- Org.nr.
- 929 126 408
- Adresse
- Jåttåvågveien 7, 4020 Stavanger
HV CAPITAL NEF 2 AS er et aksjeselskap innen andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 126 408
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 05.03.2022
- Registrert
- 12.05.2022
- Adresse
- Jåttåvågveien 7, 4020 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 66.190 Andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfondAndre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond i Stavanger (10)
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Etablere samt investere, direkte og indirekte, i HitecVision New Energy Fund 2, eie aksjer i general partner i HitecVision New Energy Fund 2, samt eie aksjer i selskapet selv, yte slike tjenester relatert til HitecVision New Energy Fund 2 som til enhver tid finnes hensiktsmessig, samt potensielt delta i eventuelle kontinuitetsfond relatert til HitecVision New Energy Fund 2.
Tidligere navn
- HV Stadionblokk Prosjekt A AS12.05.2022 til 06.11.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - |
| Kjøp av tjenester med mer | 0 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 423 138 | - | - | 2 849 |
| Sum driftskostnader | 1 423 138 | 1 457 623 | 73 627 | 2 849 |
| Driftsresultat | −1 423 138 | −1 457 623 | −73 627 | −2 849 |
| Annen renteinntekt | 35 792 | - | - | 230 |
| Annen finansinntekt | −439 720 | - | - | 32 |
| Sum finansinntekter | −403 928 | 377 254 | 61 909 | 262 |
| Annen rentekostnad | 1 733 893 | - | - | 7 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 28 |
| Annen finanskostnad | 1 281 475 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 3 015 368 | 0 | 1 | 35 |
| Netto finans | −3 419 296 | 377 254 | 61 908 | 227 |
| Resultat før skatt | - | −1 080 369 | −11 719 | −2 622 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −2 622 |
| Resultat før skattekostnad | −4 842 434 | - | - | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | - |
| Årsresultat | −4 842 434 | −1 080 369 | −11 719 | −2 622 |
| Udekket tap | −4 842 434 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −4 842 434 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 1 098 142 | - | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 83 527 651 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 3 963 880 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 88 589 673 | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | 88 589 673 | 7 962 834 | 135 540 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 264 967 | - | - | 21 807 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 264 967 | - | - | 21 807 |
| Sum omløpsmidler | 2 264 967 | 5 818 685 | 14 980 088 | 21 807 |
| Sum eiendeler | 90 854 640 | 13 781 519 | 15 115 628 | 21 807 |
| Aksjekapital | 300 000 | - | - | - |
| Beholdning av egne aksjer | −8 000 | - | - | - |
| Overkurs | 14 700 000 | - | - | 0 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 14 992 000 | 14 994 000 | 15 000 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | 5 909 714 | - | - | 8 193 |
| Sum opptjent egenkapital | −5 909 714 | −1 394 280 | −19 912 | −8 193 |
| Sum egenkapital | 9 082 286 | 13 599 720 | 14 980 088 | 21 807 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 28 285 411 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 28 285 411 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 28 285 411 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 53 321 403 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 165 540 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 53 486 943 | 181 800 | 135 540 | - |
| Sum gjeld | 81 772 354 | 181 800 | 135 540 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 90 854 640 | - | - | 21 807 |
| Selskapskapital | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,04▼ | 32,01 | 110,52 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,00▲ | 0,01 | 0,01 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,5 %▲ | −7,5 % | −0,2 % | −11,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 10,0 %▼ | 98,7 % | 99,1 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Nils Petter Ueland | 1978 |
| Styrets leder | Peter Ulrik Hammerich | 1970 |
| Styremedlem | Ole Ertvaag | 1963 |
| Varamedlem | Pål Magnus Reed | 1961 |
| Varamedlem | Knut Olav Rød | 1977 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Albemarle Invest 3 AS25,0 %Stavanger · 3 750 000 ordinære aksjer
- Hitecvision AS24,3 %Stavanger · 3 650 000 ordinære aksjer
- EBELL AS3,50 %Oslo · 525 000 ordinære aksjer
- JVA INVEST AS3,50 %Stabekk · 525 000 ordinære aksjer
- PAMAR AS3,50 %Oslo · 525 000 ordinære aksjer
- SULAB AS3,50 %Oslo · 525 000 ordinære aksjer
- CK Capital AS3,50 %Oslo · 525 000 ordinære aksjer
- EFØY INVESTERING AS3,50 %Stavanger · 525 000 ordinære aksjer
- Kyrvatn AS3,50 %Åmli · 525 000 ordinære aksjer
- HV CAPITAL NEF 2 AS2,67 %Stavanger · 400 000 ordinære aksjer
- + 15 andre23,5 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HV CAPITAL NEF 2 AS2,67 %929 126 408 · 400 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.