Andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond i Stavanger

Næringskode 66.190 kommune 1103 oppdatert 12.10.2026

Bransjen i hele landet: 168Kommunen i alt: 27 902
Enheter10av 168 i næringen
Av bransjen6 %av 168 i hele landet
Av kommunen0 %av 27 902 enheter i Stavanger
Nest størst: Oslo112mot 10 her
Rangering i Stavanger204av 507 næringer i kommunen

Kort fortalt

Andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond har næringskode 66.190 i Enhetsregisteret, og i Stavanger står 10 enheter oppført på den. Det er 6 % av de 168 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Stavanger. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 204 av 507.

9 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 2,7 mrd. kr. Størst er HV Capital VII AS med 1,4 mrd. kr, foran EFØY INVESTERING AS med 631,9 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 9 av enhetene (90 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter106 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap990 %
Med omsetning i kroner990 %
Omsetning i alt2,7 mrd. kr-
Median omsetning132,4 mill. kr-
Største omsetning1,4 mrd. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2013-

De 9 største i Stavanger

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1HV Capital VII AS1,4 mrd. kr
2EFØY INVESTERING AS631,9 mill. kr
3Albemarle Invest 2 AS414,1 mill. kr
4EFØY KAPITAL AS214,8 mill. kr
5HV Capital AS49,9 mill. kr
6Albemarle Invest AS8,1 mill. kr
7HV Capital VI AS5,5 mill. kr
8Avanto Partners AS1,2 mill. kr
9HV CAPITAL NEF 2 AS0 kr

Nøkkeltall

Næringskode
66.190
Kommune
1103 Stavanger
Enheter
10
Andel av næringen
6 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
9
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 132,4 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 7,4 mill. kr og 468,6 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 1,2 mill. kr mot 1,4 mrd. kr. Den største omsetter 11 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond i Stavanger.

1 av de 10 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 10 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 9 enheter har levert årsregnskap, 90 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 2 andre kommuner: Time med 1, Sola med 1. Størst i landet er Oslo med 112 enheter, mot 10 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 1 902 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 1 827 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 1 684 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 1 040 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2013: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2007, den ferskeste i 2022.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 11,1 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 1 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond finnes det i Stavanger?

10 enheter står oppført med næringskode 66.190, andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond, i Stavanger i Enhetsregisteret. Det er 6 % av de 168 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond i Stavanger?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. HV Capital VII AS med 1,4 mrd. kr, 2. EFØY INVESTERING AS med 631,9 mill. kr, 3. Albemarle Invest 2 AS med 414,1 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 9 enhetene med tall er 132,4 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 7,4 mill. kr og 468,6 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 11 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Stavanger er aksjeselskap, med 9 av 10 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond?

I samme fylke har 2 andre kommuner enheter i næringen, flest i Time med 1. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 168 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Stavanger?

Median stiftelsesår er 2013, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (11,1 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2007.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 66.190 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 10 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 12.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 1 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (1 902), Utleie av egen eller leid fast eiendom (1 827), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (1 684), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (1 040), Annen teknisk konsulentvirksomhet (968), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (951).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562