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Selskaper som selv oppgir «produksjon»
Selskaper i næringsgruppe 10.7 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.
Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.
Vanlige spørsmål
Hvor mange produksjon av brød og ferske konditorvarer finnes det i Oslo?
266 enheter står oppført med næringskode 10.710, produksjon av brød og ferske konditorvarer, i Oslo i Enhetsregisteret. Det er 14 % av de 1 905 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av produksjon av brød og ferske konditorvarer i Oslo?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Bakehuset AS med 2,2 mrd. kr, 2. GOMAN AS med 1,5 mrd. kr, 3. Mesterbakeren AS med 1,3 mrd. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 95 enhetene med tall er 11,3 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 2,4 mill. kr og 39,2 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 193 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Oslo er enkeltpersonforetak, med 138 av 266 enheter. 59 enheter, 22,2 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 4 596 ansatte meldt inn.
Er dette en ny eller en etablert næring i Oslo?
Median stiftelsesår er 2020, og 50 av enhetene er stiftet de siste fem årene (40,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1911.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 10.710 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 266 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 10.7 utenfor denne koden skriver «produksjon» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 12.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 170 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (10.7) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (12 325), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (9 274), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (8 763), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (8 729), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (7 333), Dataprogrammeringstjenester (4 799).