- Org.nr.
- 914 346 312
- Adresse
- Dronning Mauds gate 3, 0250 Oslo
- Hovedeier
- PEF II HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat899 59145,1 % margin
EBITDA1 351 982før av- og nedskrivninger
Årsresultat728 81836,5 % margin
Egenkapital12 199 86084,2 % av eiendelene
Mohagalia 2 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 346 312
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 15.08.2014
- Registrert
- 25.10.2014
- Adresse
- Dronning Mauds gate 3, 0250 Oslo
- Postadresse
- c/o, Pareto Alternative Investments AS, Postboks 1396 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 36 353
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Mohagalia 2 AS914 360 501 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å eie og/eller drive fast eiendom og investere i andre selskaper, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Mohagan Næringsbygg AS25.10.2014 til 11.09.2015
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 1 994 656 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 994 656 | 1 948 820 | 1 860 104 | - | 1 673 796 |
| Avskrivninger | 452 391 | - | 452 391 | - | 452 391 |
| Andre driftskostnader | 642 674 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 1 095 065 | 794 587 | 638 062 | - | 621 674 |
| Driftsresultat | 899 591 | 1 154 233 | 1 222 042 | - | 1 052 122 |
| Annen renteinntekt | 33 897 | - | - | - | - |
| Andre finansinntekter | 894 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 34 791 | 37 716 | 49 205 | - | 236 414 |
| Netto finans | 34 791 | −448 447 | −600 793 | - | −696 964 |
| Resultat før skatt | 934 382 | 705 786 | 621 249 | - | 355 158 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 205 564 | - | 136 675 | - | 78 135 |
| Årsresultat | 728 818 | 550 513 | 484 574 | - | 277 023 |
| Avsatt konsernbidrag | 850 264 | - | - | - | - |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | −121 446 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 728 818 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | - | - | 185 671 | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 486 163 | 649 998 | - | 933 378 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 12 731 598 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 12 731 598 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 12 731 598 | 13 183 989 | 13 636 380 | - | 14 541 162 |
| Andre kortsiktige fordringer | 661 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 661 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 750 785 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 750 785 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 751 446 | 1 201 539 | 928 566 | - | 377 752 |
| Sum eiendeler | 14 483 044 | 14 385 528 | 14 564 946 | - | 14 918 914 |
| Aksjekapital | 36 353 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 12 163 507 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 12 199 860 | 12 321 306 | 2 427 021 | - | 36 353 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | - | 59 383 |
| Sum egenkapital | 12 199 860 | 12 321 306 | 2 427 021 | - | 95 736 |
| Utsatt skatt | 1 086 225 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 086 225 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 086 225 | 1 120 479 | 11 150 296 | - | 14 197 883 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 196 959 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 196 959 | 943 744 | 987 629 | - | 625 295 |
| Sum gjeld | 2 283 184 | 2 064 223 | 12 137 925 | - | 14 823 178 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 483 044 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,46▲ | 1,27 | 0,94 | - | 0,60 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,19▲ | 0,17 | 5,00 | - | 154,83 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,5 %▼ | 8,2 % | 8,7 % | - | 8,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 45,1 %▼ | 59,2 % | 65,7 % | - | 62,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 36,5 %▲ | 28,2 % | 26,1 % | - | 16,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 84,2 %▼ | 85,7 % | 16,7 % | - | 0,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Mohagalia 2 AS45,1 %
2,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Mohagalia 2 AS45,1 % 2,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Johan Anker-Rasch | 1982 |
| Styremedlem | Jonathan Andreas Barfod | 1985 |
| Revisor | BERGE & LUNDAL REVISJONSSELSKAP AS930 443 069 | - |
| Forretningsfører | PARETO ALTERNATIVE INVESTMENTS AS999 271 545 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PEF II HOLDING AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Pareto Eiendomsfellesskap II AS
- PEF II HOLDING AS100,0 %
- Ringveien 10 Næringsbygg AS100,0 %
- HENRIK BULLS VEG 111 AS100,0 %
- Fantoftvegen 2 AS100,0 %
- Depotgata 22 AS100,0 %
- Aurvegen 11 AS100,0 %
- Aurvegen 13 AS100,0 %
- Granittveien 4 AS100,0 %
- ØSTRE HURDALSVEG 189 AS100,0 %
- Skonnertveien 1 AS100,0 %
- Hotvedtveien 6 AS100,0 %
- INDUSTRIGATA 52A AS100,0 %
- PEF HYLLESELSKAP 6 AS100,0 %
- HOFFSVEIEN 70C AS100,0 %
- Leiraveien 16 AS100,0 %
- HOFFSVEIEN 70B AS100,0 %
- Industriveien 15 AS100,0 %
- Raglamyrveien 4 AS100,0 %
- Energivegen 2 AS100,0 %
- Orkidehøgda 4-6-10 AS100,0 %
- Mohagalia 2 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.