- Org.nr.
- 986 659 897
- Telefon
- 51 79 39 00
- Adresse
- Pollestadvegen 52, 4365 Nærbø
- Hovedeier
- Nortura SA, 51 %
Driftsresultat25 376 7259,1 % margin
Årsresultat19 932 1907,1 % margin
Egenkapital22 537 37630,1 % av eiendelene
Ansatte40i Aa‑registeret
HÅ RUGERI AS er et aksjeselskap innen hold av verpehøner for konsumeggproduksjon, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 986 659 897
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 29.02.2004
- Registrert
- 16.03.2004
- Adresse
- Pollestadvegen 52, 4365 Nærbø
- Telefon
- 51 79 39 00
- Kommune
- Hå
- Næring
- 01.471 Hold av verpehøner for konsumeggproduksjonHold av verpehøner for konsumeggproduksjon i Hå (16)
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HÅ RUGERI AS975 968 707 · HÅ38 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er å drive produksjon og salg av fjørfe.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | 203 480 676 | 189 911 212 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 961 166 | 261 497 |
| Sum driftsinntekter | 280 373 890 | 271 789 361 | 245 593 555 | 204 441 842 | 190 172 709 |
| Varekostnad | - | 205 182 915 | 182 746 500 | 161 696 156 | 143 738 408 |
| Lønnskostnad | - | 13 761 962 | 13 468 436 | 11 723 260 | 11 396 816 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | 4 318 061 | 3 733 016 | 3 306 296 | 3 658 095 |
| Annen driftskostnad | - | 21 035 648 | 20 720 338 | 15 553 649 | 13 290 888 |
| Sum driftskostnader | 254 997 165 | 244 298 586 | 220 668 291 | 192 279 361 | 172 084 208 |
| Driftsresultat | 25 376 725 | 27 490 776 | 24 925 265 | 12 162 481 | 18 088 500 |
| Anna renteinntekt | - | - | - | 71 736 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 250 002 | 72 492 |
| Sum finansinntekter | 732 785 | 726 209 | 503 697 | 321 738 | 72 492 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 499 929 | 550 616 |
| Sum finanskostnader | 531 325 | 673 261 | 808 834 | 499 929 | 550 616 |
| Netto finans | 201 460 | 52 948 | −305 137 | −178 191 | −478 124 |
| Resultat før skatt | 25 578 186 | 27 543 723 | 24 620 128 | 11 984 290 | 17 610 377 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 6 074 515 | 5 424 287 | 2 640 623 | 3 879 130 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 9 343 667 | 13 731 247 |
| Årsresultat | 19 932 190 | 21 469 208 | 19 195 840 | 9 343 667 | 13 731 247 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 9 343 667 | 13 731 247 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 8 000 000 | 13 000 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | 1 343 667 | 731 247 |
| Sum overføringar og disponeringar | - | - | - | 9 343 667 | 13 731 247 |
| Utsett skattefordel | - | - | - | 573 704 | 608 047 |
| Sum immaterielle eigedelar | - | - | - | 573 704 | 608 047 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 5 976 661 | 8 514 269 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | 3 700 907 | 3 728 918 |
| Sum varige driftsmiddel | - | - | - | 9 677 568 | 12 243 187 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 25 000 | 25 000 |
| Sum finansielle anleggsmiddel | - | - | - | 25 000 | 25 000 |
| Sum anleggsmiddel | 13 025 809 | 10 748 105 | 12 230 615 | 10 276 272 | 12 876 234 |
| Varer | - | - | - | 5 731 969 | 6 703 124 |
| Sum varer | - | - | - | 5 731 969 | 6 703 124 |
| Kundefordringer | - | - | - | 29 732 615 | 23 250 691 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 412 434 | 97 223 |
| Sum krav | - | - | - | 30 145 049 | 23 347 914 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 17 055 236 | 19 695 542 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | - | - | - | 17 055 236 | 19 695 542 |
