- Org.nr.
- 961 344 182
- Telefon
- 73 84 27 50
- Adresse
- Pir II 3, 7010 Trondheim
- Hovedeier
- HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS, 90 %
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat3 815 82610,2 % margin
EBITDA4 641 465før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 118 0978,3 % margin
Egenkapital8 091 13838,7 % av eiendelene
Malermester Blakstad AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 1991.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 961 344 182
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 18.06.1991
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Pir II 3, 7010 Trondheim
- Telefon
- 73 84 27 50
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 28
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Blakstad Malermester AS972 271 276 · TRONDHEIM30 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Entreprenørvirksomhet innen overflatebehandling, herunder malertjenester samt relaterte tjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 38 478 970 | 31 613 766 | 37 485 990 | 35 916 250 | 31 913 356 |
| Annen driftsinntekt | −992 379 | −1 146 153 | −530 698 | 400 120 | - |
| Sum driftsinntekter | 37 486 591 | 30 467 613 | 36 955 292 | 36 316 371 | 31 913 356 |
| Varekostnad | 8 148 087 | 5 096 180 | 10 026 210 | 8 332 885 | 5 200 135 |
| Lønnskostnad | 21 405 596 | 19 349 153 | 19 884 782 | 19 401 804 | 17 979 382 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 4 776 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 825 639 | 867 883 | 669 122 | 373 621 | - |
| Annen driftskostnad | 3 291 443 | 3 174 036 | 2 755 060 | 2 944 904 | 3 876 026 |
| Sum driftskostnader | 33 670 765 | 28 487 252 | 33 335 174 | 31 053 213 | 27 060 319 |
| Driftsresultat | 3 815 826 | 1 980 361 | 3 620 118 | 5 263 158 | 4 853 036 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 35 652 |
| Annen finansinntekt | 324 678 | 461 180 | 401 713 | 87 802 | - |
| Sum finansinntekter | 324 678 | 461 180 | 401 713 | 87 802 | 35 652 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 1 103 |
| Annen finanskostnad | 119 861 | 135 544 | 76 819 | 19 337 | - |
| Sum finanskostnader | 119 861 | 135 544 | 76 819 | 19 337 | 1 103 |
| Netto finans | 204 817 | 325 636 | 324 895 | 68 465 | 34 550 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 945 012 | 5 331 623 | 4 887 586 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 088 313 |
| Resultat før skattekostnad | 4 020 643 | 2 305 997 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 902 546 | 509 350 | 875 832 | 1 194 985 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 069 180 | 4 136 638 | 3 799 273 |
| Årsresultat | 3 118 097 | 1 796 647 | 3 069 180 | 4 136 638 | 3 799 273 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 7 000 000 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | - | −3 200 727 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 118 097 | 1 796 647 | 3 069 180 | 4 136 638 | - |
| Totalresultat | 3 118 097 | 1 796 647 | 3 069 180 | 4 136 638 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 3 303 805 | 1 694 884 | 3 131 510 | 4 124 691 | - |
| Overført til/fra annen egenkapital | −185 708 | 101 763 | −62 330 | 11 947 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 118 097 | 1 796 647 | 3 069 180 | 4 136 638 | 3 799 273 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 2 209 505 | 2 993 472 | 2 704 595 | 1 264 473 | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 209 505 | 2 993 472 | 2 704 595 | 1 264 473 | 2 075 799 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 200 816 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 200 816 |
| Sum anleggsmidler | 2 209 505 | 2 993 472 | 2 704 595 | 1 264 473 | 2 292 324 |
| Varer | - | - | - | - | 24 150 |
| Sum varer | 28 250 | 28 325 | 29 100 | 26 200 | 24 150 |
| Kundefordringer | 3 967 380 | 4 915 387 | 5 458 077 | 3 932 778 | 7 439 309 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 598 134 | 1 353 214 | 1 813 278 | 1 231 419 | - |
| Konsernfordringer | 12 250 460 | 9 321 568 | 11 721 810 | 11 086 877 | - |
| Sum fordringer | 17 815 974 | 15 590 170 | 18 993 166 | 16 251 074 | 8 467 198 |
| Bankinnskudd | - | - | - | - | 13 271 494 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 851 310 | 961 949 | 886 788 | 3 568 360 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 851 310 | 961 949 | 886 788 | 3 568 360 | 13 271 494 |
| Sum omløpsmidler | 18 695 533 | 16 580 444 | 19 909 054 | 19 845 634 | 21 762 842 |
| Sum eiendeler | 20 905 038 | 19 573 916 | 22 613 649 | 21 110 107 | 24 055 166 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 15 709 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 15 709 |
| Bygning, fast eiendom | - | - | - | - | 2 061 471 |
