- Org.nr.
- 931 691 848
- Adresse
- Kokstadvegen 46, 5257 Kokstad
- Hovedeier
- JOA NÆRING AS, 100 %
Driftsresultat−536 457−3,2 % margin
Årsresultat−875 261−5,2 % margin
Egenkapital−2 178 301−31,8 % av eiendelene
Høyegården Holding AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 691 848
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.08.2026
- Stiftet
- 09.06.2023
- Registrert
- 06.07.2023
- Adresse
- Kokstadvegen 46, 5257 Kokstad
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen (4 009)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Høyegården Holding AS931 825 089 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 16 852 863 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 16 852 863 | 67 403 247 | - |
| Varekostnad | 17 059 568 | - | - |
| Annen driftskostnad | 329 752 | - | 102 641 |
| Sum driftskostnader | 17 389 320 | 66 010 127 | 102 641 |
| Driftsresultat | −536 457 | 1 393 120 | −102 641 |
| Annen renteinntekt | 16 526 | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 035 | - | - |
| Sum finansinntekter | 17 561 | 32 042 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 601 956 | - | 203 096 |
| Annen rentekostnad | 1 277 | - | 196 |
| Sum finanskostnader | 603 233 | 2 821 114 | 203 292 |
| Netto finans | −585 672 | −2 789 072 | −203 292 |
| Resultat før skatt | - | −1 395 952 | −305 933 |
| Resultat før skattekostnad | −1 122 129 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −246 868 | - | −67 305 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −238 628 |
| Årsresultat | −875 261 | −1 088 842 | −238 628 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −875 261 | - | −238 628 |
| Totalresultat | −875 261 | - | −238 628 |
| Udekket tap | −875 261 | - | −238 628 |
| Sum overføringer og disponeringer | −875 261 | - | −238 628 |
| Utsatt skattefordel | 621 283 | - | 67 305 |
| Sum immaterielle eiendeler | 621 283 | - | 67 305 |
| Investering i datterselskap | - | - | 46 830 388 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 6 170 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 170 000 | - | 46 830 388 |
| Sum anleggsmidler | 6 791 283 | 23 435 595 | 46 897 693 |
| Kundefordringer | 56 820 | - | - |
| Sum fordringer | 56 820 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 10 026 | - | 26 890 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 026 | - | 26 890 |
| Sum omløpsmidler | 66 846 | 243 310 | 26 890 |
| Sum eiendeler | 6 858 129 | 23 678 905 | 46 924 583 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | 2 202 731 | - | 238 628 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 202 731 | −1 327 470 | −238 628 |
| Sum egenkapital | −2 178 301 | −1 303 040 | −214 198 |
| Langsiktig konserngjeld | 9 030 062 | - | 45 715 374 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 030 062 | - | 45 715 374 |
| Sum langsiktig gjeld | 9 030 062 | 24 377 291 | 45 715 374 |
| Leverandørgjeld | 4 252 | - | 12 844 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 115 | - | 1 410 564 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 367 | 604 654 | 1 423 408 |
| Sum gjeld | 9 036 430 | 24 981 945 | 47 138 781 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 858 129 | - | 46 924 583 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 10,50▲ | 0,40 | 0,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,15▲ | −19,17 | −220,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,4 %▼ | 4,0 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,2 %▼ | 2,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,2 %▼ | −1,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −31,8 %▼ | −5,5 % | −0,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Høyegården Holding AS−3,2 %
16,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Høyegården Holding AS−3,2 % 16,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jon Olav Hatlegjerde | 1971 |
| Styremedlem | Andre Angelskår | 1972 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | ECIT SERVICES AS993 800 139 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JOA NÆRING AS100,0 %Kokstad · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- JOA GRUPPEN AS
- JOA NÆRING AS100,0 %
- Øyjordsveien AS100,0 %
- DAMSGÅRDSVEIEN 90 SYD AS100,0 %
- GEILO NÆRING AS100,0 %
- Hardangervegen AS100,0 %
- Heiane II AS100,0 %
- Galteråsen 11 AS100,0 %
- ØVRE KRÅKENES 51 AS100,0 %
- Kokstadveien 46 AS100,0 %
- JOA PROSJEKT AS100,0 %
- Høyegården Næring AS100,0 %
- Damsgårdsveien 90 AS100,0 %
- Mjåtveitflaten 31 AS100,0 %
- Høyegården Holding AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.