- Org.nr.
- 932 097 362
- Adresse
- v/OBOS Eiendomsforvaltning AS, Standardveien 1, 0581 Oslo
Driftsresultat6 879 20381,7 % margin
Årsresultat730 5908,7 % margin
Egenkapital14 755 6297,7 % av eiendelene
Malerhaugveien 41 BRL er et borettslag innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 097 362
- Organisasjonsform
- Borettslag
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 31.08.2023
- Registrert
- 21.09.2023
- Adresse
- v/OBOS Eiendomsforvaltning AS, Standardveien 1, 0581 Oslo
- Postadresse
- v/OBOS Eiendomsforvaltning AS, Postboks 393 Alnabru
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo (9 277)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Malerhaugveien 41 BRL932 104 792 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Borettslag
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 8 416 163 | 21 759 488 | - |
| Sum driftsinntekter | 8 416 163 | 21 759 488 | - |
| Lønnskostnad | 95 844 | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 441 117 | 1 233 571 | - |
| Sum driftskostnader | 1 536 961 | 1 233 571 | - |
| Driftsresultat | 6 879 203 | 20 525 917 | - |
| Annen renteinntekt | 3 281 | 5 312 | 320 |
| Sum finansinntekter | 3 281 | 5 312 | 320 |
| Annen finanskostnad | 6 151 894 | 6 686 510 | - |
| Sum finanskostnader | 6 151 894 | 6 686 510 | - |
| Netto finans | −6 148 613 | −6 681 198 | 320 |
| Resultat før skatt | - | - | 320 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 320 |
| Resultat før skattekostnad | 730 590 | 13 844 719 | - |
| Årsresultat | 730 590 | 13 844 719 | 320 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 320 |
| Totalresultat | 730 590 | 13 844 719 | 320 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 320 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 730 590 | 13 844 719 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 730 590 | 13 844 719 | 320 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 189 960 000 | 189 960 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 189 960 000 | 189 960 000 | 189 960 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 189 960 000 | 189 960 000 | 189 960 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 180 320 |
| Sum varer | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | 245 446 | 35 716 | - |
| Sum fordringer | 245 446 | 35 716 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 343 098 | 784 043 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 343 098 | 784 043 | 180 320 |
| Sum omløpsmidler | 588 544 | 819 759 | 180 320 |
| Sum eiendeler | 190 548 544 | 190 779 759 | 190 140 320 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 189 960 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 180 000 | 180 000 | 56 988 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 180 000 | 180 000 | 57 168 000 |
| Annen egenkapital | 14 575 629 | 13 845 039 | 320 |
| Sum opptjent egenkapital | 14 575 629 | 13 845 039 | 320 |
| Sum egenkapital | 14 755 629 | 14 025 039 | 57 168 320 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 132 972 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 118 710 869 | 119 420 869 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 56 988 000 | 56 988 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 175 698 869 | 176 408 869 | 132 972 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 175 698 869 | 176 408 869 | 132 972 000 |
| Leverandørgjeld | 62 888 | 241 984 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 68 302 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 94 046 | 345 851 | - |
| Sum gjeld | 175 792 915 | 176 754 720 | 132 972 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 190 548 544 | 190 779 759 | 190 140 320 |
| Andelskapital | - | - | 180 000 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,26▲ | 2,37 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 11,91▼ | 12,60 | 2,33 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,6 %▼ | 10,8 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 81,7 %▼ | 94,3 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,7 %▼ | 63,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 7,7 %▲ | 7,4 % | 30,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Malerhaugveien 41 BRL81,7 %
8,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
Malerhaugveien 41 BRL81,7 % 8,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Danial Alawi | 1999 |
| Styremedlem | Christian Rønstad Myklebust | 1992 |
| Styremedlem | Ragnhild Strøm | 1994 |
| Styremedlem | Cesilie Marie Welsvik | 1988 |
| Revisor | ECHAS REVISJON AS980 906 965 | - |
| Regnskapsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |
| Forretningsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |