- Org.nr.
- 912 259 048
- Adresse
- Nydalsveien 15, 0484 Oslo
- Hovedeier
- HØYER AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat−603 638−19,1 % margin
EBITDA−594 592før av- og nedskrivninger
Årsresultat−381 502−12,1 % margin
Egenkapital655 04328,3 % av eiendelene
HØYER TORVET AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 259 048
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 24.07.2013
- Registrert
- 30.07.2013
- Adresse
- Nydalsveien 15, 0484 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 47.710 Detaljhandel med klærDetaljhandel med klær i Oslo (1 167)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- HØYER TORVET AS AVD LARVIK912 281 094 · LARVIK
- HØYER TORVET AS AVD SANDEFJORD925 175 021 · SANDEFJORD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handelsvirksomhet og hva hermed står i forbindelse og deltagelse i andre selskaper
Tidligere navn
- HL Torvet AS30.07.2013 til 18.11.2013
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 154 287 | 6 628 372 | - | - | 8 577 190 |
| Sum driftsinntekter | 3 154 287 | 6 628 372 | 18 557 | 8 581 104 | 8 577 190 |
| Varekostnad | 2 989 304 | 5 760 247 | - | 6 251 885 | 5 644 911 |
| Lønnskostnad | 228 232 | 1 024 592 | −2 355 | 748 299 | 1 450 888 |
| Avskrivning på driftsmidler | 9 046 | 24 084 | - | 100 133 | 128 975 |
| Annen driftskostnad l, | - | - | - | - | 1 883 337 |
| Annen driftskostnad | 531 342 | 1 552 672 | 93 675 | 620 220 | - |
| Sum driftskostnader | 3 757 924 | 8 361 595 | 91 320 | 7 720 537 | 9 108 111 |
| Driftsresultat | −603 638 | −1 733 223 | −72 763 | 860 566 | −530 921 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 5 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 135 558 | 242 203 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 677 | 12 788 | - | - | 26 681 |
| Sum finansinntekter | 137 235 | 254 991 | - | 6 524 | 26 686 |
| Annen rentekostnad | 10 989 | 29 933 | - | - | 331 413 |
| Annen finanskostnad | 11 715 | 1 082 | - | - | 21 663 |
| Sum finanskostnader | 22 704 | 31 015 | 12 883 | 257 791 | 353 076 |
| Netto finans | 114 531 | 223 976 | −12 883 | −251 267 | −326 390 |
| Resultat før skatt | - | - | −85 646 | 609 300 | −857 312 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | −18 843 | 134 046 | −188 608 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −668 704 |
| Resultat før skattekostnad | −489 106 | −1 509 248 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −107 604 | −332 034 | - | - | - |
| Årsresultat | −381 502 | −1 177 214 | −66 803 | 475 254 | −668 704 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −381 502 | −1 177 214 | - | - | −668 704 |
| Totalresultat | −381 502 | −1 177 214 | - | - | −668 704 |
| Udekket tap | 1 039 291 | −1 039 291 | - | - | −198 851 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −469 852 |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | −1 420 793 | −137 923 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −381 502 | −1 177 214 | - | - | −668 704 |
| Utsatt skattefordel | 299 850 | 192 246 | - | - | 509 665 |
| Sum immaterielle eiendeler | 299 850 | 192 246 | - | - | 509 665 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr l, | - | - | - | - | 233 465 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | 166 478 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 3 | 53 041 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 | 219 519 | - | - | 233 465 |
| Sum anleggsmidler | 299 850 | 411 765 | 0 | 0 | 743 130 |
| Sum varer | - | 1 711 189 | - | - | 4 432 759 |
| Kundefordringer | 660 276 | 1 145 911 | - | - | 55 719 |
| Andre kortsiktige fordringer | 876 808 | 3 417 487 | - | - | 2 266 101 |
| Sum fordringer | 1 537 085 | 4 563 397 | - | - | 2 321 820 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 478 602 | 784 362 | - | - | 119 296 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 478 602 | 784 362 | - | - | 119 296 |
| Sum omløpsmidler | 2 015 686 | 7 058 948 | 4 167 575 | 2 863 780 | 6 873 874 |
| Sum eiendeler | 2 315 536 | 7 470 713 | 4 167 575 | 2 863 779 | 7 617 004 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | 100 000 |
| Overkurs | 10 000 | 10 000 | - | - | 10 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 545 043 | 1 965 836 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 655 043 | 2 075 836 | 2 075 836 | 2 075 836 | 110 000 |
| Udekket tap | - | 1 039 291 | - | - | 198 851 |
| Sum opptjent egenkapital | - | −1 039 291 | 137 923 | 276 403 | −198 851 |
| Sum egenkapital | 655 043 | 1 036 545 | 2 213 759 | 2 352 239 | −88 851 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 770 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 770 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 139 788 | 178 848 | 770 000 |
| Leverandørgjeld | 436 558 | 4 766 146 | - | - | 1 035 288 |
| Skattetrekk og andre trekk | - | 492 739 | - | - | 280 363 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 223 935 | 1 175 282 | - | - | 5 620 205 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 660 493 | 6 434 168 | 1 814 028 | 332 693 | 6 935 855 |
| Sum gjeld | 1 660 493 | 6 434 168 | 1 953 816 | 511 541 | 7 705 855 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 315 536 | 7 470 713 | - | - | 7 617 004 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,21▲ | 1,10 | 2,30 | 8,61 | 0,99 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,53▼ | 6,21 | 0,88 | 0,22 | −86,73 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −9,5 %▲ | −25,4 % | −2,1 % | 16,5 % | −6,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −19,1 %▲ | −26,1 % | −392,1 % | 10,0 % | −6,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −12,1 %▲ | −17,8 % | −360,0 % | 5,5 % | −7,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 28,3 %▲ | 13,9 % | 53,1 % | 82,1 % | −1,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HØYER TORVET AS−19,1 %
3,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
−20 %−10010
HØYER TORVET AS−19,1 % 3,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 480 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 621 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 513 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ørnulf Høyer | 1957 |
| Revisor | STIANSEN & CO AS962 990 746 | - |
| Regnskapsfører | FRAM ØKONOMI OSLO AS931 740 296 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HØYER AS100,0 %Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HØYER GRUPPEN AS
- HØYER AS100,0 %
- HØYER EGERTORGET AS100,0 %
- HØYER SJØLYST AS100,0 %
- LAGER & SALG AS100,0 %
- Designers Outlet AS100,0 %
- HØYER MARKEDSRÅD AS100,0 %
- HUSET HØYER AS92,6 %
- Retail & Branding AS90,6 %
- HØYER OSLO AS90,6 %
- HØYER ONLINE AS90,6 %
- HØYER TORVET AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.