- Org.nr.
- 912 508 838
- Telefon
- 22 06 62 80
- Adresse
- Godesetdalen 24, 4034 Stavanger
- Hovedeier
- FORUS AREAL HOLDING 1 AS, 100 %
Driftsresultat1 483 38069,1 % margin
EBITDA1 597 858før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 141 67953,2 % margin
Egenkapital6 735 90780,0 % av eiendelene
Luramyrveien 53 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 508 838
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 31.05.2013
- Registrert
- 28.09.2013
- Adresse
- Godesetdalen 24, 4034 Stavanger
- Telefon
- 22 06 62 80
- Postadresse
- Postboks 4
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 826)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Luramyrveien 53 AS912 513 068 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet i tilknytning til fast eiendom, samt hva som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 902 098 | 1 853 375 | 1 725 131 | 1 374 308 | 1 475 117 |
| Annen driftsinntekt | 243 418 | 229 763 | 236 629 | 241 373 | 184 684 |
| Sum driftsinntekter | 2 145 516 | 2 083 138 | 1 961 760 | 1 615 681 | 1 659 800 |
| Avskrivning | 114 478 | 121 767 | 112 014 | 224 029 | 224 029 |
| Annen driftskostnad | 547 657 | 958 981 | 728 177 | 573 276 | 430 151 |
| Sum driftskostnader | 662 135 | 1 080 749 | 840 191 | 797 305 | 654 180 |
| Driftsresultat | 1 483 380 | 1 002 390 | 1 121 568 | 818 376 | 1 005 620 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 562 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 782 | 1 148 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 782 | 1 148 | - | 562 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 20 470 | 26 051 | 113 598 | 204 055 | 107 813 |
| Sum finanskostnader | 20 470 | 26 051 | 113 598 | 204 055 | 107 813 |
| Netto finans | −19 688 | −24 903 | −113 598 | −203 493 | −107 813 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 007 971 | 614 883 | 897 807 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 197 434 |
| Resultat før skattekostnad | 1 463 692 | 977 487 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 322 013 | 215 047 | 221 753 | 135 265 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 786 218 | 479 618 | 700 373 |
| Årsresultat | 1 141 679 | 762 440 | 786 218 | 479 618 | 700 373 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 141 679 | 762 440 | 786 218 | 479 618 | 700 373 |
| Totalresultat | 1 141 679 | 762 440 | 786 218 | 479 618 | 700 373 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 748 020 |
| Avgitt konsernbidrag | 1 108 277 | 731 640 | 747 831 | 536 094 | - |
| Overført annen egenkapital | 33 402 | 30 800 | 38 387 | −56 476 | −47 647 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 141 679 | 762 440 | 786 218 | 479 618 | 700 373 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 8 147 840 | 8 191 039 | 8 202 798 | 8 119 211 | 8 343 240 |
| Sum varige driftsmidler | 8 147 840 | 8 191 039 | 8 202 797 | 8 119 211 | 8 343 240 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 2 837 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 2 837 |
| Sum anleggsmidler | 8 147 840 | 8 191 039 | 8 202 798 | 8 119 211 | 8 346 077 |
| Kundefordringer | 127 180 | 57 588 | 98 980 | 116 728 | 55 124 |
| Andre kortsiktige fordringer | 142 225 | 4 375 | 4 173 | 3 822 | - |
| Sum fordringer | 269 405 | 61 963 | 103 153 | 120 550 | 55 124 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 29 646 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 29 646 |
| Sum omløpsmidler | 269 405 | 61 963 | 103 153 | 120 550 | 84 770 |
| Sum eiendeler | 8 417 245 | 8 253 002 | 8 305 951 | 8 239 761 | 8 430 846 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 50 000 | 50 000 |
| Overkurs | 5 330 000 | 5 330 000 | 5 330 000 | 1 380 000 | 1 380 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 729 619 | 729 619 | 729 619 | 729 619 | 729 619 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 159 619 | 6 159 619 | 6 159 619 | 2 159 619 | 2 159 619 |
| Annen egenkapital | 576 288 | 542 886 | 512 086 | 473 700 | 530 176 |
| Sum opptjent egenkapital | 576 288 | 542 886 | 512 086 | 473 700 | 530 176 |
| Sum egenkapital | 6 735 907 | 6 702 505 | 6 671 705 | 2 633 319 | 2 689 795 |
| Utsatt skatt | 163 255 | 153 833 | 145 146 | 134 320 | 150 261 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 163 255 | 153 833 | 145 146 | 134 320 | 150 261 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 4 620 105 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 4 620 105 |
| Sum langsiktig gjeld | 163 255 | 153 833 | 145 146 | 134 320 | 4 770 366 |
| Leverandørgjeld | 97 215 | 92 758 | 142 028 | 104 468 | 11 685 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 420 868 | 1 303 906 | 1 347 071 | 5 367 654 | 959 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 518 083 | 1 396 664 | 1 489 100 | 5 472 122 | 970 686 |
| Sum gjeld | 1 681 338 | 1 550 497 | 1 634 246 | 5 606 442 | 5 741 052 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 417 245 | 8 253 002 | 8 305 951 | 8 239 761 | 8 430 846 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,18▲ | 0,04 | 0,07 | 0,02 | 0,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,25▲ | 0,23 | 0,24 | 2,13 | 2,13 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,8 %▲ | 12,1 % | 13,6 % | 9,8 % | 11,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 69,1 %▲ | 48,1 % | 57,2 % | 50,7 % | 60,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 53,2 %▲ | 36,6 % | 40,1 % | 29,7 % | 42,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 80,0 %▼ | 81,2 % | 80,3 % | 32,0 % | 31,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Luramyrveien 53 AS69,1 %
2,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Luramyrveien 53 AS69,1 % 2,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kjetil Andre Haver | 1977 |
| Styremedlem | Magne Ohm | 1981 |
| Revisor | ERGA REVISJON AS980 024 679 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FORUS AREAL HOLDING 1 AS100,0 %Stavanger · 200 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FORUS AREAL HOLDING AS
- FORUS AREAL HOLDING 1 AS100,0 %
- KV1 TOMT 1 AS100,0 %
- Kanalveien 1 AS100,0 %
- KV1 TOMT 3 AS100,0 %
- KV1 TOMT 2 AS100,0 %
- Luramyrveien 51 AS100,0 %
- Lagerveien 30 AS100,0 %
- Kannikgaten 17 Seksjon 12 AS100,0 %
- Kannikgaten 17 AS100,0 %
- NEDRE STRANDGATE 23-25 AS100,0 %
- GAMLE FORUSVEIEN 53 AS100,0 %
- Lagerveien 24 AS100,0 %
- GAMLE FORUSVEIEN 12C AS100,0 %
- GAMLE FORUSVEIEN 51 AS100,0 %
- GAMLE FORUSVEIEN 51B AS100,0 %
- GAMLE FORUSVEIEN 53B AS100,0 %
- Luramyrveien 53 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.