- Org.nr.
- 920 953 840
- Adresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Dronning Mauds gate 15, 0250 Oslo
Driftsresultat−83 859ikke oppgitt
Årsresultat2 979 570ikke oppgitt
Egenkapital83 991 787100,0 % av eiendelene
MALLING & CO BY AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 953 840
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 22.05.2018
- Registrert
- 06.06.2018
- Adresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Dronning Mauds gate 15, 0250 Oslo
- Postadresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Postboks 1883 Vika
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 1 603 395
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Handel med og investering i fast eiendom, verdipapirer og andre formuesobjekter, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- MCPF Project 2 AS06.06.2018 til 24.08.2018
- MALLING & CO VINTERPARKEN AS24.08.2018 til 08.09.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 83 859 | - | - | 92 588 | 75 775 |
| Sum driftskostnader | 83 859 | 111 609 | 69 087 | 92 588 | 75 775 |
| Driftsresultat | −83 859 | −111 609 | −69 087 | −92 588 | −75 775 |
| Annen renteinntekt | 39 | - | - | 3 | - |
| Annen finansinntekt | 580 | - | - | 378 | 372 |
| Sum finansinntekter | 619 | 533 | 367 | 381 | 372 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | −3 062 810 | - | - | 15 000 000 | - |
| Sum finanskostnader | −3 062 810 | 9 707 303 | 37 500 000 | 15 000 000 | - |
| Netto finans | 3 063 429 | −9 706 770 | −37 499 633 | −14 999 619 | 372 |
| Resultat før skatt | - | −9 818 379 | −37 568 720 | −15 092 207 | −75 403 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −15 092 207 | −75 403 |
| Resultat før skattekostnad | 2 979 570 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 2 979 570 | −9 818 379 | −37 568 720 | −15 092 207 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 979 570 | - | - | −15 092 207 | −75 403 |
| Totalresultat | 2 979 570 | - | - | −15 092 207 | −75 403 |
| Udekket tap | 2 979 570 | - | - | −15 092 207 | −75 403 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 979 570 | - | - | −15 092 207 | −75 403 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 83 914 799 | - | - | 112 455 439 | 112 751 475 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 83 914 799 | - | - | 112 455 439 | 112 751 475 |
| Sum anleggsmidler | 83 914 799 | 80 851 989 | 79 840 708 | 112 455 439 | 112 751 475 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 84 424 | - | - | 54 640 | 149 422 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 84 424 | - | - | 54 640 | 149 422 |
| Sum omløpsmidler | 84 424 | 184 839 | 1 339 514 | 54 640 | 149 422 |
| Sum eiendeler | 83 999 222 | 81 036 828 | 81 180 222 | 112 510 079 | 112 900 897 |
| Aksjekapital | 1 603 395 | - | - | 1 340 436 | 1 186 146 |
| Overkurs | 142 094 563 | - | - | 126 459 872 | 111 903 792 |
| Sum innskutt egenkapital | 143 697 958 | 143 697 958 | 134 035 185 | 127 800 308 | 113 089 938 |
| Udekket tap | 59 706 172 | - | - | 15 298 642 | 206 434 |
| Sum opptjent egenkapital | −59 706 172 | −62 685 741 | −52 867 362 | −15 298 642 | −206 434 |
| Sum egenkapital | 83 991 787 | 81 012 217 | 81 167 823 | 112 501 666 | 112 883 504 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 7 436 | - | - | 624 | 747 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 7 789 | 16 647 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 436 | 24 611 | 12 399 | 8 413 | 17 394 |
| Sum gjeld | 7 436 | 24 611 | 12 399 | 8 413 | 17 394 |
| Sum egenkapital og gjeld | 83 999 222 | - | - | 112 510 079 | 112 900 897 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 11,35▲ | 7,51 | 108,03 | 6,49 | 8,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,1 % | −0,1 % | −0,1 % | −0,1 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Mads Mortensen | 1969 |
| Styremedlem | Peter Tidemand Malling | 1971 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
| Forretningsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Pescara AS36,8 %Oslo · 5 316 ordinære aksjer
- Cerina AS28,1 %Oslo · 4 058 ordinære aksjer
- HBT Support AS19,1 %Oslo · 2 755 ordinære aksjer
- Vicama AS5,63 %Oslo · 813 ordinære aksjer
- DEFY AS5,39 %Oslo · 779 ordinære aksjer
- Knutsam AS4,53 %Bekkestua · 654 ordinære aksjer
- Petima Invest AS0,48 %Oslo · 70 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SELVAAG BY AS5,79 %924 000 333 · 1 348 270 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.