| Sum omløpsmiddel | 61 911 168 | 67 590 595 | 69 582 855 | 52 932 254 | 49 746 579 |
| Sum eiendeler | 74 936 977 | 78 338 700 | 81 813 471 | 63 208 526 | 62 622 813 |
| Selskapskapital | - | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskoten eigenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 22 140 137 | 20 796 470 |
| Sum opptent eigenkapital | 22 437 376 | 23 405 186 | 25 035 978 | 22 140 137 | 20 796 470 |
| Sum egenkapital | 22 537 376 | 23 505 186 | 25 135 978 | 22 240 137 | 20 896 470 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 2 407 812 | 3 478 076 |
| Sum avsetjingar for plikter | - | - | - | 2 407 812 | 3 478 076 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 8 000 000 | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | - | - | - | 8 000 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 5 734 310 | 4 459 938 | 7 340 174 | 10 407 812 | 3 478 076 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 14 124 960 | 3 622 059 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 2 606 280 | 3 854 880 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 2 186 953 | 1 560 434 |
| Utbytte | - | - | - | 8 000 000 | 13 000 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 14 099 255 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 3 642 384 | 2 111 639 |
| Sum kortsiktig gjeld | 46 665 291 | 50 373 577 | 49 337 319 | 30 560 577 | 38 248 267 |
| Sum gjeld | 52 399 601 | 54 833 514 | 56 677 493 | 40 968 389 | 41 726 343 |
| Sum eigenkapital og gjeld | - | - | - | 63 208 526 | 62 622 813 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,33▼ | 1,34 | 1,41 | 1,73 | 1,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,33▼ | 2,33 | 2,25 | 1,84 | 2,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 34,1 %▼ | 35,2 % | 35,1 % | 19,8 % | 29,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,1 %▼ | 10,1 % | 10,1 % | 5,9 % | 9,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,1 %▼ | 7,9 % | 7,8 % | 4,6 % | 7,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,1 %▲ | 30,0 % | 30,7 % | 35,2 % | 33,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 7 009 347
- Resultat per ansatt, kroner
- 634 418
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HÅ RUGERI AS9,1 %
280,4 mill. 40 ansatte 2025
0 %10203040
HÅ RUGERI AS9,1 % 280,4 mill.40 ansatte 2025
FLEMMING EGG AS10,1 % 84,8 mill.17 ansatte 2025
EK GÅRDSPAKKERI AS20,5 % 29,4 mill.5 ansatte 2025
Sirevåg Rugeri AS33,1 % 53,0 mill.10 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 01.471.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arild Pollestad | 1972 |
| Styrets leder | Einar Risnes | 1968 |
| Styremedlem | Jone Pollestad | 1952 |
| Styremedlem | Gunleif Haukelid | 1978 |
| Styremedlem | Elisabeth Torget | 1977 |
| Styremedlem | Ragnhild Irene Reime Horpestad | 1970 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nortura SA51,0 %Oslo · 51 ordinære aksjer
- ARIPO INVEST AS39,0 %Nærbø · 39 ordinære aksjer
- JONE POLLESTAD INVEST AS10,0 %Nærbø · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nortura SA
- Norfersk AS100,0 %
- NIDAROS EGG AS100,0 %
- PRIMA SLAKT AS100,0 %
- BORG SYSTEMVASK AS100,0 %
- NORSK DYREMAT AS100,0 %
- Kviamarka Eiendom AS100,0 %
- Norilia AS100,0 %
- Telespor AS91,7 %
- NORIDANE FOODS AS72,2 %
- NORSK DUROC AS70,0 %
- STEINSLAND & CO HOLDING AS67,0 %
- BIOSIRK NORGE AS67,0 %
- Karasjok Slakteeiendom AS66,0 %
- Animalia AS66,0 %
- Fjordkjøkken AS56,5 %
- HÅ RUGERI AS51,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- NYE LOEN AS0,15 %989 473 999 · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.