- Org.nr.
- 812 299 212
- Adresse
- Kjøpmannsgata 52, 7010 Trondheim
- Hovedeier
- Rydning Holding AS, 100 %
Driftsresultat1 899 20265,0 % margin
Årsresultat55 895 675
Egenkapital13 640 14710,0 % av eiendelene
Ladeveien Holding AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 812 299 212
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 06.08.2013
- Registrert
- 13.08.2013
- Adresse
- Kjøpmannsgata 52, 7010 Trondheim
- Postadresse
- c/o Rydning Holding AS, Postboks 516 Sentrum
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 804)
- Aksjekapital
- 8 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og eiendom samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 923 642 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 923 642 | - | - | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 1 024 440 | 21 138 | 54 451 | 7 020 | 9 531 |
| Sum driftskostnader | 1 024 440 | 21 138 | 54 451 | 7 020 | 9 531 |
| Driftsresultat | 1 899 202 | −21 138 | −54 451 | −7 020 | −9 531 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 4 665 446 |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | 1 794 672 | 4 423 487 | 4 551 029 | 4 559 025 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 1 035 093 | 1 615 743 | - | 987 951 | 560 330 |
| Annen renteinntekt | 15 444 | 15 364 | 16 431 | 21 181 | 4 404 |
| Annen finansinntekt | 55 159 423 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 58 004 633 | 6 054 594 | 4 567 460 | 5 568 157 | 5 230 180 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 626 523 | 416 960 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 3 173 976 | 3 405 812 | 3 013 129 | 1 741 430 | 996 044 |
| Sum finanskostnader | 3 800 498 | 3 822 772 | 3 013 129 | 1 741 430 | 996 044 |
| Netto finans | 54 204 134 | 2 231 822 | 1 554 331 | 3 826 727 | 4 234 136 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 499 880 | 3 819 707 | 4 224 605 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 929 413 |
| Resultat før skattekostnad | 56 103 336 | 2 210 685 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 207 661 | 486 350 | 329 974 | 840 336 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 169 906 | 2 979 371 | 3 295 192 |
| Årsresultat | 55 895 675 | 1 724 335 | 1 169 906 | 2 979 371 | 3 295 192 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 55 895 675 | 1 724 335 | 1 169 906 | 2 979 371 | 3 295 192 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | - | 3 295 192 |
| Totalresultat | 55 895 675 | 1 724 335 | 1 169 906 | 2 979 371 | - |
| Konsernbidrag | 55 736 251 | 1 724 334 | 1 169 906 | 2 979 371 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 159 424 | 1 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 55 895 675 | 1 724 335 | 1 169 906 | 2 979 371 | 3 295 192 |
| Investering i datterselskap | 113 654 471 | 47 030 017 | 47 030 017 | 47 030 017 | 47 030 017 |
| Lån til foretak i samme konsern | 9 674 836 | 22 432 247 | 23 534 827 | 23 815 802 | 22 815 738 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 123 329 307 | 69 462 264 | 70 564 844 | 70 845 819 | 69 845 755 |
| Sum anleggsmidler | 123 329 307 | 69 462 264 | 70 564 844 | 70 845 819 | 69 845 755 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 263 149 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 10 576 431 | 7 953 048 | 5 679 362 | 5 462 358 | 4 665 446 |
| Sum fordringer | 12 839 580 | 7 953 048 | 5 679 362 | 5 462 358 | 4 665 446 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 451 319 | 16 762 | 56 042 | 245 257 | 2 989 834 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 451 319 | 16 762 | 56 042 | 245 257 | 2 989 834 |
| Sum omløpsmidler | 13 290 900 | 7 969 810 | 5 735 404 | 5 707 615 | 7 655 280 |
| Sum eiendeler | 136 620 207 | 77 432 074 | 76 300 248 | 76 553 434 | 77 501 035 |
| Aksjekapital | 8 100 000 | 8 100 000 | 8 100 000 | 8 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 5 380 723 | 5 380 723 | 5 030 514 | 5 030 514 | 5 030 514 |
| Sum innskutt egenkapital | 13 480 723 | 13 480 723 | 13 130 514 | 13 130 514 | 13 130 514 |
| Annen egenkapital | 159 424 | 1 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 159 424 | - | - | - | - |
| Sum egenkapital | 13 640 147 | 13 480 724 | 13 130 514 | 13 130 514 | 13 130 514 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 54 390 000 | 54 390 000 | 56 302 183 | 58 143 894 | 60 043 121 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 5 066 812 | 1 224 605 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 54 390 000 | 54 390 000 | 61 368 995 | 59 368 499 | 60 043 121 |
| Sum langsiktig gjeld | 54 390 000 | 54 390 000 | 61 368 995 | 59 368 499 | 60 043 121 |
| Leverandørgjeld | 28 291 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 68 159 757 | 9 269 336 | 1 499 880 | 3 819 707 | 4 224 605 |
| Annen kortsiktig gjeld | 402 012 | 292 014 | 300 859 | 234 714 | 102 795 |
| Sum kortsiktig gjeld | 68 590 059 | 9 561 350 | 1 800 739 | 4 054 421 | 4 327 400 |
| Sum gjeld | 122 980 059 | 63 951 350 | 63 169 734 | 63 422 920 | 64 370 521 |
| Sum egenkapital og gjeld | 136 620 207 | 77 432 074 | 76 300 248 | 76 553 434 | 77 501 035 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 8 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,19▼ | 0,83 | 3,19 | 1,41 | 1,77 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,02▲ | 4,74 | 4,81 | 4,83 | 4,90 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 56,0 %▲ | 7,8 % | 5,9 % | 7,2 % | 6,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 65,0 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1 911,9 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 10,0 %▼ | 17,4 % | 17,2 % | 17,2 % | 16,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Ladeveien Holding AS65,0 %
2,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Ladeveien Holding AS65,0 % 2,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Maria Rydning | 1992 |
| Styrets leder | Olve Rydning | 1965 |
| Varamedlem | Maria Rydning | 1992 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Rydning Holding AS100,0 %Trondheim · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Rydning Holding AS
- NORDISK TELEMARKETING SKOLE AS100,0 %
- RYDNING BOLIG AS100,0 %
- Kjøpmannsgata 52 AS100,0 %
- Rydning AS100,0 %
- Kiilgården AS100,0 %
- ELGESETER GATE 4 OG 6 AS100,0 %
- DRONNINGEN HOTEL APARTMENTS AS100,0 %
- Kjøpmannsgata 50 AS100,0 %
- Rydning Næring AS100,0 %
- ABELSBORG GATE 10 HOLDING AS100,0 %
- Brattørgata Eiendom AS100,0 %
- Vaterlandsveita 2 Holding AS96,0 %
- Jomfrugata 5 AS96,0 %
- NEDRE SLOTTSGATE 7 AS94,0 %
- Jugenddronninga AS90,2 %
- Fjordgata 56-58 AS85,0 %
- NEDRE BAKKLANDET 3 AS85,0 %
- NEDRE BAKKLANDET 1 AS80,0 %
- Hospitalløkka 39 AS51,0 %
- Ladeveien Holding AS100,0 %
- Munkegata 44 AS93,3 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Munkegata 44 AS93,3 %952 350 803 · 28 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.