- Org.nr.
- 914 349 362
- Adresse
- Dronning Mauds gate 3, 0250 Oslo
- Hovedeier
- PEF II HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−369 933
Årsresultat−264 475
Egenkapital5 680 76898,7 % av eiendelene
Industriveien 15 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 349 362
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 15.08.2014
- Registrert
- 25.10.2014
- Adresse
- Dronning Mauds gate 3, 0250 Oslo
- Postadresse
- c/o, Pareto Alternative Investments AS, Postboks 1396 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Industriveien 15 AS814 358 232 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å eie og/eller drive fast eiendom og investere i andre selskaper, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Jessheim Tomteselskap AS25.10.2014 til 18.09.2015
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 157 500 | - | 318 968 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 157 500 | 83 545 | 318 968 | - | 287 020 |
| Annen driftskostnad | - | - | 68 910 | - | - |
| Andre driftskostnader | 527 433 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 527 433 | 98 114 | 68 910 | - | 139 122 |
| Driftsresultat | −369 933 | −14 569 | 250 058 | - | 147 898 |
| Annen renteinntekt | 30 862 | - | 9 408 | - | - |
| Sum finansinntekter | 30 862 | 13 430 | 9 408 | - | 84 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 246 108 | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 97 233 | 246 108 | - | 190 423 |
| Netto finans | 30 862 | −83 803 | −236 700 | - | −190 339 |
| Resultat før skatt | - | −98 372 | 13 358 | 0 | −42 441 |
| Resultat før skattekostnad | −339 071 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −74 596 | - | 2 939 | - | −9 337 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 10 419 | 0 | - |
| Årsresultat | −264 475 | −76 730 | 10 419 | 0 | −33 104 |
| Overført til annen egenkapital | - | - | 10 419 | - | - |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | −264 476 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −264 476 | - | 10 419 | - | - |
| Utsatt skattefordel | 104 540 | - | 8 302 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 104 540 | - | 8 302 | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 815 185 | - | 3 815 185 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 815 185 | - | 3 815 185 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 3 919 725 | 4 281 673 | 3 823 487 | 0 | 2 944 902 |
| Andre fordringer | - | - | 3 462 | - | - |
| Sum fordringer | - | - | 3 462 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 264 342 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 835 775 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 835 775 | - | 264 342 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 835 775 | 1 703 332 | 267 804 | 0 | 164 473 |
| Sum eiendeler | 5 755 500 | 5 985 005 | 4 091 291 | 0 | 3 109 375 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | 30 000 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 5 650 768 | - | 1 981 555 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 5 680 768 | 5 945 244 | 2 011 555 | - | 42 035 |
| Annen egenkapital | 0 | - | 10 419 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 10 419 | - | 0 |
| Sum egenkapital | 5 680 768 | 5 945 244 | 2 021 974 | 0 | 42 035 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 2 000 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 2 000 000 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 2 000 000 | 0 | 3 000 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 21 504 | - | 69 317 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 53 228 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 74 732 | 39 762 | 69 317 | - | 67 340 |
| Sum gjeld | 74 732 | 39 762 | 2 069 317 | 0 | 3 067 340 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 755 500 | - | 4 091 291 | 0 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 24,56▼ | 42,84 | 3,86 | - | 2,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▲ | 0,01 | 1,02 | - | 72,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,8 %▼ | −0,0 % | 12,7 % | - | 4,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −234,9 %▼ | −17,4 % | 78,4 % | - | 51,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −167,9 %▼ | −91,8 % | 3,3 % | - | −11,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,7 %▼ | 99,3 % | 49,4 % | - | 1,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Johan Anker-Rasch | 1982 |
| Styremedlem | Jonathan Andreas Barfod | 1985 |
| Revisor | BERGE & LUNDAL REVISJONSSELSKAP AS930 443 069 | - |
| Forretningsfører | PARETO ALTERNATIVE INVESTMENTS AS999 271 545 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PEF II HOLDING AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Pareto Eiendomsfellesskap II AS
- PEF II HOLDING AS100,0 %
- Ringveien 10 Næringsbygg AS100,0 %
- HENRIK BULLS VEG 111 AS100,0 %
- Fantoftvegen 2 AS100,0 %
- Depotgata 22 AS100,0 %
- Aurvegen 11 AS100,0 %
- Aurvegen 13 AS100,0 %
- Granittveien 4 AS100,0 %
- ØSTRE HURDALSVEG 189 AS100,0 %
- Skonnertveien 1 AS100,0 %
- Hotvedtveien 6 AS100,0 %
- INDUSTRIGATA 52A AS100,0 %
- PEF HYLLESELSKAP 6 AS100,0 %
- HOFFSVEIEN 70C AS100,0 %
- Leiraveien 16 AS100,0 %
- HOFFSVEIEN 70B AS100,0 %
- Mohagalia 2 AS100,0 %
- Raglamyrveien 4 AS100,0 %
- Energivegen 2 AS100,0 %
- Orkidehøgda 4-6-10 AS100,0 %
- Industriveien 15 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.