| Driftsløsøre, verktøy | - | - | - | - | 14 328 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | −10 000 | −10 000 | −10 000 | −10 000 | −10 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
| Annen egenkapital | 8 001 138 | 8 186 846 | 8 085 083 | 8 147 413 | 8 135 466 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 001 138 | 8 186 846 | 8 085 083 | 8 147 413 | 8 135 466 |
| Sum egenkapital | 8 091 138 | 8 276 846 | 8 175 083 | 8 237 413 | 8 225 466 |
| Utsatt skatt | 10 497 | 39 794 | 8 488 | 15 902 | - |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 2 233 893 | 2 998 503 | 2 623 886 | 1 121 058 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 244 390 | 3 038 297 | 2 632 374 | 1 136 960 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 244 390 | 3 038 297 | 2 632 374 | 1 136 960 | 0 |
| Leverandørgjeld | 941 911 | 916 253 | 1 976 068 | 895 914 | 874 797 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 1 084 399 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 3 386 249 |
| Utbytte | - | - | - | - | 7 000 000 |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 423 292 | 2 547 357 | 2 629 367 | 2 957 281 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 4 250 043 | 2 438 171 | 4 014 756 | 5 306 510 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 954 264 | 2 356 991 | 3 186 000 | 2 576 029 | 3 484 255 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 569 510 | 8 258 772 | 11 806 191 | 11 735 734 | 15 829 699 |
| Sum gjeld | 12 813 900 | 11 297 069 | 14 438 565 | 12 872 694 | 15 829 699 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 905 038 | 19 573 916 | 22 613 649 | 21 110 107 | 24 055 166 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,77▼ | 2,01 | 1,69 | 1,69 | 1,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,58▲ | 1,36 | 1,77 | 1,56 | 1,92 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,5 %▲ | 11,6 % | 18,4 % | 23,7 % | 20,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,2 %▲ | 6,5 % | 9,8 % | 14,5 % | 15,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,3 %▲ | 5,9 % | 8,3 % | 11,4 % | 11,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,7 %▼ | 42,3 % | 36,2 % | 39,0 % | 34,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 338 807
- Resultat per ansatt, kroner
- 136 280
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Malermester Blakstad AS10,2 %
37,5 mill. 28 ansatte 2025
0 %51015
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
Malermester Blakstad AS10,2 % 37,5 mill.28 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mikael Andreas Svedlund | 1990 |
| Styrets leder | Gjermund Söder Vegge | 1971 |
| Styremedlem | Mikael Andreas Svedlund | 1990 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Oslo · 90 ordinære aksjer
- Malermester Blakstad AS10,0 %Trondheim · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HÅNDVERKSGRUPPEN GROUP AS
- HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS99,4 %
- Morten Skancke AS100,0 %
- Jostein Skjetne AS100,0 %
- BUER BYGNINGSVERN AS100,0 %
- SCHWENKE & SØNN AS100,0 %
- Malermestrene BMV AS100,0 %
- TAPET & MALERCOMPANIET AS100,0 %
- Malermester Kvittingen AS100,0 %
- RAGNVALD MOE AS100,0 %
- MALERMESTER BUER AS100,0 %
- Rosenborg Malerteam AS100,0 %
- MALERMESTER KJELLSEN & TUFTE AS100,0 %
- Andersson & Kjærnsmo AS100,0 %
- Murmester Lindgren AS100,0 %
- H & M Malerservice AS100,0 %
- M-TEK HOLDING AS100,0 %
- MALERMESTER JAN LARSEN AS100,0 %
- Murmester Stryken og Gudbrandsen AS100,0 %
- Regnbuen Malermesterbedrift AS100,0 %
- Malerbua AS100,0 %
- ARVID BENDIXEN AS100,0 %
- Master Malerservice AS100,0 %
- MALERMESTER BUER ØSTFOLD AS100,0 %
- LARS E. STRAND MALERMESTER OG ENTREPRENØRFORRETNING AS100,0 %
- Sverresborg Malerservice AS100,0 %
- BR Blindheim Malerfirma AS100,0 %
- LOTHE & MOTZFELDT AS100,0 %
- NIME AS100,0 %
- BRU OG WIESE-HANSEN MURMESTERFORRETNING AS100,0 %
- Byggtapetsermester Stigen & Kronheim AS100,0 %
- Teppesalongen AS100,0 %
- Schwenke & Richardsen AS100,0 %
- TRYSIL FLIS & MALERSENTER AS100,0 %
- TORE WERNER OLSEN AS100,0 %
- Multiflis AS100,0 %
- MURMESTER KJELL RØTTINGEN AS100,0 %
- AS BORG FAGMALING100,0 %
- Malermester Meusburger AS100,0 %
- MALERMESTER BUER DRAMMEN AS100,0 %
- Industri & Maling AS100,0 %
- Murmester Gulliksen AS100,0 %
- MALERMESTRENE INDRE ØSTLAND AS100,0 %
- LØTEN MALERVERKSTED AS100,0 %
- MALERMESTER BUER BERGEN AS100,0 %
- Malermester Lindvik AS100,0 %
- MALCO AS100,0 %
- Malermester Ljungquist AS100,0 %
- ALTA FARGEHANDEL AS100,0 %
- NOREN MALER OG BYGGTAPETSERFORRETNING AS100,0 %
- JOHANNESSEN OG HAGEN AS100,0 %
- MALERMESTER STURE BRÆKSTAD AS100,0 %
- Malermester Blakstad AS90,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Malermester Blakstad AS10,0 %961 344 182 · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.