- Org.nr.
- 911 727 994
- Adresse
- Standardveien 1, 0581 Oslo
Driftsresultat348 57810,1 % margin
Årsresultat478 22313,8 % margin
Egenkapital3 307 32294,2 % av eiendelene
Kornmoenga 4 Sameie er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 911 727 994
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 21.11.2012
- Registrert
- 08.04.2013
- Adresse
- Standardveien 1, 0581 Oslo
- Postadresse
- Postboks 393 Alnabru
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo (9 274)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Kornmoenga 4 Sameie923 498 346 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 3 458 306 | 3 409 770 | 3 029 736 | 2 865 172 | 2 701 368 |
| Sum driftsinntekter | 3 458 306 | 3 409 770 | 3 029 736 | 2 865 172 | 2 701 368 |
| Lønnskostnad | 285 250 | 183 560 | 148 330 | 148 330 | 125 510 |
| Annen driftskostnad | 2 824 477 | 3 083 176 | 2 949 089 | 3 128 473 | 1 945 816 |
| Sum driftskostnader | 3 109 727 | 3 266 736 | 3 097 419 | 3 276 803 | 2 071 326 |
| Driftsresultat | 348 578 | 143 034 | −67 683 | −411 631 | 630 042 |
| Annen renteinntekt | 129 644 | 110 392 | 77 549 | 20 762 | 4 467 |
| Sum finansinntekter | 129 644 | 110 392 | 77 549 | 20 762 | 4 467 |
| Annen finanskostnad | - | 768 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 768 | 0 | 0 | 0 |
| Netto finans | 129 644 | 109 624 | 77 549 | 20 762 | 4 467 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 634 509 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 634 509 |
| Resultat før skattekostnad | 478 223 | 252 658 | 9 866 | −390 869 | - |
| Årsresultat | 478 223 | 252 658 | 9 866 | −390 869 | 634 509 |
| Totalresultat | 478 223 | 252 658 | 9 866 | −390 869 | 634 509 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 478 223 | 252 658 | 9 866 | −390 869 | 634 509 |
| Sum overføringer og disponeringer | 478 223 | 252 658 | 9 866 | −390 869 | 634 509 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 4 625 | 14 140 | - | - | - |
| Andre fordringer | 254 156 | 255 565 | 189 579 | 85 | 67 486 |
| Sum fordringer | 258 781 | 269 705 | 189 579 | 85 | 67 486 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 251 250 | 2 617 974 | 2 411 445 | 2 540 227 | 2 904 523 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 251 250 | 2 617 974 | 2 411 445 | 2 540 227 | 2 904 523 |
| Sum omløpsmidler | 3 510 032 | 2 887 679 | 2 601 023 | 2 540 312 | 2 972 009 |
| Sum eiendeler | 3 510 032 | 2 887 679 | 2 601 023 | 2 540 312 | 2 972 009 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | 3 307 322 | 2 829 099 | 2 576 441 | 2 566 575 | 2 957 444 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 307 322 | 2 829 099 | 2 576 441 | 2 566 575 | 2 957 444 |
| Sum egenkapital | 3 307 322 | 2 829 099 | 2 576 441 | 2 566 575 | 2 957 444 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 154 283 | 21 020 | 19 114 | −35 529 | 6 452 |
| Annen kortsiktig gjeld | 48 427 | 37 560 | 5 468 | 9 266 | 8 112 |
| Sum kortsiktig gjeld | 202 710 | 58 580 | 24 582 | −26 263 | 14 564 |
| Sum gjeld | 202 710 | 58 580 | 24 582 | −26 263 | 14 564 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 510 032 | 2 887 679 | 2 601 023 | 2 540 312 | 2 972 009 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 17,32▼ | 49,29 | 105,81 | −96,73 | 204,07 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,06▲ | 0,02 | 0,01 | −0,01 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,9 %▲ | 9,2 % | 0,4 % | −14,2 % | 21,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,1 %▲ | 4,2 % | −2,2 % | −14,4 % | 23,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 13,8 %▲ | 7,4 % | 0,3 % | −13,6 % | 23,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 94,2 %▼ | 98,0 % | 99,1 % | 101,0 % | 99,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Kornmoenga 4 Sameie10,1 %
3,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Kornmoenga 4 Sameie10,1 % 3,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bent Andersen | 1952 |
| Styremedlem | Tom Andresen | 1957 |
| Styremedlem | Kari Benum | 1950 |
| Styremedlem | Arve Rønning | 1944 |
| Styremedlem | Elin Jakobsen | 1975 |
| Varamedlem | Håvard Schanke | 1984 |
| Revisor | ALPHA REVISJON AS975 800 679 | - |
| Regnskapsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |
| Forretningsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |