- Org.nr.
- 916 354 754
- Adresse
- c/o Klaveness Marine Holding AS,, Harbitzalléen 2A, 0275 Oslo
- Hovedeier
- KM REAL ESTATE AS, 100 %
Driftsresultat−134 610ikke oppgitt
Årsresultat−593 112ikke oppgitt
Egenkapital5 287 29727,7 % av eiendelene
HARBITZALLÉEN 2A UTVIKLING AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 354 754
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 18.11.2015
- Registrert
- 08.12.2015
- Adresse
- c/o Klaveness Marine Holding AS,, Harbitzalléen 2A, 0275 Oslo
- Postadresse
- Postboks 399 Skøyen
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i eiendom, aksjer og andre eierandeler i andre selskaper og foretak samt all annen virksomhet som hermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Eiendomsselskapet 33 AS08.12.2015 til 07.07.2016
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 134 610 | - | - | 97 253 | 114 601 |
| Sum driftskostnader | 134 610 | 108 267 | 139 864 | 97 253 | 114 601 |
| Driftsresultat | −134 610 | −108 267 | −139 864 | −97 253 | −114 601 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 458 502 | - | - | 91 589 | 24 397 |
| Sum finanskostnader | 458 502 | 236 239 | 139 658 | 91 589 | 24 397 |
| Netto finans | −458 502 | −236 239 | −139 658 | −91 589 | −24 397 |
| Resultat før skatt | −593 112 | −344 506 | −279 522 | −188 842 | −138 998 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −138 998 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Årsresultat | −593 112 | −344 506 | −279 522 | −188 842 | −138 998 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −138 998 |
| Overføringer fra overkurs | - | - | - | - | −138 998 |
| Overkurs | −593 112 | - | - | −188 842 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −188 842 | −138 998 |
| Salgsinntekt | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Anlegg under utførelse | 16 636 889 | - | - | 8 291 554 | 7 820 136 |
| Sum varige driftsmidler | 16 636 889 | - | - | 8 291 554 | 7 820 136 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 16 636 889 | 12 088 097 | 9 985 381 | 8 291 554 | 7 820 136 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 132 712 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 467 308 | - | - | 380 778 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 467 308 | - | - | 380 778 | 132 712 |
| Sum omløpsmidler | 2 467 308 | 1 556 751 | 39 699 | 380 778 | 132 712 |
| Sum eiendeler | 19 104 197 | 13 644 848 | 10 025 080 | 8 672 332 | 7 952 847 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | - | - | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Overkurs | 4 287 297 | - | - | 5 504 437 | 5 693 279 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 287 297 | 5 880 409 | 6 224 915 | 6 504 437 | 6 693 279 |
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum egenkapital | 5 287 297 | 5 880 409 | 6 224 915 | 6 504 437 | 6 693 279 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 366 515 | - | - | 51 909 | 135 171 |
| Kortsiktig konserngjeld | 13 450 385 | - | - | 2 115 986 | 1 124 397 |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 816 900 | 7 764 439 | 3 800 165 | 2 167 895 | 1 259 568 |
| Sum gjeld | 13 816 900 | 7 764 439 | 3 800 165 | 2 167 895 | 1 259 568 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 104 197 | - | - | 8 672 332 | 7 952 847 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,18▼ | 0,20 | 0,01 | 0,18 | 0,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,61▲ | 1,32 | 0,61 | 0,33 | 0,19 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,8 %▲ | −0,9 % | −1,5 % | −1,2 % | −1,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,7 %▼ | 43,1 % | 62,1 % | 75,0 % | 84,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anne Jevne | 1974 |
| Styremedlem | Asgeir Elvebakk | 1975 |
| Styremedlem | Helene Marianne Gribsrød | 1984 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | AMESTO ACCOUNTHOUSE AS957 170 005 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KM REAL ESTATE AS100,0 %Oslo · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Klaveness Marine Holding AS
- KM REAL ESTATE AS100,0 %
- Drammensveien 133 AS100,0 %
- Landøyveien 2 Invest AS100,0 %
- TKE DRIFT AS100,0 %
- HARBITZALLÉEN 2A UTVIKLING AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.