- Org.nr.
- 914 949 564
- Adresse
- Nydalsveien 15, 0484 Oslo
- Hovedeier
- HØYER AS, 90,6 %
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat−10 169 465−15,6 % margin
EBITDA−8 312 269før av- og nedskrivninger
Årsresultat−9 330 707−14,3 % margin
Egenkapital−14 357 683−39,8 % av eiendelene
HØYER OSLO AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 949 564
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 26.01.2015
- Registrert
- 10.02.2015
- Adresse
- Nydalsveien 15, 0484 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 47.710 Detaljhandel med klærDetaljhandel med klær i Oslo (1 167)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HØYER OSLO AS914 974 232 · OSLO16 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handelsvirksomhet og hva hermed står i forbindelse og deltagelse i andre selskaper.
Tidligere navn
- HØYER BODØ AS10.02.2015 til 17.11.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 65 759 544 | 67 916 078 | 47 962 298 | 5 171 432 | 18 224 539 |
| Annen driftsinntekt | −411 421 | 212 461 | 68 511 | 120 502 | 38 411 |
| Sum driftsinntekter | 65 348 123 | 68 128 540 | 48 030 809 | 5 291 934 | 18 262 950 |
| Varekostnad | 44 717 781 | 43 039 320 | 18 977 706 | 6 058 125 | 13 611 515 |
| Lønnskostnad | 12 170 835 | 10 743 237 | 8 704 882 | 185 565 | 1 527 147 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 857 196 | 2 103 611 | 1 700 554 | - | 331 515 |
| Annen driftskostnad | 16 771 777 | 16 318 496 | 13 749 580 | 329 132 | 3 285 240 |
| Sum driftskostnader | 75 517 588 | 72 204 664 | 43 132 721 | 6 572 822 | 18 755 417 |
| Driftsresultat | −10 169 465 | −4 076 124 | 4 898 088 | −1 280 888 | −492 467 |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | 2 876 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 3 132 | 32 045 | - | - | 12 |
| Annen finansinntekt | 250 418 | 245 381 | 103 899 | 7 686 | 27 414 |
| Sum finansinntekter | 256 426 | 277 426 | 103 899 | 7 686 | 27 426 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 90 438 | 74 988 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 2 319 344 | 1 752 833 | 644 693 | 391 360 | 587 711 |
| Annen finanskostnad | −361 383 | 946 527 | 544 438 | 12 935 | 62 765 |
| Sum finanskostnader | 2 048 400 | 2 774 348 | 1 189 131 | 404 295 | 650 475 |
| Netto finans | −1 791 973 | −2 496 922 | −1 085 232 | −396 610 | −623 050 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 812 857 | −1 677 498 | −1 115 517 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −245 414 |
| Resultat før skattekostnad | −11 961 439 | −6 573 046 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −2 630 732 | −1 446 070 | 859 125 | −369 049 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 953 732 | −1 308 449 | −870 103 |
| Årsresultat | −9 330 707 | −5 126 976 | 2 953 732 | −1 308 449 | −870 103 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −9 330 707 | −5 126 976 | 2 953 732 | −1 308 449 | −870 103 |
| Totalresultat | −9 330 707 | −5 126 976 | 2 953 732 | −1 308 449 | −870 103 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 2 828 069 | - | - |
| Udekket tap | −9 330 707 | −5 126 976 | 125 663 | −1 308 449 | −870 103 |
| Sum overføringer og disponeringer | −9 330 707 | −5 126 976 | 2 953 732 | −1 308 449 | −870 103 |
| Utsatt skattefordel | 4 124 856 | 1 494 124 | 48 054 | 37 360 | 55 743 |
| Goodwill | 875 000 | 1 295 000 | 1 715 000 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 4 999 856 | 2 789 124 | 1 763 054 | 37 360 | 55 743 |
| Innredning | 5 234 469 | 5 979 299 | 7 635 685 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 2 102 514 | 2 480 487 | 3 273 456 | - | 1 |
