- Org.nr.
- 918 267 735
- Adresse
- Laguneveien 7, 5239 Rådal
- Hovedeier
- Krohnås Prosjekt AS, 100 %
Driftsresultat−36 698ikke oppgitt
Årsresultat0ikke oppgitt
Egenkapital2 365 3404,8 % av eiendelene
Irisgården Holding AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 267 735
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 07.12.2016
- Registrert
- 19.12.2016
- Adresse
- Laguneveien 7, 5239 Rådal
- Postadresse
- c/o Aval AS, Laguneveien 7
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen (4 009)
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering og eierskap i og finansiering av andre selskaper, samt bistå med organisering og drift av slike selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 36 698 | - | - | 40 002 | 30 211 |
| Sum driftskostnader | 36 698 | 37 856 | 28 938 | 40 002 | 30 211 |
| Driftsresultat | −36 698 | −37 856 | −28 938 | −40 002 | −30 211 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 2 163 417 | - | - | 1 421 517 | 1 135 108 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 170 000 | - | - | 36 480 | - |
| Annen renteinntekt | 3 717 | - | - | 16 243 | 12 127 |
| Sum finansinntekter | 2 337 134 | 2 921 279 | 2 506 655 | 1 474 240 | 1 147 235 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 237 480 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 2 062 956 | - | - | 1 433 963 | 1 322 451 |
| Sum finanskostnader | 2 300 436 | 2 883 423 | 2 477 717 | 1 433 963 | 1 322 451 |
| Netto finans | 36 698 | 37 856 | 28 938 | 40 278 | −175 216 |
| Resultat før skatt | - | 0 | 0 | 275 | −205 427 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −45 194 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 275 | −160 233 |
| Årsresultat | 0 | 0 | 0 | 275 | −160 233 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 275 | −160 233 |
| Totalresultat | - | - | - | 275 | −160 233 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | −160 233 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 275 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 275 | −160 233 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 43 550 051 | - | - | 43 550 051 | 42 550 051 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 43 550 051 | - | - | 43 550 051 | 42 550 051 |
| Sum anleggsmidler | 43 550 051 | 43 550 051 | 43 550 051 | 43 550 051 | 42 550 051 |
| Andre kortsiktige fordringer | 76 767 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 5 094 755 | - | - | 2 443 104 | 1 340 535 |
| Sum fordringer | 5 171 522 | - | - | 2 443 104 | 1 340 535 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 172 673 | - | - | 735 141 | 1 588 476 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 172 673 | - | - | 735 141 | 1 588 476 |
| Sum omløpsmidler | 5 344 195 | 4 179 974 | 3 432 578 | 3 178 245 | 2 929 011 |
| Sum eiendeler | 48 894 246 | 47 730 025 | 46 982 629 | 46 728 296 | 45 479 062 |
| Aksjekapital | 200 000 | - | - | 200 000 | 200 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 989 430 | - | - | 989 430 | −10 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 189 430 | 1 189 430 | 1 189 430 | 1 189 430 | 189 430 |
| Annen egenkapital | 1 175 910 | - | - | 1 175 910 | 1 175 635 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 175 910 | 1 175 910 | 1 175 910 | 1 175 910 | 1 175 635 |
| Sum egenkapital | 2 365 340 | 2 365 340 | 2 365 340 | 2 365 340 | 1 365 065 |
| Obligasjonslån | 5 492 000 | - | - | 3 444 905 | 13 235 651 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 40 500 000 | - | - | 40 500 000 | 30 700 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 45 992 000 | - | - | 43 944 905 | 43 935 651 |
| Sum langsiktig gjeld | 45 992 000 | 44 755 667 | 44 015 020 | 43 944 905 | 43 935 651 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 6 268 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 536 906 | - | - | 411 783 | 178 346 |
| Sum kortsiktig gjeld | 536 906 | 609 018 | 602 269 | 418 051 | 178 346 |
| Sum gjeld | 46 528 906 | 45 364 685 | 44 617 289 | 44 362 956 | 44 113 997 |
| Sum egenkapital og gjeld | 48 894 246 | - | - | 46 728 296 | 45 479 062 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,95▲ | 6,86 | 5,70 | 7,60 | 16,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 19,67▲ | 19,18 | 18,86 | 18,76 | 32,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,8 %▼ | 6,1 % | 5,3 % | 3,1 % | 2,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,8 %▼ | 5,0 % | 5,0 % | 5,1 % | 3,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tom Tellefsen | 1956 |
| Varamedlem | Christian Thomas Moseng Tellefsen | 1984 |
| Revisor | HORDALAND REVISJON AS935 874 130 | - |
| Regnskapsfører | AVAL AS996 679 721 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Krohnås Prosjekt AS100,0 %Rådal · 1 000 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Telbus AS
- Krohnås Prosjekt AS90,0 %
- Steinneset Boliger AS100,0 %
- Søderaas Boliger AS100,0 %
- Ternen Eiendom AS100,0 %
- Nordåsvegen Boliger AS100,0 %
- Nordås Prosjekt AS100,0 %
- Solstrandveien AS65,0 %
- Irisgården Holding AS100,0 %
- Irisgården AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Irisgården AS100,0 %815 508 882 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.