- Org.nr.
- 921 726 732
- Adresse
- c/o Bystasjonen, Vågsgata 16B, 4306 Sandnes
- Hovedeier
- Foodfighters Holding AS, 94,9 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat−220 177−7,2 % margin
Årsresultat−181 251−6,0 % margin
Egenkapital−113 269−8,3 % av eiendelene
Ansatte21i Aa‑registeret
MEXA SANDNES AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 726 732
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 05.10.2018
- Registrert
- 14.11.2018
- Adresse
- c/o Bystasjonen, Vågsgata 16B, 4306 Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 983 534
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MEXA SANDNES AS922 050 104 · SANDNES21 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av mat, restaurant og cateringvirksomhet.
Tidligere navn
- COYOTE TACO AS14.11.2018 til 11.04.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 959 128 | 2 560 047 | 3 036 697 | 1 406 570 | - |
| Annen driftsinntekt | 81 756 | 63 468 | 74 067 | 38 616 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 040 884 | 2 623 515 | 3 110 764 | 1 445 186 | 2 013 125 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | −173 186 | 49 649 | - |
| Varekostnad | 1 132 872 | 841 411 | 1 022 417 | 330 867 | - |
| Lønnskostnad | 1 473 359 | 1 722 088 | 1 816 117 | 691 745 | - |
| Annen driftskostnad | 654 830 | 691 128 | 818 457 | 719 690 | - |
| Sum driftskostnader | 3 261 061 | 3 254 627 | 3 483 806 | 1 791 950 | 2 029 507 |
| Driftsresultat | −220 177 | −631 112 | −373 042 | −346 764 | −16 381 |
| Annen renteinntekt | 112 | 191 | 753 | 170 | - |
| Annen finansinntekt | 37 | 272 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 149 | 463 | 753 | 170 | - |
| Annen rentekostnad | 13 342 | 13 047 | 726 | 1 469 | - |
| Sum finanskostnader | 13 342 | 13 047 | 726 | 1 469 | 3 001 |
| Netto finans | −13 193 | −12 584 | 27 | −1 299 | −3 001 |
| Resultat før skatt | - | - | −373 015 | −348 063 | −19 382 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −373 015 | −348 064 | - |
| Resultat før skattekostnad | −233 371 | −643 696 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −52 120 | −164 052 | - | - | - |
| Årsresultat | −181 251 | −479 644 | −373 015 | −348 063 | −19 382 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −181 251 | −479 644 | −373 015 | −348 064 | - |
| Totalresultat | −181 251 | −479 644 | −373 015 | −348 064 | - |
| Udekket tap | −181 251 | −479 644 | −373 015 | −348 063 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −181 251 | −479 644 | −373 015 | −348 063 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 2 000 | 2 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 000 | 2 000 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 2 000 | 2 000 | 0 | 0 | 339 273 |
| Sum varer | 205 650 | 200 985 | 173 186 | - | - |
| Kundefordringer | 9 375 | 36 689 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 388 | 30 000 | 22 237 | 45 546 | - |
| Konsernfordringer | 982 600 | 745 691 | - | - | - |
| Sum fordringer | 994 363 | 812 380 | 46 892 | 45 546 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 162 232 | 116 723 | 227 190 | 86 382 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 162 232 | 116 723 | 227 190 | 86 382 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 362 246 | 1 130 088 | 447 267 | 131 928 | 444 672 |
| Sum eiendeler | 1 364 246 | 1 132 088 | 447 267 | 131 928 | 783 946 |
| Aksjekapital | 983 534 | 983 534 | 983 534 | 983 534 | - |
| Beholdning av egne aksjer | −50 000 | −50 000 | −50 000 | −50 000 | - |
| Overkurs | 596 466 | 596 466 | 596 466 | 596 466 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 530 000 | 1 530 000 | 1 530 000 | 1 530 000 | 1 530 000 |
| Udekket tap | 1 643 269 | 1 646 808 | 1 748 803 | 1 375 787 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 643 269 | −1 646 808 | −1 748 803 | −1 375 787 | −1 027 725 |
| Sum egenkapital | −113 269 | −116 808 | −218 803 | 154 213 | 502 275 |
| Langsiktig konserngjeld | 868 713 | 588 793 | 91 380 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 868 713 | 588 793 | 91 380 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 868 713 | 588 793 | 91 380 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 103 141 | 174 026 | 97 612 | 2 703 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 186 512 | 140 279 | 125 324 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 319 150 | 345 799 | 351 753 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 608 803 | 660 103 | 574 690 | - | 281 671 |
| Sum gjeld | 1 477 516 | 1 248 896 | 666 070 | −22 285 | 281 671 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 364 246 | 1 132 088 | 447 267 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,24▲ | 1,71 | 0,78 | - | 1,58 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −13,04▼ | −10,69 | −3,04 | −0,14 | 0,56 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −17,6 %▲ | −79,9 % | −128,6 % | −75,7 % | −2,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −7,2 %▲ | −24,1 % | −12,0 % | −24,0 % | −0,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −6,0 %▲ | −18,3 % | −12,0 % | −24,1 % | −1,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −8,3 %▲ | −10,3 % | −48,9 % | 116,9 % | 64,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 144 804
- Resultat per ansatt, kroner
- −10 485
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MEXA SANDNES AS−7,2 %
3,0 mill. 21 ansatte 2025
−10 %−50510
MEXA SANDNES AS−7,2 % 3,0 mill.21 ansatte 2025
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christel Thulin | 1973 |
| Styremedlem | Johannes Thulin Kay | 1986 |
| Regnskapsfører | LEIF KIELSEN REGNSKAPSKONTOR AS997 848 888 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Foodfighters Holding AS94,9 %Sandnes · 1 867 068 ordinære aksjer
- MEXA SANDNES AS5,08 %Sandnes · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Foodfighters Holding AS
- Foodfighters AS100,0 %
- PLAGIAT BAR AS100,0 %
- FOODFIGHTERS HINNA AS100,0 %
- MEXA SANDNES AS94,9 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MEXA SANDNES AS5,08 %921 726 732 · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.