| Sum varige driftsmidler | 7 336 982 | 8 459 786 | 10 909 141 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 12 336 838 | 11 248 910 | 12 672 195 | 37 360 | 55 743 |
| Sum varer | 19 130 415 | 25 423 445 | 26 440 444 | - | 3 256 173 |
| Kundefordringer l, | - | - | 1 368 598 | 146 633 | - |
| Kundefordringer | 2 251 288 | 3 027 142 | - | - | 4 547 935 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 343 753 | 1 675 731 | 5 468 456 | 1 843 772 | 2 393 219 |
| Sum fordringer | 3 595 041 | 4 702 873 | 6 837 054 | 1 990 405 | 6 941 155 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 968 827 | 722 623 | 292 321 | 1 434 637 | 186 909 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 968 827 | 722 623 | 292 321 | 1 434 637 | 186 909 |
| Sum omløpsmidler | 23 694 283 | 30 848 941 | 33 569 819 | 3 425 042 | 10 384 236 |
| Sum eiendeler | 36 031 122 | 42 097 851 | 46 242 014 | 3 462 402 | 10 439 979 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | 14 457 683 | 5 126 976 | - | 125 663 | 190 838 |
| Sum opptjent egenkapital | −14 457 683 | −5 126 976 | - | −125 663 | −190 838 |
| Sum egenkapital | −14 357 683 | −5 026 976 | 100 000 | −25 663 | −90 838 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 3 666 666 | 3 666 666 | - | - | 1 000 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 666 666 | 3 666 666 | - | - | 1 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 666 666 | 3 666 666 | 0 | 0 | 1 000 000 |
| Leverandørgjeld | 14 044 437 | 13 693 678 | 21 002 043 | - | 1 908 268 |
| Betalbar skatt | - | - | 72 159 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 232 682 | 2 047 326 | 1 009 977 | 58 730 | 422 797 |
| Annen kortsiktig gjeld | 30 445 020 | 27 717 158 | 24 057 835 | - | 7 199 753 |
| Sum kortsiktig gjeld | 46 722 139 | - | 46 142 014 | 3 488 065 | 9 530 818 |
| Sum gjeld | 50 388 805 | 47 124 828 | 46 142 014 | 3 488 065 | 10 530 818 |
| Sum egenkapital og gjeld | 36 031 122 | - | 46 242 014 | 3 462 402 | 10 439 979 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,51▼ | 0,71 | 0,73 | 0,98 | 1,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,51▲ | −9,37 | 461,42 | −135,92 | −115,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −25,4 %▼ | −8,6 % | 20,1 % | −18,3 % | −4,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −15,6 %▼ | −6,0 % | 10,2 % | −24,2 % | −2,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −14,3 %▼ | −7,5 % | 6,1 % | −24,7 % | −4,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −39,8 %▼ | −11,9 % | 0,2 % | −0,7 % | −0,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HØYER OSLO AS−15,6 %
65,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
−20 %−10010
HØYER OSLO AS−15,6 % 65,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 480 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 621 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 513 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ørnulf Høyer | 1957 |
| Styremedlem | Charlotte Magnussen-Sørlie | 1994 |
| Revisor | STIANSEN & CO AS962 990 746 | - |
| Regnskapsfører | FRAM ØKONOMI OSLO AS931 740 296 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HØYER AS90,6 %Oslo · 9 061 ordinære aksjer
- ANCKA INVEST AS9,39 %Sofiemyr · 939 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HØYER GRUPPEN AS
- HØYER AS100,0 %
- HØYER EGERTORGET AS100,0 %
- HØYER SJØLYST AS100,0 %
- HØYER TORVET AS100,0 %
- LAGER & SALG AS100,0 %
- Designers Outlet AS100,0 %
- HØYER MARKEDSRÅD AS100,0 %
- HUSET HØYER AS92,6 %
- Retail & Branding AS90,6 %
- HØYER ONLINE AS90,6 %
- HØYER OSLO AS90,6 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.